DAJ CYNK

Plus: cztery młode foczki

18.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4286

Ważne 0

0

Wiosna już budzi się w Bałtyku - najlepiej o tym wiedzą pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, wspieranej przez sieć Plus, którzy co roku na przedwiośniu cieszą się z narodzin kolejnego foczego przychówku.

Wiosna już budzi się w Bałtyku - najlepiej o tym wiedzą pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, wspieranej przez sieć Plus, którzy co roku na przedwiośniu cieszą się z narodzin kolejnego foczego przychówku.

Polkomtel od 1998 roku nieprzerwanie wspiera Stację Morską w działaniach związanych z ochroną środowiska morskiego, w szczególności dotując projekt restytucji foki szarej na południowym Bałtyku. Stacja Morska prowadzi m.in. badania dotyczące ochrony życia w Bałtyku i zajmuje się projektami mającymi na celu odtworzenie populacji gatunków zagrożonych wyginięciem.

Operator sieci Plus był pierwszą z polskich firm, który wsparł inicjatywę przywrócenia południowym brzegom Bałtyku kolonii fok szarych. Współuczestniczył również w rozwinięciu czynnej ochrony tego gatunku przez budowę specjalnego ośrodka dla ich hodowli, badań i rehabilitacji.

Rok 2011 to już jedenasty rok narodzin foczego potomstwa w stacji Morskiej IO UG. Tuż przed nadejściem wiosny znowu przyszły na świat cztery szczeniaki, których ojcem jest starszy z samców - Bubas.

Zgodnie z utartym zwyczajem nadawania nowo narodzonym maluchom w kolejnym roku imion rozpoczynających się na kolejną literę alfabetu, tegoroczne potomstwo otrzymało imiona na K. 6 marca br. przyszedł na świat Knop, 8 marca - Koga, 10 marca - Kil, zaś 11 marca - Klif.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
31. ~albercik
0

2011-03-21 16:10:22

BRAWO PLUS!!! Bardzo mnie cieszy taka wiadomość. Polkomtel pozytywnie mnie zaskoczył. Oby pozostali operatorzy poszli w ich ślady.

Odpowiedz

30. ~Pan Pikuś
0

2011-03-19 20:53:03

A ja myślałem,że zamiast Mumio Plusa bedą reklamowały młode,ładne dziewczyny...

Odpowiedz

29. ~Foka
0

2011-03-19 01:04:51

Komando FOKI atakują :)

Odpowiedz

28. ~
0

2011-03-18 22:55:16

@20: było o tym

Odpowiedz

27. Pedros
0

2011-03-18 21:19:07

i to jest właśnie CSR :)

Odpowiedz

26. toms
0

2011-03-18 18:52:01

@20- foczki, to miłe zwierzaki i trzeba im pomagać, jak napisałem w @17. Niemniej, z Twojego linka trafiłem na rzecz bardzo ciekawą: http://www.uke.gov.pl/_gAllery/39/54/39545/Stanowisko_Prezesa_UK E.pdf Bardzo interesująca lektura.

Odpowiedz

25. ~
0

2011-03-18 18:11:31

kiedy gair da rozsądne ceny na internet bo to co jest teraz to chiba iakiź rzart

Odpowiedz

24. ~
0

2011-03-18 18:10:25

20 czytałem to chyba wczoraj, ten raport tyle samo znaczy jak wyniki kolejnych badań że tytoń szkodzi zdrowiu. Wszyscy o tym wiedzą.

Odpowiedz

23. ~
0

2011-03-18 18:08:43

no

Odpowiedz

22. ~
0

2011-03-18 18:03:57

Tak sobie myślę że ten idiota grószka to ktoś z konkurencyjnego portalu który robi dym z groszami by wróciła cenzura i odpłyneli tym samym czytelnicy.

Odpowiedz

20. ~
0

2011-03-18 17:57:13

Rozumiem ze teraz czekaja nas newsy z Plus ligi siatkarzy ktorej sponsorem jest Plus??? Dziwne ze na portalu telekomunikacyjnym sa publikowane newsy o rzeczach zwiazanych z telekomunikacja tylko dlatego ze sponsorem jest operator PS DLACZE NIE POJAWIL SIE NEWS O RAPORCIE UKE W KTORYM UKE STWIERDZIL ZE W3 RABIE UZYTKOWNIKOW NA STAWKACH DO PLAY??? http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id =168&news_id=6522&layout=3&page=text czyzby ten news byl mniej wazny od newsu o fokach???

Odpowiedz

19. ~
0

2011-03-18 17:38:56

Zachęcający tytuł newsa;)

Odpowiedz

18. Forest150
0

2011-03-18 17:11:26

@16 - Z tymi ofertami to naprawdę mnie rozwaliłeś;) Ale ogólnie to dobra inicjatywa ze strony tego operatora i jak najbardziej popieram takie ruchy.

Odpowiedz

17. ~Toms
0

2011-03-18 17:04:34

Duże brawa za takie akcje. To najlepsza i najbardziej pożyteczna forma reklamy, chociaż nie jestem fanem Plusa. Ale mądre działania należy popierać, niezależnie od źródła pochodzenia /toms.

Odpowiedz