DAJ CYNK

Plus: 42 Mb/s we Wrocławiu

08.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Polkomtel zakończył we Wrocławiu testy technologii HSPA+ pozwalającej na uzyskanie prędkości transmisji danych do 42 Mb/s.

Polkomtel zakończył we Wrocławiu testy technologii HSPA+ pozwalającej na uzyskanie prędkości transmisji danych do 42 Mb/s.

Tak szybkie przepływności są dostępne obecnie na prawie 30 stacjach o największym ruchu transmisji danych w stolicy Dolnego Śląska. HSPA+ gwarantuje zwiększenie prędkości i skrócenie czasu odpowiedzi w sieci (tzw. ping-ów).

W zakończonych w czerwcu testach uzyskano prędkość pobierania danych z sieci nawet do 41,4 Mb/s. Technologia HSPA+ 42 Mb/s zwiększa pojemność sieci, czasy pobierania danych skracają się dwukrotnie, a sieć została skonfigurowana do obsługiwania dwa razy większej liczby użytkowników w stosunku do parametrów osiąganych przed rozpoczęciem testów.

Choć technologia na sieci pilotażowej we Wrocławiu jest już dostępna komercyjne, to użytkownicy będą mogli z niej w pełni korzystać dopiero po pojawieniu się modemów HSPA+ 42 Mb/s, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Obecnie w zasięgu mobilnego internetu iPlus znajduje się ponad 99% populacji naszego kraju. Z szybkiego mobilnego dostępu do internetu w sieci Plus z prędkością do 7,2 Mb/s mogą korzystać mieszkańcy ponad 1800 miejscowości na terenach gmin zamieszkanych przez blisko 60% ludności Polski.

Dzięki wdrożonej w grudniu 2009 technologii HSPA+ w standardzie do 21 Mb/s, w iPlusie można osiągać znacznie większe prędkości transmisji danych. HSPA+ dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu, Bytomiu, Elblągu, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Kwidzynie, Policach, Sosnowcu, Tychach oraz Władysławowie.

Dostawcą sprzętu HSPA+ 42 Mb/s jest firma Ericsson.

Źródło tekstu: Plus, wł

Komentarze
Zaloguj się