DAJ CYNK

PlayStation Phone = Sony Ericsson Zeus Z1

01.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7049

Ważne 0

0

Pojawiły się kolejne informacje o tzw. PlayStation Phone, które oficjalnie będzie się najprawdopodobniej nazywać Sony Ericsson Zeus Z1.

Pojawiły się kolejne informacje o tzw. PlayStation Phone, które oficjalnie będzie się najprawdopodobniej nazywać Sony Ericsson Zeus Z1.

Smartfon ma działać na systemie operacyjnym Android 2.3. Gingerbread. Posiada 4-calowy ekran dotykowy z funkcją multi-touch, 8-megapikselowy aparat fotograficzny z lampą błyskową LED. We wnętrzu można znaleźć 1 Ghz procesor Qualcomm, 512 MB RAM i 1 GB ROM.

W sieci ukazało się szpiegowskie nagranie wideo prezentujące ten konsolofon.



Urządzenie ma być przede wszyskim dedykowane graczom komputerowym - wysuwany z boku panel zawiera zamiast klawiatury specjalny gamepad, przypominający ten z PlayStation Portable. Sony podobno już przygotowuje dedykowaną urządzeniu platformę na Android Market.

Prawdopodobnie model ten ukaże się w lutym. Więcej o PlayStation Phone pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Electronista

Komentarze
Zaloguj się
16. ~GarbatyAnioł
0

2011-05-16 22:25:28

Według mnie Darek nie ma racji. Każdy ma taki tel jaki mu odpowiada. Ja lubię gierczyć i bez psp nie mogę żyć;] a na kamyczku milowym wszystko śmiga fajnie a na Zeusie na pewno będzie lepiej:D

Odpowiedz

15. ~Robson.nl
0

2010-12-18 21:12:49

Najbardziej spodobała mi się wypowiedz darka, napisał prawdę na wesoło, i w 100%-tach się z nim zgadzam :)

Odpowiedz

14. ~Foxi4
0

2010-12-08 15:15:59

Rybak, a kto powiedział że to koniecznie musi być układ zintegrowany? Równie dobrze może to być dedykowany GPU innej firmy - nie ma żadnych przeszkód.

Odpowiedz

13. ~Gremigobles
0

2010-12-04 19:11:36

Ludzie to będzie telefon stylizowany na psp ale gier z psp na nim nie bedzię, poniewaz sony nie moze sobie pozwolić na zlamanie kodow sieciowych konsoli :P

Odpowiedz

12. ~Rybak
0

2010-12-02 13:12:15

@5: ARM Cortex A8 to sam procesor. Procesory Qualcomma (Scorpiony) oparte na tym samym zbiorze instrukcji (ARM v7) są zbliżone wydajnościowo do rozwiązań konkurencji (mówię tu przede wszystkim o Samsungu i Texas Instruments) o ile są tak samo taktowane , ale Qualcomm jako jedyny wypuścił układy o taktowanie 1Ghz w technologii 65nm. Wydaje mi się, że wkrótce powinniśmy zobaczyć procesory o wyższym taktowaniu wykonane w technologii 45 nm. Układ graficzny w najnowszych Snapdragonach (Desire Z/Desire HD) to Adreno 205, który jest około 2x wydajniejszy od układów w Snapdragonach 1. generacji (Desire/Nexus One/Xperia X10), porównywalny do aktualnych rozwiązań Texas Instruments (Droid X/Droid 2), ale ustępują układom Samsunga. Tak naprawdę teraz trudno stwierdzić jaki układ graficzny trafi do telefonu SE, ale Adreno 205 wydaje się być najbardziej prawdopodobny, gdyż nie sądzę, żeby Qualcomm miał gotowy nowszy układ w tak krótkim czasie od premiery Adreno 205.

Odpowiedz

11. carlosalberto
0

2010-12-02 11:24:03

Bardzo dobre dane techniczne ma, tylko szkoda że gry z PSP nie da się uruchomić na nim.. Bardzo czekam aby wyszedł na rynek polski żebym mógł sprawdzić własnych rękach.

Odpowiedz

10. Maniiiek
0

2010-12-02 10:59:14

Darek ale proste telefony nadal są produkowane, więc nie rozumiem o co Ci chodzi? Nie chcesz zaawansowanej maszynki - nie kupuj. Co roku wypuszczana jest masa prostych telefonów tylko do dzwonienia więc jest w czym wybierać...

Odpowiedz

9. ~darek
0

2010-12-02 09:17:02

Niedobrze się robi od tych smartfonów. Niedługo nie będzie można kupić zwykłego telefonu z klawiaturą, chyba że jakieś seniorfony. Po co mi PSP w telefonie. I jak patrzę na wasze gadanie że jeden ma wolniejszy, a drugi szybszy układ grafiki to mi się niedobrze robi. Przecież to jest telefon. Niedługo będzie smartfon dla kobitek z żelazkiem i suszarką do włosów a dla facetów z wiertarką i śrubokrętem elektrycznym. Osobiście lubię cały postęp techniczny, ale to co dzieje się z telefonami w ostatnich czasach to już przesada. A iPady ? niedługo ludziska się będą zachwycać Megaajpadami czyli fonami z ekranami wielkości 15 cali jak w notebookach i będą trzymać przy uchu dwoma łapskami. I będzie gościu jechał samochodem gadają przez takiego Megaajpada i trzymając kierownicę lewą nogą, a prawa będzie przyspieszać i hamować (jeśli sobie taki Megaajpadoman zafundzieli megawypasioną furę SUVopodobną z rurami z przodu i oponkami na gładki asfalt, ze skrzynią automatyczną. Paranoja !

Odpowiedz

8. ~Juventino23
0

2010-12-01 21:57:38

@up TG01 kupisz za 800zł i ma 4,1'' ekran

Odpowiedz

7. ~asdf
0

2010-12-01 21:37:43

Wyświetlacz 4 calowy?! Już zastanawiam się ile ten telefon będzie kosztował na wejściu. >2500?

Odpowiedz

6. ~ala
0

2010-12-01 20:32:34

mały netbook już z takimi parametrami.

Odpowiedz

5. Michalos
0

2010-12-01 20:11:44

Hmm.. mnie tylko cały czas spokoju nie daje fakt, że przecież Qualcomm ma, z tego co wiem, słabszy układ graficzny, niż ten, co jest w tym ARM Cortex A8, co go ma np. Galaxy S. Bo pewnie chodzi o ten procek co jest w Desire HD.. czy on jest jakiś wypasieńszy? :)

Odpowiedz