DAJ CYNK

Play zbudował w tym roku 600 nadajników, a tymczasem Marcin Gruszka pokazuje nadajnik(i) numer 500

17.09.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4152

Ważne 4

0

Operator sieci Play postawił przed sobą ambitny plan - chce mieć do końca roku 7000 nadajników lub przynajmniej w samym 2018 roku zbudować ich tysiąc. Na krótkim wideo rzecznik Play pokazuje trzy nadajniki, którym nadał numer 500 (w tym roku), ale już wiadomo, że powstał już też nadajnik numer 600.

Rzecznik prasowy sieci Play nie mógł się zdecydować, który nadajnik jest numerem 500 spośród oddanych do użytku w tym roku, ponieważ każdego dnia powstaje ich kilka. Dlatego trzy stacje BTS dostały numer 500 i zostały sfilmowane przez podróżującego po Polsce Marcina Gruszkę. Zostały one zbudowane w trzech lokalizacjach rozrzuconych po całej Polsce. Są to: Świętajno w województwie warmińsko-mazurskim, Cedynia w woj. zachodniopomorskim oraz Nysa w woj. opolskim. Play chwali się, że razem ma 6250 nadajników, a tegoroczny nadajnik numer 600 już stoi. Do końca 2018 roku operator chce mieć ich 7000. Czy fioletowym się uda?

Zobacz: Tylko Play nie chce eSIM - Orange kończy prace, T-Mobile i Plus przygotowują się
Zobacz: Nie tylko Play ma problemy ze stawieniem masztów. Mieszkańcy Zagórska nie chcą nadajnika T-Mobile
Zobacz: Play zbudował w tym roku ponad 500 nadajników i to jeszcze nie koniec

Źródło tekstu: Play

Tagi: bts Play
Komentarze
Zaloguj się
8. ~gość
0

2018-09-18 10:12:33 host: 193.201(...)0

1900km :) z Warszawy do Warszawy przez Świętajno, Hel, Cedynię i Nysę. pozdrawiam

Odpowiedz

7. ~gość
-2

2018-09-17 23:55:17 host: user-94(...)rnet.pl

Nie interere mnie to. I tak już zmieniam sieć po przebojach z netem domowym od Play. U nich nawet trudno wykorzystać te 100 GB co dają do neta bo przy tak niskich prędkościach to już człowiek woli włączyć telewizor lub przeczytać dobrą książkę. Może to jakaś taktyka w porozumieniu z Ministerstwem przy tworzeniu projektu "Abonenci Play czytają książki, nie internet".

Odpowiedz

6. ~gość
0

2018-09-17 22:36:58 host: user-94(...)rnet.pl

Play nie wpuszcza już na roaming innych operatorów czyżby powoli koniec umowy z innymi opami?? Mnie do każdego operatora nie wpuszcza od tygodnia

Odpowiedz

5. ~gość
-3

2018-09-17 21:25:21 host: 91-233-(...)nekt.pl

Jak wyłączą roaming krajowy, to wtedy dopiero zacznie się exodus i ucieczka do konkurencji. Już widziałem te ich stacje bazowe w większości na niskich budynkach typu domy jednorodzinne

Odpowiedz

1. ~gość
1

2018-09-17 22:08:12 host: user-18(...)rnet.pl

No właśnie sie nie zacznie.

0

2018-09-17 23:38:00

Domy jednorodzinne. Coś ci się chyba pomyliło. Nawet jak P4 ma maszt na 5 piętrowym budynku, to ma jeszcze na dachu maszt na kilka dobrych metrów w gorę. Łącznie jakieś 20 metrów wysokości minimum.

3. frasag
0

2018-09-18 10:24:43

U nas jest jeden na bloku 4 piętra- ale blisko drugi na bloku 13p. przeniesiony z innego 4p. Spółdzielnia wszystkim opom umowy wypowiedziała- więc pozostają im bloki komunalne i wspólnoty.

4. ~gość
0

2018-09-17 19:52:30 host: 185.172(...).86.108

Co z tego jak flagowy Huawei P10 nie ma aktualizacji androida oreo ....

Odpowiedz

3. ~gość
-1

2018-09-17 19:16:57 host: public-(...)rtel.pl

HAHA heloł! 2 nadajniki na 40tys. miasto gdzie reszta ma 4-5 stacji i jako tako leci.. a oni co? z roamingu chcą wychodzić? przecie jak ludzie zobaczą iż 2-3km za miastem NIE ma zasięgu to ich zmasakrują!!! na 110% zostawią jednego "dawce" z NW! jako "nie używamy ale mamy dla waszego komfortu" hahaha

Odpowiedz

2

2018-09-17 16:59:53

Żeby stwierdzić czy zdążą czy nie potrzebna jest informacja ile stacji już stoi i czeka na uruchomienie, ile jest w budowie a ile w planach. Biorąc pod uwagę, że maszt od postawienia czeka średnio 2 miesiące na start to te 7000 musi fizycznie stać jakoś do końca października, ewentualnie w połowie listopada. Moim zdaniem raczej zdążą, nadajnik 500 został uruchomiony jakoś miesiąc temu, czyli w miesiąc zrobili 100 nadajników a najwiecej ma być uruchamiane pod koniec roku (podobno 6 stacji dziennie).

Odpowiedz

1

2018-09-17 16:29:24

Czy zbudują 7000 czy 6895, nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze żeby było blisko tych 7 tysięcy. A czy czasem w 2019 nie kończy się im umowa roamingowa z Plusem, że tak się spieszą? BTW roaming krajowy Orange nie działa już na nowej platformie Virgin mobile. Czyżby powolne wychodzenie z roamingu?

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-17 17:14:04 host: ice93.i(...)pnet.pl

W 2020 kończy się umowa z Tmobile

2. ~gość
-1

2018-09-17 17:58:22 host: 83.175.(...)alan.pl

do gość.. Umowa z T-mobile już nie obowiązuje od początku tego roku :)

3. ~gość
0

2018-09-17 22:13:30 host: user-18(...)rnet.pl

1.2 że co? To jakim cudem play dalej umożliwia zalogowanie sie do tmobile?