DAJ CYNK

Play zamierza wejść na Giełdę

19.06.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6500

Ważne 11

9

Play Communications S.A. będąca właścicielem 100% udziałów w P4 zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych spółki do obrotu na rynku regulowanym (podstawowym) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.



Play CommunicationS S.A. będąca właścicielem 100% udziałów w P4 zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych spółki do obrotu na rynku regulowanym (podstawowym) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W bardzo obszernym komunikacie wydanym przez spółkę możemy przeczytać o całej masie sukcesów jednego z najszybciej rozwijających się operatorów telefonii komórkowej w Polsce i Europie, m.in.:

  • w okresie od 31 grudnia 2007 roku do 31 marca 2017 roku baza klientów Play wzrosła w tempie 37% mierzonym skumulowanym rocznym wskaźnikiem wzrostu (CAGR) , osiągając ponad 14,3 milionów kart SIM według stanu na 31 marca 2017 roku, co było drugim wynikiem w Polsce,
  • osiągnięcie ponad 27% udziału w rynku klientów w ciągu dziesięciu lat od momentu rozpoczęcia działalności,
  • najwyższy poziom rozpoznawalności przez klientów ("brand image index") na 31 marca 2017 roku wśród operatorów sieci komórkowych w Polsce , oraz czwarta pozycja marki Play na liście najcenniejszych polskich marek wg dziennika Rzeczpospolita,
  • największa ogólnokrajowa dedykowana sieć sprzedaży z ponad 850 placówkami pod marką Play w 420 miastach, stan na 31 marca 2017 roku,
  • stała optymalizacja kosztów rozwoju i utrzymania sieci telekomunikacyjnej, zapewniała pomiędzy 2014 i 2016 rokie wsparcie dla wzrostu użycia transmisji danych na jednego klienta z poziomu 853 MB do 2773 MB, przy jednoczesnym spadku kosztów utrzymania sieci z 2,4% do 2,0% (liczonych jako procent przychodów operacyjnych),
  • efektywny kosztowo rozwój sieci telekomunikacyjnej obejmującej terytorium całego kraju (według danych na 31 grudnia 2016 roku - własna sieć 4G LTE obejmowała 92,1% populacji Polski oraz 98,9% populacji zamieszkałej na terenach miejskich).

Pełną treść komunikatu możecie przeczytać w poniższym załączniku.

Zobacz: Pełny komunikat w sprawie wejścia P4 na GPW

Źródło tekstu: P4; wł

Tagi: GPW play
Komentarze
Zaloguj się
33. ~ciekawy
0

2017-06-27 08:05:44

a czy ta spółka będzie płacić dywidendy? w ogóle myślę nad zainwestowaniem na giełdzie, 2% w banku to jakaś tragedia przy inflacji 2%... czy teraz jest dobry czas?

Odpowiedz

32. wlo
0

2017-06-20 08:05:23

31 - a to operator sieci idzie na giełdę? A co mają do starty prywatnej spółki urzędy?

Odpowiedz

31. ~pabloki
0

2017-06-19 22:10:40

mam nadzieje ze nie pozwolą na wejście . nit mądry nie kupi tez z sieci na tzw. wrogie przejęcie bo tez nie wyrażą zgody na to urzędy. jeśli będzie starta na akcjach to będzie afera.

Odpowiedz

30. ~
0

2017-06-19 21:50:24

Sądzę , że Play osiągnie dno mając 40% rynku. Nastąpi to po podziale TM na trzy równe części.

Odpowiedz

29. ~z1
0

2017-06-19 20:57:54

tonący brzytwy się chwyta ! PLAY IDZIE NA DNO !:-)

Odpowiedz

28. ~rrrr
0

2017-06-19 20:35:23

skończy się na tym że nasze resztki emerytur , będą inwestorem w spółce której nikt kupić nie chciał, nigdy zysków nie przynosiła , a sami właściciele stracili do niej cierpliwość...

Odpowiedz

27. ~Spookey
0

2017-06-19 20:21:56

Już drzewiej tak bywało... Elektrim wyprowadził udziały PTC do wydmuszki E Telekomunikacja. Tam "cudownie" znalazł się "inwestor" w postaci Vivendi (przejęli udziały za długi).Niewiele inwestowali w sieć. ET zbankrutował a DT odkupił własne udziały, żeby nie spisać inwestycji na straty... Dzisiaj za DT będą robić jelenie kupujące akcje spółki krzak, ktora nie ma kapitału a tylko aportem wniesione akcje Play. Za chwilę znajdą się wierzyciele mający zabezpieczenie na udziałach Play (który nie musi tego raportować, bo nie jest spółką notowaną publicznie). Pozostaje zatem pytanie - po co taki wehikuł finansowy? Wprowadzać na giełdę powinno się tylko to co ma wartość - to jest jak sprzedaż derywatów w 2007. "Dobrze zabezpieczonych" wartością namiotów na prerii...

Odpowiedz

26. ~
0

2017-06-19 19:59:53

Chyba warzywnà

Odpowiedz

25. ~Rukki
1

2017-06-19 18:02:34

Ale Wy wszyscy durni jesteście Piszecie takie bzdury że się słuchać i czytać nie chce Kak można powiedzieć o podmiocie , który działa już prawie 10 lat na rynku , ma 27% udziału klientów rynku w PL , że jest bankrutem i nie stać go już na nic Nie jedna sieć komórkowa w EU chciałaby mieć 27% udziału u siebie Wy się nic nie znacie na biznesie Tutaj wypowiadają się widać sami "janusze biznesu" Siedzicie na matki garach w swoich nieprzewietrzonych pokojach i na mózg już wam siadło

Odpowiedz

24. ~gość
-2

2017-06-19 17:55:03

Może Zyga podstawi jakiegoś netneta i kupi?;-) Nikt się nie zorientuje:-)))

Odpowiedz

23. ~O
-2

2017-06-19 17:50:29

Kupiłbym ale nie ma zasięgu :-D

Odpowiedz

22. ~koks
-2

2017-06-19 17:42:54

Hahaha dziady. Rozpaczliwie szukają kasy bo już gonią na oparach :)

Odpowiedz

21. Swarozyc
-2

2017-06-19 15:41:43

Zastanawia mnie to właśnie, po co tworzyć SA i przekazywać do niej wszystkie udziały sp. z o.o., skoro można by przekształcić Play w spółkę akcyjną. Dobrze jeszcze, że to nie komandytowa.

Odpowiedz

20. ~rrrr
0

2017-06-19 14:59:47

Play CommunicationS S.A. co to spółka krzak stworzona na poczekaniu ? Pewnie jest właścicielem 100% akcji P4 i równie dobrze kilku innych długów Novator Partners & Tollerton Investments Limited ? Może się zaraz okazać że majątek w postaci stacji bazowych P4 został przekazany do spółki córki zarejestrowanej na jakiejś wyspie w Polinezji - kasy nie mają, nikt tego kupić nie chce to zaczęło się czarowanie i szukanie frajerów na giełdzie, kilku przekupnych brokerów operujących kasą z naszych emerytur na pewno będzie tą "okazją" zainteresowanych ?! No ale może się mylę i to deal 1000-lecia ;]

Odpowiedz

19. ~///
1

2017-06-19 12:43:40

9 - Jeszcze troche będziesz się dziwił, do czasu aż ciemny lud zmądrzeje i psełdo prawice powstałą z komuny wyleje.

Odpowiedz