DAJ CYNK

Play testuje usługę Notka SMS

20.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6548

Ważne 0

0

Play ruszył z akcją Testuj usługi z Play. Na pierwszy ogień idzie usługa Notka SMS, kolejna testowa usługa jeszcze w kwietniu. W ramach testów usługi będą oferowane bezpłatnie.

Play ruszył z akcją Testuj usługi z Play. Na pierwszy ogień idzie usługa Notka SMS, kolejna testowa usługa jeszcze w kwietniu. W ramach testów usługi będą oferowane bezpłatnie.

Notka SMS to propozycja dla osób, które nie używają poczty głosowej, jednak chcą wiedzieć kto i po co do nich dzwonił.

Aby skorzystać z usługi należy włączyć przekierowania połączeń na numer 790998729. W wybranych przez nas sytuacjach (np. zajętości numeru) pojawi się komunikat, że abonent jest niedostępny, a dzwoniący będzie miał możliwość wysłania bezpłatnej Notki SMS o jednej z 3 treści:

Proszę o pilny kontakt
Zadzwonię do Ciebie później
Odezwij się w wolnej chwili

Włączenie usługi w wersji beta, powoduje wyłączenie usług Informacja o nieodebranym połączeniu oraz Już w zasięgu.

Przekierowania w wybranym przypadku można ustawić poprzez menu telefonu lub kodem:
gdy zajęty: *67*790998729#
gdy nie odpowiada: *61*790998729#
gdy nieosiągalny: *62*790998729#

Przekierowania w wybranym przypadku można usunąć poprzez menu telefonu lub skasować kodem:
gdy zajęty: #67#
gdy nie odpowiada: #61#
gdy nieosiągalny: #62#

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~Bad Boy
0

2010-08-20 15:28:48

Myślę że ta usługa nie przejdzie. jest Płatna dla dzwoniącego i to ją dyskwalifikuje.

Odpowiedz

29. Kerio
0

2010-04-21 11:06:47

Play kiedyś testowała usługę "Statusy w Play" fajna usługa, fajnie działa, przyzwyczaiłem się do niej i ją wyłączyli. Z tym pewnie będzie podobnie. Chociaż ta wersja jest o wiele gorsza od tamtej i płatna dla osoby dzwoniącej...

Odpowiedz

28. ~wosq
0

2010-04-21 07:51:04

Usługa bez sensu. I tak wiem kto dzwonił, a jesne , że nie oddzwonię w zajętej chwili, a w wolnej. Warto też w ogóle wyłączyć pocztę głosowa kod ##002#

Odpowiedz

2010-04-21 07:40:10

#22: ten sms to tez "rewelacja", nokia domyslnie ma to debilne ustawienie aktywne, niech sobie bedzie, ale domyslnie wylaczone, ilez jest takich uslug, z ktorych 90% uzytkownikow nie zdaje sobie sprawy, a za ktore placi, skutek jest taki, ze ludzie pozniej nie kupuja danego telefonu albo ida do operatora i blokuja wszystko jak leci poza rozmowami i sms''ami

Odpowiedz

2010-04-21 07:37:06

tu sie zgadzam, ze dobrze, ze usluga jest opcjonalna, niedobrze tylko, ze domyslnie wlaczona

Odpowiedz

25. jojo
0

2010-04-20 16:26:21

Wojtaszek (21) - Być może "ten ktoś" zadzwoni ponownie raz jeszcze później, być może nie... W każdym bądź razie czasem jest tak, że chcesz przekazać istotną dla ciebie (i osoby do której dzwonisz) wiadomość i w tym kształcie, w jakim ją w danej chwili zapamiętałeś, a już za chwilę nie będziesz mógł skorzystać z telefonu. A tak dajesz drugiej osobie możłiwość spokojnego odsłuchania wiadomości w dogodnie wybranym przez nią momencie i zadecydowania co ma z tym dalej zrobić. Rozumiem, że każdy z nas spojrzy na to inaczej, dlatego też ta usługa jest opcjonalna. Dla mnie istotne jest to, co być może dla Ciebie jest męczące. ;-)

Odpowiedz

24. jojo
0

2010-04-20 16:11:46

Wojtaszek (21) - zauważyłeś cudzysłów? "Wypada oddzwonić" - rodzi się zatem pytanie: Po co w takim razie telefon? Też znalazłeś problem! "Trzeba pamiętać, żeby oddzwonić" - a zaraz potem piszesz, że i tak oddzwaniasz, gdy ktoś zadzwoni, a w danej chwili nie możesz odebrać. Zdecyduj się.

Odpowiedz

23. kwistas
0

2010-04-20 16:10:08

Ja nie potrzebuje poczty głosowej, na firmowym fonie mam pocztę, ale na osobistym jest mi kompletnie niepotrzebna.

Odpowiedz

22. ~
0

2010-04-20 15:58:16

ja tam wole stara usluge. tym bardziej ze mam w n97 taka opcje, ze jak nie odbiore to fonik wysyla smsa do osoby dzwoniacej z informacja ze zadzwonie pozniej.

Odpowiedz

2010-04-20 15:57:29

#17: Moja komóra też mną nie "RZądzi", a poczta głosowa jest wyłączona, podobnie zresztą jak połączenia oczekujące, konferencyjne, przekierowania, usługi typu już jestem, itd. Dla mnie poczta glosowa to bardzo upierdliwy wynalazek, niby darmowa u wiekszosci operatorow, ale wypada oddzwonic, wiec nie jest darmowa, dla operatorow podwojny zysk, po drugie trzeba pamietac, zeby oddzwonic, co przy duzej liczbie rozmow jest męczące, po trzecie jak jestem w miejscach przez ciebie wskazanych, to po prostu nie odbieram, tylko oddzwaniam, albo ktos do mnie zadzwoni ponownie.

Odpowiedz

20. ~b
0

2010-04-20 15:55:51

video powyższy sondaż: Czy korzystasz z poczty głosowej? 85 % NIE.

Odpowiedz

19. ~btre
0

2010-04-20 15:55:15

Nie cierpię poczty głosowej i nie korzystam a lepsze jest "Kto dzwonił?" i/ lub nieodebrane połączenia.

Odpowiedz

18. ~darek
0

2010-04-20 14:00:55

ale kicha ta usługa

Odpowiedz

17. jojo
0

2010-04-20 13:25:48

Już to pisałem jakiś czas temu w dziale FORUM (i jeszcze wcześniej zresztą też). Co Wam przeszkadza Poczta Głosowa. Ja np. mam ustawione wywołanie na maksymalny okres 30 sekund. Telefon staram się przeważnie mieć w pobliżu. I wiem, że jeżeli w ciągu tych 30 sekund nie odbiorę połączenia, to z znaczy, że naprawdę nie mogę. Czasem zdarzają się sytuacje w których trzeba pozostawić pilną wiadomość, dlaczego nie dać drugiej stronie takiej możliwości? Zauważyłem (zresztą, ro żądne odkrycie), że obecnie, gdy komórki stały się bardzo popularne, to one "żądzą" użytkownikiem, są jego panem i władcą, a powinno być przecież odwrotnie. Gdy jem obiad, s...m w kiblu, jestem pod prysznicem, itp, itd., to niestety - sorry Winnetou - ale nie ma mnie dla komórki - pozostaje Poczta Głosowa. Bardzo praktyczny (moim zdaniem) wynalazek. ;-)

Odpowiedz

16. ~Ark
0

2010-04-20 13:17:59

Mysle ze od sluchanie i wybor komunikatu od 1-3 nie zajmie wiecej czasu niz przekazanie krotkiej 1-2 zdania informacji zostawianej przewaznie na poczcie glosowej. Druga sprawa z mojego doswiadczenia 3/4 osob wpadajac na poczte po sygnale i tak przewaznie nie zostawia zadnej wiadomosci tylko rozlacza sie.

Odpowiedz