DAJ CYNK

Play przedłuża testy usługi Xtra Numer

15.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3052

Ważne 0

0

Testowa usługa pozwala na przypisanie dodatkowego numeru do dotychczasowej karty SIM - swoistego aliasu. Xtra Numer może przydać się np. przy dawaniu ogłoszeń.

Testowa usługa pozwala na przypisanie dodatkowego numeru do dotychczasowej karty SIM - swoistego aliasu. Xtra Numer może przydać się np. przy dawaniu ogłoszeń.

Szerzej o sposobie działania usługi Xtra Numer pisaliśmy w tej wiadomości. Testy przedłużone zostały do 15. lipca w związku z dodaniem funkcji zawieszania i wznawiania Xtra Numerów.

W dalszym ciągu Xtra Numer nie gwarantuje pełnej anonimowości przy aktywnej jednocześnie usłudze Już w zasięgu. O problemie tym szerzej przeczytać można pod tym adresem.

Podobną usługę do Xtra Numeru oferuje swoim klientom sieć Orange. O usłudze Ekstra Numer w wydaniu orange'owym przeczytać można tutaj.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~martinezowiec
0

2010-07-12 00:06:06

Czy ktoś wie co się dzieje z ta usługą? Ostatnio w zwrotnym SMSie otrzymałem informację, że testy po przedłużeniu usługi otrzymałem informację, że numer został przedłużony do 5.08.10 (a przedłużałem go dzisiaj!)! Czyżby kolejny raz przedłużono testy usługi? Po przeczytaniu regulaminu usługi na stronie PLAY''a (tutaj link: http://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_akcji_-_Testuj_ usxugi_z_Play_-_ver_3_-Notka_SMS_i_Xtra_Numer.pdf) natknąłem się na pojęcie "Notka SMS beta" i nie do końca rozumiem co w tej notce jest wysyłane do dzwoniącego? Czyżby ta notka miała być rozwiązaniem problemu związanego z usługą "Już w zasięgu"? A jako ciekawostkę podam że po wygaśnięciu lub wyłączeniu Extra numeru osoba dzowniąca na ten numer słyszy komunikat, że numer ten był aktywny w usułdze Extra numer ale juz nie jest i że regulamin tej usługi jest na stronie Play''a. W dodatku wysłuchanie tego komunikatu jest płatne tak jak rozmowa telefoniczna do PLAY''a!!!

Odpowiedz

20. ~Poll
0

2010-06-16 10:34:45

@19 bo do tej pory liczba sim=numerów . Teraz zmieni się statystyka.

Odpowiedz

19. ~
0

2010-06-16 09:51:02

Nie wiem czy zauważyliście, ale we wszelkich statystykach podawana jest liczba kart SIM a nie numerów w sieci, więc wszelkie spekulacje, że operatorzy chcą sobie w ten sposób podbić liczbę klientów są niedorzeczne.

Odpowiedz

18. ~Poll
0

2010-06-16 09:12:58

Moim zdaniem Orange nie sklonowało pomysłu Play bo są to dwie różne filozofie. Play daje numer cień a Orange prawdziwy drugi numer tyle, że na jednej karcie co jest wygodne bo nie trzeba jej zmieniać. Orangowie wzrośnie liczba abonentów bo przecież prepaidowiec to podobno tez abonent.

Odpowiedz

17. ewqaewqa
0

2010-06-15 23:39:20

@mirekb wyrazić sprzeciw? Chyba zgodę. Nie podwyższą cen, a jeśli tak, to będziemy mieli w4:) Zresztą do wyrównania MTR jeszcze trochę czasu zostało, muszą nałapać klientów póki czas.

Odpowiedz

16. ~mirekb
0

2010-06-15 23:01:05

@15 mylisz sie..zabiłyby ich gwiazdki/informacje na 1stronie materiałów reklamowych,po2 podwyzka cen oznacza zmiane cennika na co musisz wyrazic sprzeciw na pismie w wypadku posiadania jesze numeru prepaid lub jako Abonent,ponoc od 1lipca kazdy prepaidowiec..dzis miałem spotkanie z maniakiem telekom z it i posłuchałem o prawach i obowiazkach Abonentów w it.calej w4 daleko do UE jednak polskie "3" nadaje zdrowy ton konkurencji.z różnym skutkiem ale ku dobremu idzie

Odpowiedz

15. ~Edmundo
0

2010-06-15 22:36:16

@13 Ja czekam z ciekawości co Play zaoferuje gdy MTR zostanie wyrównany. Wg mnie będą podwyżki. Zresztą to chyba do przewidzenia.

Odpowiedz

14. ~
0

2010-06-15 20:47:53

@9: Nie wiesz co mówisz kolego. Myślisz, że taką usługę to się robi tak cyk na zawołanie z dnia na dzień? Nie bądź śmieszny.

Odpowiedz

13. ~
-2

2010-06-15 20:47:39

Plej zrobi wszystko zeby sciagnac maksymalnie duzo kasy z skandalicznie wysoko asymetrycznego MTRa, niedlugo zaczna pewnie zrzucac startery z samolotow. Ta govvniana siec to wieksza zaraza niz stonka ziemniaczana.

Odpowiedz

12. ~Arti
0

2010-06-15 19:47:11

Jak dla mnie to jest dodatkowy wydatek. Gdyby połączyć promocje z popa (tanie minuty) z tanim internetem z free, to wystarczy mi jeden numer. Ale tego się chyba w Orange nie doczekam. No i jak stracę zasięg Orange, to od razu na dwóch numerach. Dlatego jestem zwolennikiem posiadania dwóch telefonów na dwie różne karty i tego się trzymam. Natomiast jeśli chodzi co do poprawności działania tej usługi, to działa bez najmniejszego problemu. Szkoda tylko że dzwoniąc na drugi numer, nie wyświetlają się numery z książki telefonicznej.

Odpowiedz

11. ~Arti
0

2010-06-15 19:27:44

Testuję tę usługę w Orange, dzisiaj ją przedłużyłem o niby kolejne 7 dni (bo tak miało być), a dostałem info że ważny mam numer do 7 lipca.

Odpowiedz

10. ~Edmundo
0

2010-06-15 18:49:40

Wg mnie takie coś ma swoje minusy i wady. O których już pisano. Że w zwrocie gdy mamy telefon wyłączony przychodzi wiadomość z naszym prawdziwym numerem. Zresztą coś czuje że będzie masa cwaniaczków która wykorzysta to sprzeda coś a potem ślad po nich zaginął...

Odpowiedz

9. ~marttuśka
0

2010-06-15 18:38:43

@2. takie są fakty, że w3 coraz częściej klonuje to co ma play. przykre jest to, że po tylu latach w plusie ciągle mam 39 gr. za minute (mix).

Odpowiedz

8. ~
0

2010-06-15 18:23:46

dobra usluga,fakt.potem pewnie 2zl na 30 dni..podsumujemy za miesiac ile masztow przybylo w4 bo play licho raczej.mirekb

Odpowiedz

7. ~Maciek.T.
0

2010-06-15 18:14:39

Super!!! :)) P.S. W Orangu trzeba utrzymywać drugie konto, ale można prezentować się drugim numerem, więc usługa jest moim zdaniem skierowana do trochę innej grupy użytkowników.

Odpowiedz