DAJ CYNK

W najbliższy czawartek Play podsumuje rozbudowę sieci w 2018 roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7267

W najbliższy czwartek, 17 stycznia sieć Play organizuje konferencję, na które zostanie podsumowany rok intensywnej rozbudowy sieci.

Rok 2018 miał być dla Play przełomem. Jednymi z postawionych celów było uruchomienie 7000 nadajników. Pomimo wielu protestów w różnych zakątkach Polski, fioletowe nadajniki rosły jak grzyby po deszczu. Pod koniec roku sieć uruchamiała nawet kilkadziesiąt stacji dziennie. Koniec końców, udało się uruchomić 7000 nadajników i pracownicy Play mogli dumnie ogłosić w mediach społecznościowych - plan wykonany, będzie premia!

Zobacz: Play ma 7000 nadajników. Ambitny plan zrealizowany tuż przed końcem roku. Potwierdza to szef działu technologii

Drugim celem Play na ten rok był pierwszy krok w stronę samodzielności. Wyłączenie roamingu krajowego na terenie Poznania oraz wypowiedzenie umowy z Plusem to kolejne etapy procesu, który ma zakończyć się w 2021 roku. Do tej pory Play chce mieć aktywnych 9000 nadajników, które pozwolą klientom sieci na korzystanie wyłącznie z własnego zasięgu.

Zobacz: Podsumowanie statystyk przenośności numerów w 2018 roku

Na konferencji zapewne zostanie też poruszona jakość własnej sieci. Tak, Play ma bardzo dobrą sieć własną, która jest liderem rankingu Speedtestu, ale... bez uwzględnienia roamingu krajowego. Fioletowi mogą więc chwalić się bardzo dobrą siecią własną, ale póki 100% klientów nie będzie mogło w niej w pełni korzystać, pozostaną to tylko puste przechwałki. Miejmy nadzieję, że uda się uzyskać informację, jaki procent klientów korzysta obecnie tylko z sieci własnej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: Play; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu