DAJ CYNK

Play o wynikach badania jakości sieci

26.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5482

Ważne 7

9

Nie zamierzam niczego krytykować, ani podważać, nawet jeżeli nasz wynik nie jest wynikiem najlepszym - pisze o badaniu UKE Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Nie zamierzam niczego krytykować, ani podważać, nawet jeżeli nasz wynik nie jest wynikiem najlepszym - pisze o badaniu UKE Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Zobacz: [Aktualizacja] Pierwsze informacje z badania jakości sieci przez UKE

Wyniki testów sieci nie zaskoczyły nas. Ktoś, kto bardziej interesuje się technologiami i wie czym są częstotliwości i do czego służą mógłby śmiało obstawiać miejsca na podium. (...) z podstawowej wiedzy wynika, że zieloni mają 2 razy więcej pasma i mają 2 razy lepsze wyniki. Pomarańczowi i różowi mają 1,5 raza lepsze wyniki, bo mają 1,5 raza więcej pasma w LTE. Banalna matematyka, ale ma to duże znaczenie dla wyników - czytamy na blogu Marcina Gruszki.

Rzecznik Play nie ma większych uwag do co do samych testów, choć np. nie do końca rozumie, dlaczego testy Orange i T-Mobile nie były wykonywane jednocześnie. Marcin Gruszka zauważa też, że autor badania kilka razy w tekście albo P4 pomija, albo o nim zapomina. Słabo się znamy z firmą wykonującą testy. Jako chyba jedyni z czwórki nigdy nic razem nie robiliśmy i z tego co wiem nie ma takich planów - kwituje rzecznik P4.

Marcin Gruszka podkreśla, że Play nigdy nie chciał brać udziału w wyścigu na szybkość i nic w tym zakresie nie zmieni się. Chwali się przy tym, że klienci Play dużo chętniej korzystają z sieci i ruch w sieci P4 był i jest zdecydowanie największy.

Parafrazując komentarz Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika prasowego Orange Polska, Marcin Gruszka pisze: Chcę zwrócić Waszą uwagę, że Play osiągnął dobre wyniki mimo, że nie dysponował takimi zasobami pasma jak np. Plus, Orange i T-Mobile i przez to nie mógł rozwijać LTE, tak jak chciał..

Kończąc wpis rzecznik Play zauważa, że fantastycznie wypadły wyniki testów połączeń głosowych oraz zapowiada pozytywne efekty rozbudowy sieci w oparciu o wylicytowane częstotliwości z pasm 800 i 2600 MHz.

Zobacz: T-Mobile zadowolony z wyników badania jakości sieci
Zobacz: Orange: Do końca roku LTE dla ponad 95% populacji kraju
Zobacz: UKE wydał rezerwacje częstotliwości 800 i 2600 MHz

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się
30. Halset
-1

2016-01-27 00:35:33

@Luin - czy jakiś nowy felieton się szykuje od Witka? W końcu rezerwację przydzielone, gra NN i dalej nie wiadomo kto z kim i jak w przypadku LTE800. Może Witek coś więcej wie albo jakiegoś czuja, jak to się poukłada?

Odpowiedz

29. ~12390
1

2016-01-26 22:37:49

@16 Toms zgadza sie z tym co piszesz o TM LTE. Nie ma LTE mimo ze sprawdzalem w roznym zasiegu od anteny. A jeszcze najgorsze to pobierane sa MB jak bys mial odbior w LTE

Odpowiedz

28. ~
-1

2016-01-26 22:09:18

Zaraz, zaraz - Play potwierdza mierna jakosc wynikow i mierna jakosc posiadanej technologii? Gdzie teraz ci frajerzy, ktorzy twierdzili ze test byl drukowany?

Odpowiedz

27. ~
0

2016-01-26 20:30:36

26, no właśnie jedynie dzięki Telepolis cokolwiek wiesz, bo tutaj piszą tacy jak chociażby ja, którzy mają w porównaniu do ciebie olbrzymia wiedzę w zakresie ofert. Nic nie poradzisz, że nie masz pojęcia ale to nie jedyna rzecz, o której wiesz niewiele. Ty chciałeś mnie pouczać o ofercie RBM :D :D :D, mentalny dzieciaku, znam w tej ofercie każdy szczegół.

Odpowiedz

26. toms
1

2016-01-26 20:14:42

Dzięki Telepolis wiem więcej o ofertach operatorów, niż niejeden uczniak w salonie. A głupią gadką anonimów zupełnie się nie przejmuję. Idź spać, chłopczyku. Z rękami na kołdrze. ;-)

Odpowiedz

25. ~
0

2016-01-26 20:05:28

toms, jesteś cienki bolek jeżeli chodzi o prepaid. Wiesz tyle, co tutaj ktoś ci zdradzi a sam pusty jesteś dzban.

Odpowiedz

24. ~
-1

2016-01-26 20:03:35

23, widzę, że merytoryczna rozmowa ciebie przerasta i szukasz wrogów dookoła. Jakaś fobia? Lisa nie lubię, podobnie jak finansowania niedochodowych kopalń.

Odpowiedz

23. toms
1

2016-01-26 19:39:46

Jakich argumentów, panie Lis? Skończ z tym bełkotem, albo przedstaw twarde dane. Z tv cię wywalili, to się przeniosłeś tutaj?

Odpowiedz

22. ~
-1

2016-01-26 19:28:35

21, jaki aktywować? Możesz jedynie 1GB na start włączyć w starych taryfach a nie po migracji i nie RBM 5 (100dni po doładowaniu za 50zł). Piszesz o taryfie, która nie jest komunikowana na stronie nawet.Na resztę argumentów nie potrafisz odpowiedzieć? Jak widzisz można mieć taniej niż w RBM ale trzeba być otwartym a nie zaślepionym Playem jak ty.

Odpowiedz

21. toms
0

2016-01-26 19:13:06

19 - nic nie trzeba kupować, wystarczy aktywować. Jak byś rzeczywiście korzystał, to byś takie rzeczy wiedział. No, ale lepiej zachowywać się jak Schetyna i PObratymcy. ;-)

Odpowiedz

20. Halset
0

2016-01-26 19:04:18

No Gruszka miglanc - zmienił zdanie :D Napisał "Fantastycznie wypadły wyniki testów połączeń głosowych! Zasięg 4 sieci jak widać działa bardzo dobrze ;-) Gratulacje dla wszystkich!!!" Nie ma to jak najpierw zganić konkurencję a potem pochwalić :D

Odpowiedz

19. ~
-1

2016-01-26 19:03:58

16, nie wystarczy same 30zł ale także trzeba pakiet co miesiąc dokupić. Po drugie, korzystałem z ich LTE ale jak prędkości mam niższe niż w aero2, to dla mnie to nie jest opłacalne. Tak jak napisałem, za 11zł mam no limit w LTE i router za 500zł więc mój koszt po 2 latach to 264zł a sam router warty jest 500zł.Ty baw się w prepaid, to dla ciebie w sam raz ale o taniości Play nie [isz, bo to nie jest prawda.

Odpowiedz

18. Halset
1

2016-01-26 18:58:22

@16 I pójdą do Virgin, który opiera się na nadajnikach Play i się koło zamyka :)

Odpowiedz

17. Halset
0

2016-01-26 18:57:41

@14 Nie mówimy o obecnych ofertach ale o tych które trwają bo były podpisane przed podwyżką ze strony Play czy też obniżką konkurnecji i dzięki którym ludzie użytkują dzisiaj sieć Play. Więc sam sobie zacznij tłumaczyć.

Odpowiedz

16. toms
0

2016-01-26 18:57:05

14 - to gdzie indziej znajdziesz 100 GB w LTE za posiadanie na koncie 30 zł, tak jak w RBM? Pokaż mi takiego operatora. T-Mobile uniemożliwia korzystanie z LTE nawet na nowych starterach. Odpaliłem już drugi starter T-M i działa wyłącznie w 3G, chociaż na innym numerze śmieszne 250 MB w LTE hula bezproblemowo. A do wszystkich marud: wypad z Play !!!. Będzie więcej i szybciej dla zadowolonych. ;-)

Odpowiedz