DAJ CYNK

Play na www.play.pl

17.02.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8385

Ważne 0

0

Wiosną rozpocznie się proces migracji portalu playmobile.pl na nowy adres play.pl.

Wiosną rozpocznie się proces migracji portalu playmobile.pl na nowy adres play.pl.

8. września Marcin Gruszka, rzecznik Play zapytał na swoim blogu czy domena to dziś sprawa marketingowego życia i śmierci czy raczej "nice to have" i nie warto wydawać na nią fortuny. 65% czytelników sugerowało, żeby Play darował sobie zakup play.pl, jednak finalnie domena została przejęta przez czwartego operatora.

Miesięcznik Brief opublikował tekst na temat drogich domen w Polsce - jako jedną z droższych wymieniono właśnie play.pl. We wrześniu Play potwierdził, że trwają rozmowy z właścicielem domeny. Cena jednak została określona jako bardzo, bardzo wysoka. Ostatecznej kwoty, za którą przejęto domenę, biuro prasowe P4 nie podaje.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że rozmowy w sprawie domeny trwały cały czas od momentu startu sieci w marcu 2007 roku. Strona play.pl, która należała do firmy zajmującej się sprzedażą gier, miała przez kilka miesięcy poważne trudności w związku z przypadkowymi wejściami klientów zainteresowanych ofertą nowego operatora, które znacząco obciążało serwery.

Obecnie, według badania Megapanel Gemius/PBI, portal www.playmobile.pl odwiedza miesięcznie około 2 milionów użytkowników. Wiosną przejmie ich www.play.pl.

Źródło tekstu: Play, wł

Komentarze
Zaloguj się
55. ~kwas
0

2011-03-14 12:19:03

@49 jak 0,5k-2k USD placisz za godzine "coauchingu" ciekaw jestem ile profesjonalny couch wezmie za godzine couchingu :) od Ciebie. Widze ze jestem w tyle, bo za moich czasow byly couchingi, chyba musze zainwestowac kilka "patykow" w doszkalanie.

Odpowiedz

54. ~koniecZpol
0

2011-02-27 11:41:15

niech wykupią jeszcze www. pały.pl będzie jak ulał.

Odpowiedz

53. niutas
0

2011-02-21 19:09:09

@49 może dlatego że kwota nie jest mała i na pewno większa niż milion złotych. Ja stawiam na przedział 1,5-2mln. W ludziach a w szczególności klientach może to budzić złe odczucia dlaczego wydaje się tyle kasy na nazwę domeny zamiast na usprawnienie play24 i BOKu w Play.

Odpowiedz

52. ~
0

2011-02-21 07:27:06

Experci z rynku twierdzą, że ta transakcja opiewa na sumę kilku mln złotych.

Odpowiedz

51. adam45648
0

2011-02-18 23:59:59

sam sie nacialem za pierwszym razem jak wchodzil na rynek Play wpisujac play.pl ;) A decyzje uwazam za dobra, teraz sie wchodzilo glownie przez Google, bo nazwa do pisania byla troche dluga.

Odpowiedz

50. ernov
0

2011-02-18 14:40:42

Ojejej, nowa domenka Play!

Odpowiedz

49. ~e-Marketing
0

2011-02-18 12:05:40

tak przy okazji błędem jest nieujawnianie kwoty. Doskonale to wiedzą fachowcy w USA i dlatego tam zaraz pojawiają się te wartości w mediach. Oczywiście może być klauzula w umowie, ale co ciekawe zyskują na ujawnieniu tej informacji obie strony. Nie jest to forum, na którym chcę się rozpisywać dlaczego. Jak ktoś jest b. ciekawy odsyłam na godzinkę coauchingu z fachowcem z USA, ja płace od 500 do 2000 $, więc czemu inni nie mogą, szczególnie, że ja stanowię b.małą firmę w porównaniu do operatorów GSM...

Odpowiedz

48. ~e-Marketing
0

2011-02-18 11:58:46

Doskonała decyzja, wiele osób się wypowiada na temat, o którym nie ma pojęcia, to tak jak pytać o robienie interesów na forum w poczekalni bezrobocia. Dla nieświadomych, po co? Firmay typu P4 bez problemu mogą wypozycjonować adres jgfuytdut.pl na pierwsze miejsce w Google, to nie zmienia faktu, że wizerunek jest gorszy i już. Wszędzie są ludzie, w dużych firmach również. Podobnie swego czasu Polkomtel odkupił plus.pl mając wcześniej tylko plusgsm.pl. Dziwić się należy, że tak długo wstrzymywali się w P4 z tą oczywistą decyzją marketingową. A co do ceny, cóż wyjściową był 1.000.000,- za ile kupili nie wiem....

Odpowiedz

47. ~
-1

2011-02-17 22:22:48

"jojo" i tak nikt nie uwierzy ze wchodzisz w internet w telefonie

Odpowiedz

46. ~
1

2011-02-17 20:56:45

to teraz oręcz, żeby utrzymac sie na powierzchni, będzie musiało wybulić majątek na domenę redtube :-D

Odpowiedz

38. ~jojo
0

2011-02-17 20:41:01

Zamiast kupować domene Play mógłby lepiej obniżyc wygórowane ceny, dać mniejsze pakiety, może 10zł za 2zł, i by były ważne tak jak konto główne czyli rok ;-)

Odpowiedz

37. Maniiiek
0

2011-02-17 18:16:24

Kajtek nie posrało ci się w główce? 1.każdy ma prawo komentować każdy news niezależnie od tego w jakiej jest sieci. 2. pewnie będzie to szok, ale ktoś kto nie jest w play nie jest nikim gorszym. Po prostu nie jest w play. A to co piszesz to o fanatyzm zahacza.

Odpowiedz

36. ~
0

2011-02-17 17:58:07

Kuźwa jakie wpisywanie adresu. Wpisuje samo słowo play w mozilli i jestem na www.playmobile.pl. W innych przypadkach google mogą się otworzyć ale komu chce się wpisywać adres? O ile w telefonie opera mini nie ma sobie równych o tyle na komputerze mozilla po ostatnich aktualizacjach deklasuje wszystko co istnieje i opery i chromy itd

Odpowiedz

35. ~
1

2011-02-17 16:37:31

34 Zdradź mi kogo Kajtku określasz mianem plebs?

Odpowiedz