DAJ CYNK

Play dementuje plotki o zniesieniu roamingu krajowego w T-Mobile i Orange

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 20430

W miniony weekend Internet zalała plotka o zniesieniu roamingu krajowego Play w sieciach T-Mobile i Orange. Play dementuje te informacje.W miniony weekend Internet zalała plotka o zniesieniu roamingu krajowego Play w sieciach T-Mobile i Orange. Play dementuje te informacje.

(...) fakty są takie, że nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby. Koniec roamingu w Timo? Absolutnie NIE. Nasza umowa obowiązuje jeszcze wiele lat i mamy zamiar z niej non stop korzystać - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play.

Co warto jednak dodać, jednocześnie we wpisie na blogu pojawia się potwierdzenie, że część klientów może aktualnie nie mieć dostępu do nadajników T-Mobile. To właśnie efekt w/w wymienionej optymalizacji, realizowanej jedynie w miejscach o bardzo dobrym zasięgu macierzystym P4.

Jeśli ktoś woli zasięg T-Mobile zamiast LTE sieci Play, wystarczy zadzwonić na infolinię i dostęp do nadajników T-Mobile zostanie przywrócony - zapewnia rzecznik Play. Dzwoniąc na infolinię dowiadujemy się jednak, że można wybrać roaming krajowy albo w sieci T-Mobile, albo w sieci Plus. Jeśli nasz numer objęty został zmianami, a zapasowy zasięg Plusa to za mało, pozostaje uruchomienie dostępu do nadajników Orange (ten dostęp nie stoi w konflikcie z Plusem).

Nie do końca jasna jest klasyfikacja numerów, z których zasięg T-Mobile zniknął. Zdarza się, że na jednym koncie klienci mają numery z dostępem do wszystkich partnerów roamingowych i takie z ograniczeniami. Warto przypomnieć, że zgodnie z zapisami umów, Play zapewnia klientom krajowy dostęp do nadajników minimum jednego partnera roamingowego.

Optymalizacja w wydaniu sieci Play to nie tylko żonglowanie dostępami, ale też sterowanie szybkością transferu - aktualnie maksymalna szybkość Internetu w roamingu krajowym to 1,5 Mb/s.

Zobacz: Play ponownie ogranicza Internet
Zobacz: Stan Nielimitowany - nowa oferta w Play

Ankieta
51%
7%
43%

Wszystkich głosujących: 722

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: blogplay.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu