DAJ CYNK

Play: 5 mln klientów do końca roku

20.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12717

Ważne 1

0

Około 4,6 mln klientów ma obecnie P4, operator sieci Play - powiedział Parkietowi Constantine Gonticas, członek rady nadzorczej spółki.

Około 4,6 mln klientów ma obecnie P4, operator sieci Play - powiedział Parkietowi Constantine Gonticas, członek rady nadzorczej spółki.

Play codziennie pozyskuje 3 tys. klientów postpaid, a jego nowy cel na ten rok to 5 mln użytkowników (czyli około 11% rynku). Pierwotne plany rozwoju sieci zakładały uzyskanie w tym roku nieco ponad 4,5 mln klientów.

Od czerwca P4 samodzielnie spłaca dług bankowy (0,5 mld euro) - przynosi zysk na poziomie operacyjnym, nie licząc kosztów amortyzacji. Gonticas zapytany o ewentualne przejęcie sieci odpowiedział: Nigdy nie zakładaliśmy, że sprzedamy Playa któremuś z polskich operatorów.

Dodał jednak, że polskim rynkiem telefonii komórkowej interesują się zagraniczni gracze z branży. Nie podał jednak ich nazw.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
153. ~Kosa
1

2010-09-28 22:27:47

23.11.2010 - koniec orange - w playu 50% ceny i 200% minut w porównaniu do orange. Aby tak dalej zasiedziali operatorzy...

Odpowiedz

152. ~hmmm
0

2010-09-28 07:21:08

a ja placac w ofercie pleja 20 zl (-9 zl za przenieseie numeru) mam 661 smsow do all w pakiecie, 5 gr za sms i w995 za 6 stow ;p

Odpowiedz

151. ~Abenader
0

2010-09-26 01:22:49

mam 3 numery do przeniesienia - prawdopodobnie do biznesowego Play. Po tym, co przeczytałem w Artykule - warto wstrzymać się do końca roku w oczekiwaniu na świąteczne promocje, bo wtedy Play będzie starał się "dociągnąć" roczny wynik do tych magicznych 5 mln klientów, więc oferta powinna być dobra. Wkurza jedynie, że oferty skonstruowane są w taki sposób, że bardziej opłaca się podpisać Umowę 24 miesiące z kupnem telefonu (po co mi te telefony ????), którego Play prawdopodobnie i tak ma ma na stanie, a potem - gdy już telefony się znajdą - będę musiał bujać się na Allegro, by te wypaśne smartfony sprzedać małolatom do zabawy...

Odpowiedz

150. ~radiomaryjnymNIE
0

2010-09-24 21:35:57

@149 - co ty wypisujesz, mialem abo niecałe 40 pln i jak złożyłem rezygnacje, zadzwonili i dzwonili 3x. ale ja musiałem zmienić numer, wiec rezygnacja doszła do skutku i poleciałem po nowy numer do play oczywiście ;)

Odpowiedz

149. ~
0

2010-09-24 14:21:58

Play o swoich stalych klientow nie dba, bo skladajac rezygnacje konsultant dzwoni informuje o zarejestrowaniu wniosku i czapeczka;p Ani oferty, ani nic. Wiec stawiaja tylko na nowych klientow. Co niekoniecznie sie oplaca bo zasypujac taka iloscia minut do tych klientow dokladaja...

Odpowiedz

148. ~katamaran
0

2010-09-22 15:39:07

jak to konkurencja spi? to play spi jak orange harcuje. zreszta moze jest na remis, bo obie te sieci zyskuja ostatnio (orange aktywnoscia, nowymi ofertami - free bez limitu teraz, bizensowka, czyli plany optymalne z nowymi telefonami.

Odpowiedz

147. toms
0

2010-09-21 21:43:14

@146 - wszystkie usługi obniżające koszty połączeń powinny być włączane automatycznie, bez udziału użytkownika. Ale wtedy ludzie mieliby się za dobrze, a operatorzy nie zarabialiby na niewykorzystanych minutach, esemesach, czy megabajtach.

Odpowiedz

146. ~znawca
1

2010-09-21 20:05:49

@145. Ale o którym systemie piszesz? Tym odpowiedzialnym za uruchamianie różnego rodzaju pakietów. Jeżeli tak to mam rozwiązanie. Wprowadzić do cennika stawkę 5-7 groszy za minutę do sieci lub na stacjonarne oraz 1gr za 100kb i problem z dużą ilością osób aktywujących pakiety w pewnym stopniu sam się rozwiąże :).

Odpowiedz

145. ~pracownik infolinii
0

2010-09-21 19:58:54

Bardzo cieszy mnie ilość klientów. Tylko co po tym skoro sieć ma system, który jest w stanie obsłużyć 1,5 mln klientów nie więcej. Przez to cały czas mamy awarię i bez przerwy zdenerwowani ludzie dzwonią na infolinię. :/

Odpowiedz

144. ~rco
0

2010-09-21 17:17:09

Do Racjonalisty: powiem szczerze, że mi tez troche narozwalał. Moja kobieta konczy abonamenty w plusie i erze dlatego,ze przechodzi na playa. Martwiła sie,ze inni nie beda miec do niej tanszych połączen, ale kogo to..:-), wazne,ze ona bedzie miała. Kazdy, jak ma do drugiego jakis inters, to zadzwoni, chocby połączenie kosztowało i 2,50zł!!! A były takie czasy, były...dobrze,że minęły. Pozdr.

Odpowiedz

143. ~Racjonalista
1

2010-09-21 16:31:52

Play zyskuje- konkurencja śpi, albo robi wszystko by Playowi ułatwić pozyskiwanie. Mnie to akurat cieszy,bo play ofertą rozwalił moją 11 letnią przygodę z Plusem.

Odpowiedz

142. ~rco
0

2010-09-21 15:22:11

Tak, bez gimnastyki, ale to jednak 79gr przy 29gr lub darmoszce:-). Mimo wszystko dalej górują nad innymi...:-)

Odpowiedz

141. ~
0

2010-09-21 13:57:00

@139, Play chce zarabiać na klientach i powoli zmieniają politykę. Z tym włączaniem usług do 24H - to dość uciążliwe, bo im to zbyt długo zabiera. Kiedy wyjeżdżam na jakieś dłuższe szkolenie potrzebuję zadwonić do Play, kupowałem starter za 5 zł, wykupywałem pakiet, potem starter do kosza. Teraz aktywacja pakietu, po godzinie zadzwoniłem i zżarło mi z konta głównego, więc ani pakiet nie aktywowany, kasa z konta zeszła, doładować nie ma sensu, bo mi bonus 5 dni włączą też do 24h, a ja potrzebuję teraz. To chyba skończę z kombinowaniem z Play i będę dzwonić z Tak Taka, choć tam minuta to 79gr, ale bez gimnastyki.

Odpowiedz

140. ~zolwik
0

2010-09-21 13:36:12

weszli by na GPW to z chęcią bym w nich zainwestował:)

Odpowiedz

139. ~rco
1

2010-09-21 12:39:18

Rzeczywiscie, musze przyznac, że play ma dobre warunki pre-paidowe, ale obecna ich polityka moze ograniczyc klientów. Co mam na mysli? Po pierwsze, to niepotrzebnie wprowadza dwie taryfy!!! Była jedna, było dobrze! Jak zwykle chodzi o kasę. Juz nie mamy tego 2 w 1 (darmowe w play przy doładowaniu za 30zł i smsy do wszystkich w ilości 1000). Teraz za któreś trzeba dopłacic lub poprostu płacic. Po drugie, to zabrali od 01.09. darmowe do play, pomimo,że od ostatniego doładowania za 30zł nie minął miesiąc!!!!. Fakt, mozna to było wyczytac na stronach play (nie kazdy czyta info, bo nie ma takiej potrzeby, można było smsa wysłac na kazda freshke),tutaj troche zagrali w ch...(sorry). Po trzecie, usługi na krótkie kody sa włączane do 24h, a były natychmiast!!! Mimo wszystko zostaje w tej sieci na pre-paidzie, bo cholernie duzo smsuje, wiec 1000sms za 30zł, to dobra promocja. Za 10zł kupie darmówki do sieci i da sie jakos uciągnąc. Co do takiej ilości starterów, to rzeczywiście jest jak piszecie, były dodawane, gdzie tylko sie dało:-), ale to tez polityka marketingowa i niech robia jak chcą. Pozdr.

Odpowiedz