DAJ CYNK

Płatności za rachunki z MasterCardem w aplikacjach mobilnych

04.02.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8

Ważne 2

2

MasterCard wprowadził dwie nowe aplikacje na telefony komórkowe, które pozwalają na opłacenie rachunków prosto ze smartfona. W ramach promocji trwającej do połowy lutego, można otrzymać zwrot do 5% opłaconych kwot.

MasterCard wprowadził dwie nowe aplikacje na telefony komórkowe, które pozwalają na opłacenie rachunków prosto ze smartfona. W ramach promocji trwającej do połowy lutego, można otrzymać zwrot do 5% opłaconych kwot.

Pierwsza z nich - Sprytny Bill - to aplikacja wprowadzana na polski rynek wspólnie z uPaid, przy współpracy firm eCard oraz BillBird. Umożliwia błyskawiczne zeskanowanie kodu kreskowego z rachunku aparatem fotograficznym telefonu, a następnie opłacenie go bezpośrednio przez telefon, przy pomocy kilku kliknięć. Aplikacja dostępna jest dla wszystkich - wystarczy pobrać ją z App Store, Google Play lub na stronie www.SprytnyBill.pl, zarejestrować się i już można płacić za rachunki skanując smartfonem kody kreskowe. Dodatkowo - każdy, kto do 15. lutego zapłaci za pomocą Sprytnego Billa, otrzyma zwrot 5% (do 10 zł) za każdy z pierwszych pięciu opłaconych w ten sposób rachunków.Inne rozwiązanie na smartfony - aplikacja Mobilne Płatności, opracowana została wspólnie z firmą inPost. Aplikacja umożliwia otrzymywanie faktur i informacji o płatnościach bezpośrednio na telefon komórkowy, przypomni też o zbliżającym się terminie płatności za pomocą powiadomień push wysyłanych na smartfona. Dodatkowo przy użyciu tej aplikacji klient może dokonać rejestracji w usłudze, w tym rejestrację karty płatniczej w MasterCard Mobile. Aplikacja udostępniona została na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Android (do tej pory można było korzystać z Mobilnych Płatności płacąc za pomocą SMS-a lub e-maila). Obecnie aplikacja umożliwia otrzymywanie faktur i informacji o płatnościach od kilkunastu firm w tym dla całej grupy Orange, jednak w najbliższym czasie lista wystawców zostanie znacząco powiększona. W ramach promocji trwającej do 17. lutego, każdy kto przystąpi do usługi e-Faktura Multioperatorska i opłaci rachunki za pomocą aplikacji mobilnej, otrzyma zwrot 5% ich kwoty (do 10 zł) za każdą z trzech pierwszych dokonanych płatności.

Źródło tekstu: MasterCard, wł

Komentarze
Zaloguj się