DAJ CYNK

Płatności wewnątrz aplikacji w Android Market

30.03.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3810

Ważne 0

0

Google udostępnił w Android Market możliwości płatności wewnątrz aplikacji. Taka decyzja ma uatrakcyjnić ofertę sklepu oraz przyciągnąć nowych programistów.

Google udostępnił w Android Market możliwości płatności wewnątrz aplikacji. Taka decyzja ma uatrakcyjnić ofertę sklepu oraz przyciągnąć nowych programistów.

Płatności wewnątrz aplikacji (tzw. in-app billing) pozwala na zakup dodatkowych usług czy funkcjonalności bezpośrednio z poziomu aplikacji. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł zamówić dodatki do uruchomionego właśnie programu bez jego opuszczania.

Dzięki takiej usłudze za pomocą kilku dotknięć ekranu będzie można wykupić np. dodatkowe opcje subskrypcji, nowe poziomy w grze czy dodatkowe funkcjonalności. Już teraz z takiej możliwości korzysta kilka aplikacji udostępnionych właśnie w Android Market.

Źródło tekstu: cellular-news

Komentarze
Zaloguj się
11. dRkAnE
0

2011-03-31 14:44:54

szkoda, że nadal polscy programiści nie mogą sprzedawać aplikacji w android markecie, bo google checkout nie realizuje przelewów w Polsce (na kartę, z karty działa, można płacić).

Odpowiedz

9. ~pet
0

2011-03-31 08:39:08

@8 - nie wywalaj żalów, jak jeszcze tego nie widziałeś na własne oczy. Aplikacja korzystająca z płatności wymaga odpowiedniego permission, a więc przed jej pobraniem w Markecie możesz to sobie sprawdzić... Ponadto to chyba nic dziwnego, ze programiści chcą zarobić. Dla mnie to podstawowa usługa właśnie do wyłączenia reklam.

Odpowiedz

8. ~Merk
0

2011-03-31 06:00:23

To taki ruch w kierunku kieszeni programistów. Dla klienta ostatecznego niekonieczne lepiej. Powinni przynajmniej zastrzec że jeśli w aplikacji jest płatna opcja to aplikacja jest bez reklam. I ciekaw jestem jak rozwiążą kwestie informacji czy aplikacja jest zupełnie za free czy potem się okaże że jednak coś trzeba dopłacić. Wtedy niepotrzebny śmietnik w urządzeniu

Odpowiedz

7. absolon
0

2011-03-30 22:00:46

@3 nie musi to być karta kredytowa. Wystarczy debetówka (ale musisz się dowiedzieć w swoim banku czy obsługuje też płatności internetowe). Np. zwykła darmowa karta mBanku działa bez zarzutu.

Odpowiedz

0

2011-03-30 21:57:41

Coś z Pay Palem chyba kombinowali...

Odpowiedz

5. ~LeszekTG
0

2011-03-30 21:21:12

Ja mam podpieta pod android market kartę debetowa inteligo i nie ma żadnych problemów

Odpowiedz

4. ~
1

2011-03-30 20:45:10

Ja mam kartę wydaną przez BOŚ i przy próbie zakupu aplikacji wyskakuje mi komunikat "nieprawidłowy numer karty kredytowej"..wie ktoś jak temu zaradzić?

Odpowiedz

3. s1k0r3k
1

2011-03-30 20:31:47

Cze w Android Market można płacić tylko za pomocą karty kredytowej? Wszystkie interesujące mnie pozycje mogę zakupić tylko za pomącą karty kredytowej, której nie posiadam i nie planuję wejść w jej posiadanie.

Odpowiedz

1. ~elwu
0

2011-03-30 19:42:31

Super, tyle że nie u nas.

Odpowiedz