DAJ CYNK

Płatności SkyCash w autobusach PKS Polonus

09.05.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2252

Ważne 0

0

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus to pierwszy przewoźnik autokarowy w Polsce, który wprowadził możliwość kupowania biletów międzymiastowych za pomocą telefonów komórkowych.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus to pierwszy przewoźnik autokarowy w Polsce, który wprowadził możliwość kupowania biletów międzymiastowych za pomocą telefonów komórkowych.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus, jeden z największych przewoźników autokarowych na Mazowszu, wprowadził możliwość kupowania biletów za pomocą telefonów komórkowych w systemie SkyCash. Rozwiązanie pozwala na wykonanie wszystkich czynności związanych z zakupem przez całą dobę, z dowolnego miejsca, nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Aplikacja działa we wszystkich sieciach GSM i jest obsługiwana przez niemal każdą komórkę z dostępem do Internetu. Korzystanie ze SkyCash jest bezpłatne, a kupowane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od tych, które są dostępne w kasach i u kierowców.

Zakup biletu PKS Polonus przebiega podobnie, jak w przypadku dostępnych w SkyCash biletów komunikacji miejskiej i kolejowej. Użytkownik uruchamia aplikację w telefonie, a następnie wybiera interesującą go relację i definiuje dodatkowe parametry, takie jak liczba biletów, rodzaj zniżki czy godzina odjazdu. Realizacja transakcji następuje bezpośrednio po zatwierdzeniu jej indywidualnym kodem PIN. Wszystkie zakupione bilety zostają zapisane w telefonie, dzięki czemu wchodząc do autokaru wystarczy okazać kierowcy ekran aplikacji z otwartą zakładką Kontrola biletów".

Żeby zainstalować SkyCash, należy wpisać w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłać pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Użytkownicy smartfonów mogą też skorzystać z dedykowanych sklepów z aplikacjami. Poza możliwością kupowania biletów komunikacji miejskiej, autokarowej i kolejowej, aplikacja daje dostęp do szeregu innych usług, jak przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, płatności za parkowanie, wypłacanie gotówki z bankomatów czy zakup biletów do kina.

Źródło tekstu: SkyCash

Komentarze
Zaloguj się
4. ~D3F
0

2013-05-09 22:51:25

@luka, i zamiast napisać o tym do supportu, żalisz się na telepolis...

Odpowiedz

3. ~luka
0

2013-05-09 17:05:53

już wiadomo. Aplikacja jest na ios, android i WP. Ale tylko na WP nie można z tego korzystać mimo, że jest taka zakładka. Fajnie że równomiernie wprowadzają na wszystkie aplikacje.

Odpowiedz

2. ~
-1

2013-05-09 12:11:10

Hahaha

Odpowiedz

1. ~luka
1

2013-05-09 12:00:15

W aplikacji na windows phone opcja taka jest ale nie można korzystać. Piszę żeby zaktualizować aplikację mimo że jest najnowsza!

Odpowiedz