DAJ CYNK

Platforma N-Gage nie będzie zgodna z Nokiami N73, N93 i N93i

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2573

Zła wiadomość dla użytkowników Nokii N73, N93 oraz N93i telefonów - ich urządzenia nie doczekają się obsługi nowej platformy N-Gage. Producent postanowił skupić się jedynie na nowszych modelach.

Zła wiadomość dla użytkowników Nokii N73, N93 oraz N93i telefonów - ich urządzenia nie doczekają się obsługi nowej platformy N-Gage. Producent postanowił skupić się jedynie na nowszych modelach.

Informacja o braku wsparcia platformy N-Gage dla telefonów N73, N93 oraz N93i jest już oficjalna. Możemy się o tym przekonać czytając informację, jaką zamieścił na forum platformy (N-Gage Arena Forum) jeden z jej administratorów.

Według niego zespół pracujący nad implementacją tego rozwiązania w w/w urządzeniach poświęcił bardzo dużo czasu na to, aby telefony te były zgodne z N-Gage. Mimo podjętych prób i starań nie udało się zagwarantować wystarczającej jakości takiej rozrywki. Problemem były nie tylko ograniczenia techniczne, ale również stabilność całej platformy. W związku z tym Nokia postanowiła wydać w tej sprawie ostateczny komunikat, którym jest właśnie informacja zamieszczona na oficjalnym forum.

Użytkownicy w/w modeli mogą czuć się mocno zawiedzeni. Zwłaszcza jeśli spojrzeć na wypowiedzi samego szefa Nokii, Olli-Pekki Kollasvuo, który podczas targów Go Play w 2007 roku zapewniał, że zarówno N73, jaki i N93 oraz N93i doczekają się wsparcia dla platformy N-Gage. Jak podaje serwis AllAboutSymbian, jeszcze kilka tygodni temu można było znaleźć na oficjalnym forum informację o tym, że w/w modele doczekają się w końcu wsparcia dla N-Gage.

O ile w przypadku modelu N73 taką decyzję można zrozumieć, o tyle trudno w przypadku N93 oraz N93i. Obydwa te modele posiadają nie tylko relatywnie szybki procesor taktowany zegarem o częstotliwości 332 MHz, ale dysponują również sprzętowym wsparciem dla trójwymiarowej grafiki.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N73 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N93 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N93i w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: engadget, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu