DAJ CYNK

Plantronics łączy się z firmą Polycon. Powstałe przedsiębiorstwo Poly skoncentruje swoją działalność na rozwiązaniach do komunikacji między ludźmi

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5157

Firma Plantronics poinformowała o przekształceniu w Poly. Działalność nowej spółki technologicznej skupi się na tworzeniu rozwiązań do komunikacji i współpracy między użytkownikami. Firma stawia sobie za cel opracowanie produktów i usług, dzięki którym kontakty elektroniczne będą odbywać się w równie naturalny i efektywny sposób jak kontakty osobiste.

Nazwa Poly ma oddawać wielość i różnorodność doświadczeń. Nowe przedsiębiorstwo chce wykorzystać kompetencje firm Plantronics i Polycom w dziedzinie systemów audio i wideo, a także szeroką ofertę inteligentnych urządzeń końcowych połączonych w ramach zintegrowanych platform komunikacji i pozwalających użytkownikom skoncentrować się na wykonywanych zadaniach, zmniejszyć złożoność obsługi i uwzględnić rozproszenie geograficzne typowe dla współczesnych środowisk pracy. Poly planuje zaoferować klientom najlepsze na rynku rozwiązania zapewniające interakcję z dowolnymi rozproszonymi środowiskami pracy zespołowej

- To mój pierwszy dzień pracy w roli dyrektora generalnego nowego przedsiębiorstwa. (...) Widzimy nieograniczone możliwości w obszarach komunikacji i współpracy między ludźmi. Dzięki postępom w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz nowym technologiom możemy łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której Poly skonstruuje mechanizmy wymiany informacji, a po pewnym czasie staną się one naturalnym elementem środowiska, wręcz niezauważanym przez uczestników spotkań.

- powiedział Joe Burton, prezes i dyrektor generalny firmy Poly

Joe Burton

Firma Poly będzie koncentrować swoje działania w następujących obszarach:

 • Zapewnianie intuicyjnego działania środowisk roboczych. We współczesnych biurach typu open space często panuje hałas, co utrudnia koncentrację i obniża produktywność pracowników oraz ich zadowolenie z pracy. Firma Poly oferuje produkty umożliwiające rozwiązanie takich problemów w otoczeniu open space, a także systemy zapewniające efektywną pracę zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i w tradycyjnych salach konferencyjnych.
 • Usprawnianie mechanizmów współpracy między ludźmi zgodnie z ich potrzebami. Pracownicy w ciągu dnia często korzystają z co najmniej trzech narzędzi do pracy grupowej. Ich urządzenia końcowe powinny obsługiwać takie rozwiązania i umożliwiać wymianę informacji między nimi. Firma Poly oferuje produkty, które mają pozwolić zrealizować takie potrzeby.
 • Projektowanie przeznaczonych na urządzenia mobilne rozwiązań dla pracowników nowoczesnego przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta ze swojego prywatnego smartfonu do celów służbowych, czy planuje rozkład dnia uwzględniający zadania prywatne i służbowe, potrzebuje funkcji komunikacji głosowej i komunikacji wideo dostępnych w każdej sytuacji. Wprowadzona niedawno na rynek stacja Elara 60 pozwala obsłużyć taki model korzystania ze smartfonu, występujący coraz częściej w przedsiębiorstwach. Rozwiązanie zawiera także przenośne zestawy słuchawkowe Poly, dzięki czemu użytkownicy mogą w dowolnym miejscu w produktywny sposób korzystać z narzędzi wysokiej klasy.
 • Rozbudowa usług przetwarzania w chmurze, dzięki którym użytkownicy i zespoły informatyków mogą efektywniej korzystać ze swoich urządzeń. Ponieważ na rynku nadal panuje trend polegający na rozbudowie funkcji oferowanych użytkownikom końcowym, informatycy muszą dysponować wszystkimi informacjami o używanych urządzeniach i ich lokalizacji. Poly koncentruje się na tworzeniu rozwiązań łatwych nie tylko w obsłudze, lecz także w zarządzaniu.

Zobacz: Plantronics wprowadza słuchawki BackBeatGO 600
Zobacz: Biznesowe słuchawki Plantronics Voyager 6200 UC

- Nasza nowa marka reprezentuje różne elementy naszych dotychczasowych dokonań, które teraz chcemy ze sobą połączyć, aby umożliwić ludziom pracę w znany już wszystkim sposób, to znaczy z dowolnego miejsca i przy użyciu różnych narzędzi do pracy grupowej. Nie ma na rynku firmy o równie bogatej jak nasza ofercie urządzeń i usług komunikacyjnych na różnych platformach. Prawdziwa wartość takich rozwiązań polega na ich integracji i udostępnieniu użytkowników narzędzi umożliwiających efektywną pracę.

- powiedziała Amy Barzdukas, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie Poly

Praktyczna demonstracja nowych rozwiązań

Rozwiązania firmy Poly będą prezentowane podczas konferencji Enterprise Connect 2019, rozpoczynającej się 18 marca w Orlando (USA). Są to między innymi: 

 • Polycom Studio - urządzenie wideokonferencyjne wspierające komunikację przez USB, dzięki któremu małe sale spotkań zmieniają się w biznesowe sale konferencyjne. Współpracuje z takimi usługami, jak Microsoft Teams, Zoom, Skype dla firm, Google Meet, Cisco Webex i Amazon Chime.
 • Plantronics Elara 60 Series - seria przenośnych stacji przeznaczonych dla pracowników intensywnie korzystających w pracy ze smartfonów. Jedną z funkcji jest możliwość uruchamiania aplikacji Microsoft Teams jednym przyciskiem lub za pomocą asystenta głosowego.
 • Eagle Eye Cube - kamera do wideokonferencji o rozdzielczości 4K, umożliwiająca uzyskanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku, co pozwala poprawić komfort pracy w małych i średnich salach konferencyjnych. Eagle Eye Cube współpracuje z wieloma istniejącymi rozwiązaniami, takimi jak urządzenia Polycom Trio uzupełnione rozwiązaniami z serii VisualPro i Group.
 • Blackwire 7225 - słuchawki UC ułatwiające koncentrację w pomieszczeniach typu open space, charakteryzujące się brakiem osobnego pałąka z mikrofonem oraz systemem aktywnej redukcji hałasu. Słuchawki współpracują z komputerami PC i Mac.
 • Plantronics Status Indicator - lampka stojąca na stanowisku roboczym, połączona z wybraną platformą komunikacyjną i informująca o dostępności pracownika, jego nieobecności przy biurku lub prowadzonej aktualnie rozmowie. Wiadomości i połączenia sygnalizowane są dźwiękami lub efektami wizualnymi.
 • Nowe funkcje głosowe pozwalające administratorom uprościć konfigurowanie zestawów słuchawkowych: podstawowe i zaawansowane funkcje można zmieniać bezpośrednio z telefonu biurkowego za pomocą wygodnego interfejsu graficznego, bez konieczności podłączania urządzeń do komputera PC.
 • Najnowsza wersja oprogramowania Plantronics Manager Pro (3.13), dzięki której informatycy mogą zapanować nad dostępnymi urządzeniami, ich bieżącym stanem i ewentualnymi działaniami serwisowymi.
 • Usługa PDMS-E, uwzględniająca obecnie także obsługę i zarządzanie rozwiązaniem Polycom Studio oraz nowe interfejsy API pozwalające skuteczniej kontrolować rozbudowane środowiska i nimi zarządzać.

Źródło tekstu: Poly

Przewiń w dół do następnego wpisu