DAJ CYNK

Pilot do urządzeń RTV na Androidzie

13.04.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2836

Ważne 0

0

Koreańska firma Conspin wyprodukowała uniwersalnego pilota do obsługi urządzeń RTV, który działa na systemie operacyjnym Android. Urządzenie można także wykorzystać jako słuchawkę VoIP, a stacja dokująca z głośnikiem współpracuje także z iPodem i iPhonem.

Koreańska firma Conspin wyprodukowała uniwersalnego pilota do obsługi urządzeń RTV, który działa na systemie operacyjnym Android. Urządzenie można także wykorzystać jako słuchawkę VoIP, a stacja dokująca z głośnikiem współpracuje także z iPodem i iPhonem.

Conspin Adi One wygląda jak smartfon. Ma 3,5 calowy, pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Urządzenie wyposażono w 256 MB RAM i 2 GB pamięci wewnętrznej flash, którą można rozbudować przy pomocy karty microSD (do 32 GB).

Głównym zadaniem urządzenia jest kontrola urządzeń RTV, takich jak telewizory, odtwarzacze, czy zestawy audio. Pilot może się z nimi komunikować poprzez podczerwień albo fale radiowe. Producent wyposażył Adi One w zestaw aplikacji przygotowanych specjalnie do tego celu.



Urządzenie działa pod kontrolą systemu Andoroid 2.1. Eclair i może łączyć się z Internetem poprzez sieć Wi-Fi. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby wykorzystać pilota jako mini tablet do przeglądania stron WWW. Poza tym na urządzeniu można instalować zwykłe androidowe aplikacje, istnieje więc możliwość wykorzystania go np. jako słuchawkę VoIP.

Adi One kosztuje 350 dolarów.

Źródło tekstu: Conspin, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~alfanumer
0

2011-04-14 17:53:15

@15, to było a propos mnożenia niepraktycznych gadżetów dla snobów i szpanerów?

Odpowiedz

15. ~code
0

2011-04-14 17:42:45

@14: postęp technologiczny to żenada, do życia zupełnie niepotrzebny.

Odpowiedz

14. ~alfanumer
0

2011-04-14 15:42:28

Pilot z dotykowym ekranem - co za żenada. Nie wyobrażam sobie jak można z tego wygodnie korzystać, skoro pilota od swojego telewizora i dekodera obsługuję bezwrokowo...

Odpowiedz

13. abcd
1

2011-04-13 21:37:20

Za 1000 zł w ogóle się telewizora nie kupi. Chyba, że przenośny na działkę ;)

Odpowiedz

2011-04-13 17:43:48

@9 - Za 1000zł nie kupisz porządnego telewizora.

Odpowiedz

11. MiRekin
2

2011-04-13 15:26:53

: DDDDD loool! nie mogę.. :D może wezmę go na uczelnię, tam wifi, będę mógł spokojnie surfować na necie, jeju, jeju : DD

Odpowiedz

10. ~
4

2011-04-13 15:02:11

Będzie można teściowej wyłączać Radio Maryja :-)

Odpowiedz

1

2011-04-13 14:04:32

Przepraszam, zapomniałem, że moja nokia miała inną diodę podczerwoną niż standardowe. Co nie zmienia faktu, że pilot w cenie przyzwoitego telewizora to jednak idiotyzm.

Odpowiedz

8. AbrahaM
1

2011-04-13 14:03:10

@1: 1000 pln to "tylko" 2x drożej od najdroższego pilota Logitech Harmony, a funkcjonalność nieporównywalna.

Odpowiedz

0

2011-04-13 14:02:27

To samo oferuje nokia E65 a za tą cenę można z 7 takich kupić.

Odpowiedz

6. ~Bart
2

2011-04-13 13:48:38

A ile wytrzyma w tym bateria? Ładowanie pilota raz na tydzień, albo częściej.

Odpowiedz

5. m2marek
-1

2011-04-13 13:26:09

@2 lepiej naciskać przyciski na 3 pilotach by obejrzeć film niż raz dotknąć...

Odpowiedz

4. sq
1

2011-04-13 13:17:33

@2 a dlaczzego ludzie utrudniaja sobie zycie obsługą telefonów bez fizycznych przycisków?

Odpowiedz