DAJ CYNK

Pierwsze szczegóły oferty LTE w Plusie

28.11.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8954

Ważne 0

0

Od 29. listopada Plus rozpocznie komercyjne świadczenie usług transmisji danych w technologii LTE dla swoich klientów. TELEPOLIS.PL dotarł do pierwszych informacji na temat nowej oferty operatora.

Od 29. listopada Plus rozpocznie komercyjne świadczenie usług transmisji danych w technologii LTE dla swoich klientów. TELEPOLIS.PL dotarł do pierwszych informacji na temat nowej oferty operatora.

Transmisja danych w technologii LTE możliwa będzie w Plusie pod warunkiem:
zakupu lub wymiany w ramach PWA modemu Huawei E398 LTE,
wyboru jednej z taryf iPlus prywatnie lub firmowo 4, 7, 20 lub 37 GB,
wymiany karty SIM na USIM.

Korzystanie z transmisji danych w technologii LTE możliwe będzie tylko w zasięgu sieci Plus. W przypadku kart SIM, transmisja danych ograniczona będzie do standardu HSPA.

W momencie startu komercyjnego świadczenia usług transmisji danych w technologii LTE przez Plusa, w jej zasięgu ma się znajdować 22% populacji Polski.

Oprócz tego na prawie 1 tys. nowych stacji bazowych uruchomiona zostanie technologia HSPA+, w tym także na częstotliwości 900 MHz. Dzięki temu w zasięgu HSPA+ Plusa ma się znaleźć 81% populacji.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika również, że transmisja danych LTE nie będzie dostępna w promocjach bez sprzętu, przy zakupie innych modemów niż LTE oraz w dwóch najniższych planach cenowych (iPlus prywanie lub firmowo 1,5 oraz 3 GB).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~
0

2011-12-14 18:53:52

@24. Uważaj bo ci coś w gaciach wystrzeli ;). Jedynie zasięg UMTS900 ze stacji Aero2 wygląda zachęcająco, ale nie zapominaj że to tylko 5Mhz pasma, które przy tak dużym obsługiwanym obszarze wysyci się szybko. LTE z 567 stacji bazowych to jest tylko odrobinka w morzu potrzeb. Częstotliwości z zakresu 1800MHz propagują się nieco lepiej niż 2100MHz, więc budowa zasięgu taniej kosztuje. Ale jak na razie rozbudowa sieci CP w niczym nie imponuje. Jak przekroczą próg 4 tys. stacji to wtedy będziemy mogli się cieszyć.

Odpowiedz

24. ~holahop
0

2011-12-14 15:11:26

Nareszcie jakaś sensowna oferta! swietnie to wygląda na tle tej naszej zapyziałej technologicznie Polski, mapka zasięgu wygląda imponujaco!

Odpowiedz

23. ~internet
0

2011-12-06 16:38:49

Stety/niestety to prawda jest 1. Plus/Polsat mają odpalili wszystkich i długo nikt nie zagrozi, testowałem i śmigał mi ok 75 mb/s. LTE u innych będzie za ok 2 lata. A marudy proszę korzystać z Playa bo tanio, ale to jest "pseudo mobilny". Limity ? Za małe? To może powinni dać bez limitu ? POdejrzewał, że

Odpowiedz

22. ~NIE bujaj
0

2011-11-30 05:50:34

testy to nie codzienność p.Tester. JA też w Playt testowałem i było cudnie a teraz POwrót do rzeczywistości a więc i ty nie bujaj w obłokach. Ach

Odpowiedz

21. ~tester
0

2011-11-28 21:43:54

@zb Na LTE w plusie pobieranie średnio 50 do 70 Mbps w zależności od lokalizacji w Warszawie. W każdej innej sieci o takiej prędkości możesz sobie pomarzyć. A tablecik z LTE poprostu CUDO

Odpowiedz

20. ~Piorun kulisty
0

2011-11-28 20:15:59

http://www.youtube.com/watch?v=GXEG9cToMl0&feature=player_em bedded Prawdziwa technologia od kuchni !!!!

Odpowiedz

19. ~zb
0

2011-11-28 17:58:24

Ja posiadam lojalnościowy Playonline 49,upust 50% czyli ab=24,50 i 8GB limitu.Transfer przy 350 m do BTS średnio ok.1,6Mb/s.Przy użyciu akceleratora DAP transfer rośnie do 2,2Mb/s.Pozdrawiam zb.

Odpowiedz

18. _przemko_
0

2011-11-28 17:56:35

To ja chyba wolę HSPA+DC w Orange i ich nową ofertę na Business Everywhere. Limity i ceny są dużo korzystniejsze.

Odpowiedz

17. ~
-1

2011-11-28 17:12:51

niektórzy nadal nie mają jakiegokolwiek zasięgu, np w osa

Odpowiedz

16. ~14 W play juz dawno jest 2Mb i4
0

2011-11-28 16:32:35

14 W play juz dawno jest 2Mb i4Mb i 6Mb w zależności od umowy. Wiec jak nie wiesz to nie gadaj bzdur.

Odpowiedz

15. ~4G+
0

2011-11-28 15:36:23

wszystko powinno być za darmo

Odpowiedz

14. ~juras
0

2011-11-28 15:19:33

do 100Mb/s A nie jak w Playu do 1Mb/s :))) ponoć 4G 1 G-ówniana prędkość 2 G-ówniany zasięg 3 G-ówniana cena 4 G-ówniana jakość I jest 4G jest :))

Odpowiedz

13. ~okrutnikk
0

2011-11-28 15:19:22

W newsie nawet słowa nie ma na temat cen, a już wszyscy płaczą , że drogo...ach ta polska :)

Odpowiedz

12. ~Piotrek
0

2011-11-28 14:55:06

Ciekawe czy Iplus na karte zaloguje się do tych nadajników HSPA+ AEro2 ?? ktoś próbował??

Odpowiedz