DAJ CYNK

Pierwsze Nokie z WP7 później w Polsce

17.06.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3479

Ważne 0

0

Nokia poinformowała, że pierwsze jej telefony z systemem Windows Phone trafią w pierwszej kolejności na 6 głównych rynków europejskich. Wśród nich nie będzie jednak Polski.

Nokia poinformowała, że pierwsze jej telefony z systemem Windows Phone trafią w pierwszej kolejności na 6 głównych rynków europejskich. Wśród nich nie będzie jednak Polski.

Podczas konferencji 2011 Mobile Telecompaper, wiceprezes Nokii ds. rynku europejskiego poinformował, że pierwsze telefony tego producenta z Windows Phone 7 trafią najpierw na rynek holenderski, brytyjski, francuski, niemiecki, włoski oraz hiszpański.

Jednocześnie utrzymana została ich data premiery co oznacza, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Wszystkie telefony Nokii z WP7 posiadać będą najnowszą, jeszcze nieudostępnioną wersję systemu 7.1 Mango. Szerzej o niej pisaliśmy w m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Warto również przypomnieć, że Windows Phone 7.1 Mango ma być pierwszą wersją systemu, która dostępna będzie w języku polskim. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Źródło tekstu: PocketNow, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~Luka
0

2011-06-17 15:12:12

Do mikkel: Powiem ci jedną rzecz bo to prawda i dalej poniekąd tak jest, że to co wprowadziła Nokia jest odbierane jako ewolucja ale tylko na chwilę. Co powiecie na 3 nowe modele LG. Każdy wprowadza coś rewolucyjnego: 2 procesory, Obraz 3D, najjaśniejszy obraz. Teraz to jest nowość za 2 lata standard. Nokia też wprowadziła parę rzeczy, które teraz są standardem.

Odpowiedz

32. rain86
0

2011-06-17 14:58:42

@29 Jeszcze tylko takie małe sprostowanko Luka do Twojej wypowiedzi: w USA Apple 4 16Gb bez locka 649$, 32GB 749$ - źródło GSMarena (artykuł z 14 czerwca) - no i z tego co pamiętam to producentem wyświetlaczy jest LG nie samsung (samsung dostarcza procki - przemianowane przez apple na a4 i a5 - iPad2). Fakt sprzęt pod względem parametrów może i lepszy, lecz samo używanie jabłka jest po prostu intuicyjne i przede wszystkim szybkie i stabilne, choć też jestem zdania, że sprzęt ten jest zbyt drogi :) oczywiście, kultura musi być :)

Odpowiedz

30. mikkel
2

2011-06-17 14:49:36

Symbian jest słaby, na mojej e52 z prockiem 600MHz, o ile się nie mylę, działa o wiele gorzej niż staruszek HTC TyNT II z procesorem 400MHz i windowsem. To jest fakt. Nokia kiedyś wyznaczała trendy za którymi podążali inni. Dziś inni wyznaczają trendy i to nokia podąża za resztą producentów. Ten fiński producent telefonów od 10 lat nie wyprodukował telefonu który wyprzedzałby konkurencję. Takie są fakty czy się komuś podoba czy nie.

Odpowiedz

29. ~Luka
0

2011-06-17 14:49:35

Do 24: Apple nie świeci takich triumfów w Europie jak za oceanem. To w Europie dystrybucja tego *** jest taka droga i wyceniają ten telefon na miliony, a jest warty tyle czasami co nic bo chyba ktośmi nie powie, że pierwsze dwie generacje ugryzionego jabłka były extra. To przecież badziew za który ludzie w USA muszą zapłacić grosze, a my po 2000 zł. IPhone 4G kosztuję u nich tylko 399 dolarów. Czy bym chciał ten model tak ze względu na świetny dotykowy wyświetlacz produkowany przez Samsunga. Ludzi w Polsce nie stać na ten sprzęt bo można wydać mniej i mieć lepszy sprzęt pod względem parametrów. Jakość w tych produkatch napewno się poprawiła od tych starszych modeli ale...to cena dyktuję tutaj najważnejszą rolę, a Nokia wszędzie kosztuję tyle samo...

Odpowiedz

28. rain86
0

2011-06-17 14:46:16

@26 - wiesz każdy wybiera system wg własnych potrzeb - ale to czy później potrafi to wykorzystać i czy w ogóle potrafi korzystać z danego softu to już inna sprawa - grono osób np. nie wie, że programy w symbianie wciskając czerwoną słuchawkę minimalizuje się do multitaskingu a nie zamyka i trzeba to zrobić inaczej - no sorry ale to jużnie wina producenta, że ktoś jest "ułomny" i nie potrafi działać na danym systemie - zresztą w takim przypadku to Windows powinien już zdechnąć śmiercią naturalną dobre parę lat temu, bo przecież jest najczęściej psującym się modelem. Skoro oceniasz cały system po 1 modelu (nie wiem jakim, ale wnioskuję, że nie był ze zbyt wysokiej półki cenowej) no to moje gratulacje. Sorry teraz za to co napisze, ale w ten sam sposób podchodzisz do kobiet? zrazisz się do jednej to wstąpisz do zakonu albo przerzucisz się na chłopców - jeszcze raz wybacz ale takie ocenianie to.... mniejsza - wg Ciebie Symbian jest bee, wg mnie nie i na tym trzeba poprzestać - życzę miłego dnia :) i mam nadzieję, że nie żywisz urazy

Odpowiedz

27. ~PLANET
0

2011-06-17 14:35:49

Ano wlasnie... Zwykly user patrzy na cene, im kraj ma obywatela z mniejsza wartoscia nabywcza, tym bardziej on bierze pod uwage. A WP7 tani nie jest... Koncepcyjnie to jest Apple, nie da sie oprzec temu wrazeniu i sprzedawac mogliby sie dobrze, gdyby wlasnie wprowadzili tanie modele. Kraje rozwijajace sie to target dla takich telefonow - chyba, ze do reszty beda pakowac Symbiana albo bez OSu...

Odpowiedz

26. ~Luka
0

2011-06-17 14:34:35

Do rain86: Nie trawię to mało powiedziane tego systemu, a zraziłem się po 1 modelu który miałem tego producenta. Tak widzę ceny innych producnetów. Tylko wydaję mi się, że grupa właśnie tych odbiorców jest inna. Zmiana systemu, a ludzie chcą wydać więcej na słuchawkę. A skąd wiem, że najczęsciej się psujący system ponieważ jestem konsultantem i czasami kolegów pytam o jakieś statystyki z serwisów. Zanim ludzie przekonają się do takiego systemu troszkę minie bo widzę to na podstawie wyboru Androida. Już są coraz bardziej świadomi choćby tego, że internet bez programów takich jak ApnDroid działa im bez przerwy. Nokia musi wiedzieć, że tych szaraków jest więcej niż tych co defacto wydają ponad sto złotych na abonament.

Odpowiedz

25. rain86
1

2011-06-17 14:31:42

@23 Android działa prężnie z jednego aczkolwiek ważnego powodu - producenci powypuszczali masę taniego sprzętu, który rozszedł się w milionowych nakładach - gdyby nie to - tak pięknie i cudownie by to nie wyglądało

Odpowiedz

24. rain86
0

2011-06-17 14:22:12

jeszcze w kwestii cen: Apple też wali soczyste ceny i jakoś nie ma problemów by łapać nowych użytkowników i sprzedawać swój sprzęt jak ciepłe bułeczki. Jeśli Nokia wyda naprawdę mocny konfig z dobrym aparatem, prockiem, grafiką a WP się rozwinie to mogą na tym wyjść dobrze - a jak nie to płakać nie będę, jest cała gama innych telefonów od różnych producentów, z których też z chęcią na co dzień korzystam

Odpowiedz

23. ~Luka
0

2011-06-17 14:18:47

Windows 7 jako system jeden z wielu na rynku uważam, że jest najbardziej zamknięty na konkretną grupę odbiorców, podam takie 3: biznesową, korzystających z usług X-Boxa oraz tych którzy korzystają z Facebooka, Twittera i MSN. Tak ja uważam i myślę, ze zwykły użytkownik nie obyty w temacie będzie ciężko się zastanawiał nad wyborem ich telefonów. Tym bardziej, że Android działą preżnie, a Windows dopiero chce zawojować rynek europejski i światowy. Myślę, że głownie będą starali się wyjść z kryzysu w Europie ale tego im nie życze.

Odpowiedz

22. rain86
-1

2011-06-17 14:18:26

"Nokia ma parę nie tylko z kiepskim oprogramowaniem. Co do Symbiana to jest to najczęsciej psujące się oprogramowanie, zacinające się itp." Dziwne ja jakoś ego nie doświadczyłem, a miałem styczność z symbianem od dawna: N-Gage GD, N73ME,N82,N86,5800,Omnia HD,teraz N8 - może kwestia wprawy i wiedzy jak korzystać z tego systemu? Czy w wyniku kryzysu Nokii podpisanie umowy z Microsoftem było najlepszą opcją? - nie ja odpowiadam za PR w Nokii, ale wydaje mnie się, że to dobre wyjście. Nie zapominajmy, że Nokia dalej w swoim portfolio będzie miała inne modele, nie tylko te z WP na pokładzie - ale skoro nie trawisz symbiana to wyboru mieć nie będziesz. Dziwne, że czepiasz się cen, jakoś inni producenci za swoje high-endy nie wołają po 800 zł - vide HTC, Samsung, LG, Apple - wszyscy walą cenę ponad 2000 zł (oczywiście z czasem ona maleje). WP7 jeszcze się nie rozwinął na tyle by zagrozić ale z czasem się to stanie i śmiem twierdzić, że to własńie Nokia będzie miała najlepsze portfolio z tym softem

Odpowiedz

21. ~Luka
1

2011-06-17 14:12:24

Chciałbym też zaznaczyć, że te modele E71, E72 w chwili gdy wychodziły było bardziej high endowymi telefonami niż teraz są tak jak było to z modelami serii N.

Odpowiedz

20. ~Luka
0

2011-06-17 14:10:40

Do rain86: Taka niski poziom rozmowy naszej nic i tak nie pomoże bo problemów Nokia ma parę nie tylko z kiepskim oprogramowaniem. Co do Symbiana to jest to najczęsciej psujące się oprogramowanie, zacinające się itp. Pozatym nie odpowiedziałeś na jedno zasadnicze pytanie: Czy w wyniku kryzysu Nokii podpisanie umowy z Microsoftem było najlepszą opcją? Wszyscy wiemy bardzo dobrze od jakich cen zaczynają się ceny aparatów z ich specyfikacją sprzętową.

Odpowiedz

19. rain86
-1

2011-06-17 13:50:55

@17 e 71, e72, c3-01 to nie są telefony z wysokiej półki - to raczej middle, low- end nawet w przypadku c3-01

Odpowiedz

18. rain86
0

2011-06-17 13:49:55

@17 niższy segment - tu sprawa wygląda jeszcze lepiej - praktycznie każdy producent wydaje plastic fantastic w takiej samej jakości wykonania (więc tym samym obaliliśmy to, iż tylko nokia wydaje syfnie wykonany sprzęt) "Symbian. Ten system to najgorsze oprogramowanie jakie wyszło" - ponieważ? może jakieś konkrety? czy po prostu wiele osób tak mówi i android jest na topie tzn. że symbian jest bee - to, że nie ma na niego 100 latarek, 60 budzików to nie oznacza, że system jest do d...ale zależy kto co lubi :)

Odpowiedz