DAJ CYNK

Pierwsze BlackBerry z klapką

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4290

RIM oficjalnie zapowiedział swój pierwszy telefon z klapką - smartfon BlackBerry Pearl Flip 8220. Koncepcją producenta było zamknięcie pełnej funkcjonalności jaką oferują urządzenia BlackBerry w stylowej, rozkładanej obudowie. Zagraniczna prasa określa telefon jako pierwsze BlackBerry zaprojektowane z myślą o kobietach.

RIM oficjalnie zapowiedział swój pierwszy telefon z klapką - smartfon BlackBerry Pearl Flip 8220. Koncepcją producenta było zamknięcie pełnej funkcjonalności jaką oferują urządzenia BlackBerry w stylowej, rozkładanej obudowie. Zagraniczna prasa określa telefon jako pierwsze BlackBerry zaprojektowane z myślą o kobietach.Telefon przy wadze 102 g ma wymiary 101,1 x 50 x 17,5 mm - czyli nie jest to maleństwo. Zewnętrzny ekran (128 x 160 pikseli) wyświetla zegar stylowo wkomponowując się w czarną obudowę ze srebrnymi akcentami.

Po otworzeniu telefonu na pierwszy plan wchodzi ekran o przekątnej aż 2,6 cala (240 x 320 pikseli), wyświetlający 65 tys. kolorów. Chwilę potem wzrok przykuwa charakterystyczna klawiatura QWERTY znana od lat użytkownikom telefonów BlackBerry.

Telefon z założenia nie ma być jakąś wielką kopalnią nowinek technologicznych i wodotrysków, producent zdecydował się jednak na kilka udogodnień. Mimo, że zabrakło obsługi 3G, pojawia się moduł WiFi. Dla fanów muzyki umieszczono pełnowymiarowe gniazdo JACK słuchawek (3,5 mm).

Urządzenie poradzi sobie nie tylko z odtwarzaniem muzyki we wszystkich popularnych formatach, ale tez uruchomi filmy skompresowane przy użyciu kodeków DivX, WMV, XviD i 3GP. Dzięki pakietowi DataViz problemem nie będzie także podgląd i edycja dokumentów pakietu MS Office.

W pakiecie standardowego oprogramowania znalazła się też aplikacja BlackBerry maps, która niestety wymaga podłączenia zewnętrznego modułu GPS przy pomocy Bluetooth. Co ciekawe telefon obsługuje technologię UMA, pozwalającą na dokonywanie połączeń VoIP na bazie usługi operatora (w Polsce wspierana przez Orange).

Wątek multimedialny uzupełnia czytnik kart microSDHC o pojemności do 8GB i aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Mpix z diodową lampą błyskową. Według zapewnień producenta, litowo-jonowe ogniwo o pojemności 900 mAh wystarczyć ma na do 336 h czuwania lub do 4 h rozmowy.

Dodatkowy wyświetlacz wymusił na producencie przygotowanie specjalnej, dedykowanej wersji systemu operacyjnego. Podobnie jak we wchodzącym właśnie na rynek modelu Bold, rolę manipulatora kierunkowego przejmuje bardzo wygodny TrackBall.

Urządzenie trafi do sprzedaży na początku jesieni, w bliżej nieokreślonej cenie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu