DAJ CYNK

Pięć razy popularniejszy Windows Phone

08.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2800

Ważne 0

0

Microsoft stał się głównym partnerem Qualcomma, na którego podzespołach bazują wszystkie smartfony z Windows Phone. Steve Ballmer na konferencji Qualcoma pochwalił się, że sprzedaż idzie coraz lepiej.

Microsoft stał się głównym partnerem Qualcomma, na którego podzespołach bazują wszystkie smartfony z Windows Phone. Steve Ballmer na konferencji Qualcoma pochwalił się, że sprzedaż idzie coraz lepiej.

W listopadzie 2012 roku sprzedanych zostało czterokrotnie więcej smartfonów z Windows Phone niż w analogicznym okresie przed rokiem. A w okresie przedświątecznym - pięć razy więcej niż przed Bożym Narodzeniem w 2011 roku.

Niestety szacunki te trudno jest przeliczyć na konkretne liczby. Choć konkretów Ballmer nie podał, to jego ekspresyjne wystąpienie zrobiło wielkie wrażenie na oglądających.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~
1

2013-01-09 17:27:44

Kwestia czasu a WM wygryzie dla siebie cześć rynku jedyne pytanie to od kogo? bo ten nowy Win8 jest bardzo przyzwoity i działa na wszystkim praktycznie od smatphonach poprzez tablety na pc kończąc. Na dodatek nie jest to "zabawkowy" system jak w przypadku iOS ;) Jak dodamy do tego ciekawe produkty jak Razer Edge Pro... sukces murowany :))

Odpowiedz

18. mlb
2

2013-01-09 13:15:42

@17 - i czego to dowodzi? Jedynie tego że na WP nie ma praktycznie kogo atakować. Jeśli pojawi się trochę więcej użytkowników, trojanów i wirusów nie zabraknie - w tej kwestii na Microsoft można zawsze liczyć.

Odpowiedz

17. ~
-3

2013-01-09 08:41:56

Celem 99proc. wszystkich zagrożeń mobilnych są urządzenia z Androidem Według opublikowanego niedawno raportu Kaspersky Security Bulletin 2012, celem 99% nowo wykrytych mobilnych szkodliwych programów jest platforma Android, natomiast bardzo niewielka liczba zagrożeń atakuje smartfony z systemem Symbian. 2012 był drugim z kolei rokiem, w którym miał miejsce gwałtowny wzrost ilości szkodliwego oprogramowania dla Androida. Ze skromnej liczby ośmiu nowych unikatowych szkodliwych programów w styczniu 2011 roku średni miesięczny współczynnik wykrywania nowego szkodliwego oprogramowania dla Androida w całym 2011 roku zwiększył się do ponad 800 próbek. W 2012 roku eksperci z Kaspersky Lab identyfikowali każdego miesiąca średnio 6 300 nowych próbek mobilnego szkodliwego oprogramowania. Łącznie w 2012 roku liczba próbek znanych szkodliwych programów dla Androida wzrosła ponad ośmiokrotnie. Większość szkodliwego oprogramowania dla Androida można podzielić pod względem funkcjonalności na trzy główne grupy. Trojany SMS wysysają środki z kont mobilnych swoich ofiar poprzez wysyłanie bez wiedzy użytkownika wiadomości SMS na numery o podwyższonej opłacie. Drugą kategorią są backdoory, które zapewniają nieautoryzowany dostęp do smartfona, umożliwiając instalowanie innych szkodliwych programów lub kradzież danych osobistych. Celem szkodników z ostatniej kategorii – spyware – są kolekcje prywatnych danych, takich jak książki adresowe oraz hasła (w niektórych przypadkach nawet zdjęcia osobiste). W pierwszej połowie 2012 roku backdoory, trojany SMS oraz oprogramowanie spyware stanowiły łącznie 51% wszystkich wykrytych szkodliwych programów dla Androida. W rankingu dziesięciu szkodników blokowanych najczęściej przez oprogramowanie Kaspersky Mobile Security oraz Kaspersky tablet Security dominują trojany SMS, natomiast na drugim miejscu znajdują się aplikacje wyświetlające użytkownikom niechciane reklamy. Mniej rozpowszechnione, za to zdecydowanie najbard

Odpowiedz

16. ~
-1

2013-01-09 08:38:59

Nie rozumiem lamentu o upgrade systemu. Polowa ludzi pracuje np. na WinXP i nie ma z tym problemu, że nie ma Win7 czy Win8 a komputer jest bardziej użyteczny i ma więcej funkcji niż telefon. Po drugie telefony zazwyczaj wymienia się co 2 lata. Po trzecie jak weszły telefony z WM8 to telefony z WM7 przestały nagle dzwonić? Odbierać maile? Zablokowały się im przeglądarki czy AB? Wyraźnie widać, że większość komentarzy piszą gimbusy, które sprzęt użytkowy traktują jak jakiegoś bożka, a nie jak po prostu sprzęt.

Odpowiedz

15. pacman
0

2013-01-09 02:12:55

@13...pokaż mi Kowalskiego w markecie, który przychodzi po PC. Musi działać musi mieć system, musi godzić internet, gry, programy - ludzie nie chcą się bawić za dużo, tylko jeśli mają ochotę. A w przypadku nawet popularnego Ubuntu ludzie mają problemy z instalacją, a jak nie dostaną tam swoich gier czy czego tam kto używa to wolą dopłacić za system lub go "zdobyć". Co do WP to rośnie, ale dziwne byłoby gdyby miał tracić...bo za bardzo nie ma z czego. Tylko czego można spodziewać się po WP i MS...nie wiemy czy np. WP9 czy WP10 dostanie obecna generacja, bo te z 7.5 ósemki nie dostały. Co to pokazuje...mamy was w d*pie ? Była aktualizacja, ale to nie to samo. Poza tym ludzie, którzy odeszli od Androida nie chcieli iść na coś z problemami jak wgrywanie plików czy przebój roku, wpisz w gooogle: "windows phone własny dzwonek" w połowie wyszukiwarka ci podpowiada takie hasło...dobry system gdzie ludzie się o takie rzeczy pytają ;) Do tego Nokia nie ma radia albo karty, baterie nie wymienne, gdzie file manager ?! Sorry, ale to już Windows Mobile czy Symbian był bardziej funkcjonalny i nadawał się do modyfikowania. Do tego w takim "Speakerphone test" na gsmarenie wypada słabo, Internet Explorer ?, 820 ma słabą baterię jak jakiś telefon za ~ 700-900zł. Niestety, ale ten system wygląda ciągle jak wersja 0.9b, a nie 1.0 ;) Do tego Nokia powinna wydać coś klasycznego z klawiaturą (nowa wersja E52/E72) i jakiś model jak 920 (tylko poprawioną), ale z Symbianem/Maemo.

Odpowiedz

14. ~Misiek
0

2013-01-09 00:30:36

#13 - gdyby WP się wstrzelił w moment, to miałby 50% rynku jak Android. W tym czasie Microsoft miał przecież system smartfonowy, nazywał się Windows Mobile. Android jest bardziej funkcjonalny i ma znacznie lepsze aplikacje.

Odpowiedz

1

2013-01-08 22:31:27

@7 Skąd to wiesz? Tak jak pisałem, system 5 lat temu nie istniał, i za 5 lat też nie musi istnieć. Trudno przewidzieć. Jeśli @8 Ceną i dostępnością raczej też nie. Przecież linux też jest tańszy od Windowsa, oraz bardziej dostępny, bo do kupienia w kiosku z gazetą. Raczej chodzi o politykę marketingową i wstrzelenie się w moment.

Odpowiedz

12. ~dav
0

2013-01-08 22:24:32

Przeciez ten WP to taki chłam ze az szkoda gadac... To wogole nie jest system smartfonowy tylko jakis zwykly dumb-OS...

Odpowiedz

11. ~
1

2013-01-08 22:17:44

Brakuje Ci aktualnych informacji.

Odpowiedz

10. ~xxxx
0

2013-01-08 22:17:13

Brakuje obsługi wysyłania plików przez bluetooth.

Odpowiedz

9. ~
2

2013-01-08 22:17:08

Bo na winde jest wiecej softu.

Odpowiedz

0

2013-01-08 22:00:19

Android wojuje ceną i dsotepnością. I niech mi tu żaden baran nie krzyczy, że "otwartością softu". To czem uw takim razie wszyscy macie windowsa na kompie ,a nie linuxa? Przecież taki otwarty jest :P

Odpowiedz

7. Blank
0

2013-01-08 21:55:51

6, przetrwa przetrwa. Głupich nie sieją ... :)

Odpowiedz

2013-01-08 21:36:33

To nic, że jeszcze 5 lat temu nie istniał Android, ani iOS. Jednak prorocy i wizjonerzy, oraz cała "gimbaza" wiedzą co będzie za kolejne 3 lat, wiedzą, że Windows Phone nie zdobędzie rynku. I pewnie mają rację. Za 3 lata będziemy mieć ten sam pełny Windows w PC, laptopie, netbooku, tablecie, phablecie, smartphonie :) A Android może przetrwa, może nie.

Odpowiedz

5. ~Wojtek G.
0

2013-01-08 21:36:22

Rok temu nokia sprzedała 1,5 miliona lumia 800 i 710 wiec razy 5 to jest 6,5 miliona samych noki sprzedanych w tym roku plus pare milionow reszty tel z windows phone to moim zdaniem z 10milionów złapali w tym roku może jeszcze nie wiele ale cały czas rośnie sprzedaż więc dla qualcomma idealny partner gdyż używa tylko jego procesorów Microsoft i wszyscy producenci wp 7 i wp8 telefonów.

Odpowiedz