DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1H2011

19.07.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16329

Ważne 0

0

W I półroczu sieć w Polsce zmieniło 497 tys. numerów. Co ciekawe, II kwartał był praktycznie identyczny jak I kwartał pod względem udziału poszczególnych operatorów w oddawaniu i przyjmowaniu numerów - wynika z informacji i szacunków TELEPOLIS.PL.

W I półroczu sieć w Polsce zmieniło 497 tys. numerów. Co ciekawe, II kwartał był praktycznie identyczny jak I kwartał pod względem udziału poszczególnych operatorów w oddawaniu i przyjmowaniu numerów - wynika z informacji i szacunków TELEPOLIS.PL.

W II kwartale Polacy przenieśli 237 tys. numerów, o 24 tys. mniej niż w I kwartale. I połowa roku jest jednak zazwyczaj mniej dynamiczna niż II połowa, a tradycyjnym okresem żniw dla operatorów jest tradycyjnie IV kwartał. Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w tym roku sieć może zmienić nawet ponad milion numerów.

Kolejny kwartał z rzędu największym beneficjentem przenośności jest P4, który utrzymuje stały udział w numerach przychodzących na poziomie 70%. Najlepiej z "wielkiej trójki" idzie znowu Centertelowi, a najgorzej - PTC.

Operator Przyjął Oddał Bilans
P4 350 tys. 12 tys. +338 tys.
Centertel 61 tys. 146 tys. -85 tys.
Polkomtel 48 tys. 149 tys. -101 tys.
PTC 32 tys. 188 tys. -156 tys.
Pozostali 6 tys. 2 tys. +4 tys.

Spośród operatorów wirtualnych, najbardziej dynamicznie zachowuje się mBank mobile i Gadu Air - wynika z danych TELEPOLIS.PL. Pierwszy w ujęciu netto zyskał w I półroczu tysiąc numerów, a drugi 1,3 tys. Gadu Air w rozpoczętym właśnie III kwartale może jednak wyraźnie tracić w związku z niepewnością co do swojej przyszłości i pogarszaniem oferty.

Wśród pozostałych operatorów, w I półroczu w ujęciu netto ponad 500 numerów pozyskał Cyfrowy Polsat i FM Group. Mova, należąca do Grupy Integer.pl, straciła ponad 500 numerów, a Mobilking z Grupy MNI - ponad 200. Pozostali operatorzy zyskiwali bądź tracili po kilkadziesiąt numerów.

Statystyki przenośności numerów w I kwartale publikowaliśmy w tej wiadomości, a w całym 2010 roku - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
135. ~
0

2011-07-28 05:40:13

@134, owszem mylisz sie

Odpowiedz

134. ~człek z marsa
0

2011-07-28 01:49:41

Dlaczego niby śmiech na sali? Ponieważ mają konkurencyjną ofertę prepaid nawet w stosunku do ofert abonamentowych z wielkiej trójcy? To chyba zaleta, a może się mylę?

Odpowiedz

133. ~tysia
0

2011-07-27 00:24:47

smiech na sali z tymi wynikami :) usmiałam sie niesamowicie :) moje jedyne pytanie brzmi: ile z tych wszystkich pn jest rzeczywiscie prawdziwym pn (przesniesieniem numeru), a nie zwykłą rejestracja prepaid z przeniesieniem do play? (bo niestety maja taką strayegie: kup pan starter, zarejestruj a my przeniesiemy Panu numer i bedzie dodatkowa promocja... szkoda gadac...

Odpowiedz

132. pablo_79
1

2011-07-23 21:56:57

@129, zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać w kolejnym kwartale. Heyah ma ciągle jedną z najlepszych ofert na rynku, w TT weszła nowa oferta dla przenoszących numer. Może się pozmieniać. ;)

Odpowiedz

129. xTRA
1

2011-07-21 18:45:07

Hehe, a T-Mobile traci jak najwięcej mimo rebrandingu.

Odpowiedz

128. ~Piter
-2

2011-07-21 18:16:55

@127. Masz rację. Jestem sfrustrowany. Mój w/w wywód był zupełnie niepotrzebny. Żyjemy przecież w wolnym kraju. PEACE

Odpowiedz

127. ~...
2

2011-07-21 17:11:31

@125 Albo i nie trzeba. Poza tym sugerowanie komuś choroby i darmozjadztwa z powodu swojej frustracji jest mało eleganckie- eufemistycznie rzecz ujmując a i o zdrowiu sugerującego może świadczyć nie najlepiej. Fakt, że nie musi.

Odpowiedz

124. ~ZICO
-1

2011-07-21 16:36:07

#79 Chore jest to postepowanie T mobile...

Odpowiedz

123. ~dudek984
1

2011-07-21 11:35:47

T-mobile powiela stare oferty z Era pamiętam że kiedyć można było sms-y wysyłać do jednej osoby za 9zł na 9 miesięcy.Mam teraz jazdę z T-mobile bo kartę mi zablokowali przez głupotę konsultanta który przydzielił nowemu klientowi a kartę mam aktywną na połączenia wychodzące.Teraz odkręcają to sytuacje straciłem środki na koncie.Ciekawe jaką dostanę rekompensatę.Widać że zmiana na T-mobile nic dobrego nie przyniosła.Nadal będą tracić bo większość firm na nich narzeka oraz abonentów nie mają w ofercie ciekawych telefonów

Odpowiedz

122. ~Lolek
-3

2011-07-21 10:06:11

Playowi mozna oddac ich karty sim;) Za dwa lata playa i tak ktos kupi;) buhehe

Odpowiedz

121. ~T-Mobile.pl
1

2011-07-21 09:58:27

113: No ja nie znam ofert na Firmę, ale na abo już no orientuje się. W każdym razie poczekajcie, to dopiero drugi miesiąc T-Mobile.pl - do końca roku napewno będą nowości.

Odpowiedz

120. ~...
3

2011-07-21 08:01:51

@119 No i git niech każdy korzysta z czego chce. Tylko, że gdyby nie nowy operator (dowolny?) to naprawdę byłoby "nieco" inaczej. Doskonale widać to np. w Niemczech. Swego czasu sieci niemieckie miały o wiele ciekawsze oferty niż sieci polskie. A teraz? Dlatego oddajmy Playowi co Playowskie a UKE co UKEowskie:P

Odpowiedz

119. ~
-1

2011-07-21 07:39:16

@118, telefony wówczas Play miał za grosze a teraz jedne z najdroższych. Pamiętam doskonale tamte czasy, telefon komórkowy używam od 1997 roku. Tak jak pisze 117, podziękowania dla UKE a nie dla Play. Doceniam rolę jaką odegrał Play na rynku ale głównego numeru tam nie przeniosę dopóki nie poprawią/rozbudują swojej sieci. Moje potrzeby w zakresie GSM zaspokaja inny operator przy porównywalnych wydatkach. Nieznaczne kwoty jestem w stanie świadomie przepłacać i wcale nie uważam się za jelenia (jak to niektórzy piszą), który daje sie okradać. Play niech dalej walczy i zdobywa rynek, niech obniża ceny a ja przy okazji tez będę miał taniej

Odpowiedz

118. ~...
3

2011-07-21 06:55:37

@116 Może i przed freshem,ale nie przed wejściem Play na rynek a to dużo zmienia. Do dzisiaj pamiętam najstarszy abo w Play. Płaciłem 50zł i miałem za to prawie 150 minut. Do tego telefon z UMTS, aparatem, mp3 za 1zł. Cena za minutę 33gr- to w najniższym wtedy abo. W najwyższym za 150zł wychodziło ponad 600 minut. I naprawdę dobra słuchawka do tego. Proszę sobie to porównać z dowolną ofertą indywidualną z tamtego okresu tj. okolice kwietna w 2007 roku.

Odpowiedz

115. milicjant
-3

2011-07-21 06:00:07

Ludzie zmieniają sieci bo jest drogo po prostu. Przydały by się obniżki do 1-5gr/min za sieć oraz darmo w sieci i za sms-y w standardzie.

Odpowiedz