DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów w 1H2010

16.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12232

Ważne 0

0

W I półroczu Polacy przenieśli 359 tys. numerów. O czym wiadomo było już oficjalnie wcześniej, największym biorcą było P4. Największym dawcą była PTC - wynika z danych TELEPOLIS.PL.

W I półroczu Polacy przenieśli 359 tys. numerów. O czym wiadomo było już oficjalnie wcześniej, największym biorcą było P4. Największym dawcą była PTC - wynika z danych TELEPOLIS.PL.

Operator

Przyjął

Oddał

Bilans

Polkomtel

48 tys.

106 tys.

-58 tys.

Centertel

57 tys.

111 tys.

-54 tys.

PTC

35 tys.

131 tys.

-96 tys.

P4

215 tys.

10 tys.

205 tys.

Pozostali

4 tys.

1 tys.

3 tys.


Najlepiej z trójki największych operatorów poszło Centertelowi, tylko minimalnie gorzej Polkomtelowi - obaj stracili po niecałe 60 tys. Prawie 100 tys. numerów odeszło z PTC. Porównując sytuację z I półrocza z wynikami za 2009 rok widać, że PTC ciągle jest największym dawcą, a swoją sytuację wyraźnie poprawił Polkomtel.

Z P4 odeszło w całym 2009 roku około 7,5 tys. numerów, prawie wszystkie w II połowie. W tym roku, w jego I połowie, odeszło 10 tys. numerów. Oznacza to, że stosunek numerów przychodzących do odchodzących nie zmienił się u tego operatora. Jeżeli chodzi o numery przychodzące, to tu mocny wpływ wydają się mieć promocje, które sprawiają, że bardziej opłaca się przyjść ze swoim numerem (z nabytym choćby przed chwilą starterem w sklepie obok) niż kupić nową aktywację. W Play Fresh oferowane jest ekstra 60 zł, a w abonamencie - przede wszystkim oferta LongPlay na próbę, w której można było mieć, przez pół roku, nielimitowane rozmowy w sieci za 1 zł miesięcznie.

Za trzy czwarte migracji w pozycji Pozostali odpowiada mBank mobile. W ujęciu netto zyskał dzięki niej ponad 2,3 tys. numerów. Poza Mobilkingiem, który netto stracił około 300 numerów, Movą (około 30) i zlikidowanym pod koniec czerwca myAvon (ponad 400 numerów), wszyscy pozostali operatorzy zanotowali pozytywny wynik netto. Po raz pierwszy w zestawieniu pojawił się CenterNet, ze 100 przyjętymi numerami i 10 oddanymi.


Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
144. ~
0

2010-07-28 20:37:35

Idac torem rozumowania niektorych z was lepiej wybrac jednego z opow w3 z ich beznadziejna oferta niz playa z interesujaca propozycja. Coz jak to powiedziala moja zmajoma, swiat bez wojen, nienawisci i imbecyli nie bylby swiatem ludzi.

Odpowiedz

143. ~jv
0

2010-07-28 14:43:39

Play poprostu wymiata, darmowe rozmowy w sieci i coraz wiecej znajomych w play, esemesy rowniez za free. czego chciec wiecej? ;)

Odpowiedz

142. ~
0

2010-07-25 01:08:37

@140: To gratuluję szczęścia. Powinieneś grać w totka. Inni tyle szczęścia nie mieli. Ja również go nie miałem w P4. Internet trudno nazwać mobilnym, a prędkości to masakra. PS. Ostatnie Twoje zdanie jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. To tylko o Tobie świadczy. Tylko na tyle Cię stać?

Odpowiedz

141. ~
0

2010-07-24 12:16:26

@139 tak dwa tel. - 30 i 36 mcy, juz wiele razy namawiano mnie do zmiany na gorsza (dla mnie) taryfe 4, ale brak pakietu "rozmowy codzien" I kilka innych zmian sa nie do zaakceptowania. Teraz juz wiem ze nowa oferta jest niczym Media Markt (dla idiotow) . plus ma obecnie najlepsza oferte z w3, jest drugi sposrod 5ciu mno, ale oferty mvno zwlaszcza korzystajacych z infrastruktury polkomtela czy oferta p4 nie daja mu zadnych szans... tak bywa gdy polityka firmy jest do chrzanu

Odpowiedz

139. ~
0

2010-07-23 22:37:55

@135: Jakie "swoje forum"? Niezły z Ciebie ignorant skoro tak określasz bardzo dobre forum poświęcone internetowi bezprzewodowemu (w tym komórkowemu). Lubisz "brak kłopotów"? To stoi w sprzeczności z korzystaniem z usług P4... @136: Tak, bije. Np. w kategorii "kto ma najgorszy zasięg" albo "kto ma najwolniejszy internet". @137: Gratuluję "prehistorycznej" taryfy MixPlus III :-) Jak Ty się z nią uchowałeś do lipca 2010? Pewnie wziąłeś zobowiązanie na 36 lub więcej doładowań...

Odpowiedz

138. ~
0

2010-07-23 13:48:20

AHA i zapomnialem jeszcze o okresach waznosci konta i bonusach. zasieg w plusie tez sprawia w szczecinie problemy - kolo polnocy nie dziala siec gsm a niemal caly czas sa problemy z gprs. do tego jeszcze niedojdy z bok (W tar. mix4.2 zycza sobie 1.95 za rozmowe z tymi oslami). powie mi ktos czy sa jakies zobowiazania po przeniesieniu numeru do play?

Odpowiedz

137. ~
0

2010-07-23 13:27:18

Ja jestem teraz w mixplusie (TAR. III). Umowa konczy mi sie w grudniu i mysle o przenosinach. Rozmawiam bardzo malo, glownie na stac. a oferta jest slaba - pakiety sa ale albo 10-16 albo 16-8 a poza tym 72gr/min. Oferta dla stalych jest wrecz tragiczna wiec pewnie przeniose sie do play. 29gr do wszystkich i 5gr na stacjonarne w pakiecie niezaleznie od godziny + pakiet 25mb za 5zl (jak w plusie) to jest to czego potrzebuje. Martwia mnie tylko info o slabej jakosci polaczen i zasiegu.

Odpowiedz

136. ~Adam
0

2010-07-23 13:26:39

Play bije wszystkich na głowę. Ci co są to wiedzą jaka mają teraz wygodę. Jestem juz 3 rok i na razie wszystko wskazuje że tam zostanę, tym bardziej że poprzenosiłem z Ery wszystkie numery. Trzy z prefiksem Ery i jeden z Play mam.

Odpowiedz

135. ~Poll
0

2010-07-23 09:04:02

@134 Nie "zaciągniesz" mnie na to swoje forum bo mnie ono wali. Nie jestem ani pracownikiem P4, ani fanatykiem P4. Jestem fanatykiem wygody, rozsądnych cen, przyjemności, braku kłopotów, braku papierowej roboty i luźnego podejścia do życia. Ktokolwiek spełnia moje wymagania i jest dla mnie a nie ja dla niego moze liczyć na moja przychylność.

Odpowiedz

134. ~
0

2010-07-23 00:49:06

@132: Daj na luz z tą złośliwością, nikt nie mówi, że Telepolis jest "zależny", ale forum bez-kabli jest naprawdę świetne, jak sama nazwa wskazuje poświecone jest w większości internetowi komórkowemu. Siedzę tam od lat, mam doświadczenia ze wszystkimi operatorami (jak i wielu czytelników forum bez-kabli.pl) i uwierz mi, że w ogólnym rozrachunku play słabiutko wypada. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej to kłamiesz, są dwie możliwości: a) jesteś pracownikiem P4, b) jesteś fanatykiem P4. @133: Są też miejscowości, gdzie PLaya nie ma wcale, a PLus ma 3G albo przynajmniej 2G. U mnie różnica to dzień do nocy.

Odpowiedz

133. ~...
0

2010-07-22 19:09:50

@129 Ja mam w Play około 500kbps gdy jest sieć obciążona i ponad 1Mbps gdy nie jest. W Plusie mam raczej nie mniej niż 1Mbps, ale do 2Mbit mi się dojechać nie udało. Pingi podobne- w okolicach 100ms. Jak widzisz subiektywna mocno sprawa. Choć się generalnie zgodzę, że w ogólnym rozrachunku Plus szybszy i zasięg lepszy zdecydowanie. Są też małe miejscowości gdzie plus ma tylko 2g a play ma 3g- i wtedy porównanie wychodzi inaczej.

Odpowiedz

132. ~Poll
0

2010-07-22 18:41:53

@131 ja tam wole zależne Telepolis i Telix

Odpowiedz

131. ~
0

2010-07-22 16:01:23

@129: To nie są rewelacje, to są FAKTY, szkoda że nie dostrzegasz (bo nie chcesz) opinii użytkowników tego badziewia. Tak jest u mnie i u wielu innych. Zajrzyj na niezależne forum bez-kabli.pl.

Odpowiedz

130. ~Poll
0

2010-07-22 12:12:39

@ 129 jakoś ciężko znaleźć osobę która takie rewelacje potwierdzi.

Odpowiedz