DAJ CYNK

Pełny raport o przenośności numerów po 3Q2010

03.11.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16677

Ważne 0

0

W pierwszych 9 miesiącach 2010 roku sieć zmieniło 585 tys. numerów. Kierunek migracji był praktycznie jeden, zdecydowana większość numerów znalazła się w P4 - wynika z danych TELEPOLIS.PL.

W pierwszych 9 miesiącach 2010 roku sieć zmieniło 585 tys. numerów. Kierunek migracji był praktycznie jeden, zdecydowana większość numerów znalazła się w P4 - wynika z danych TELEPOLIS.PL.

Najlepiej z trójki operatorów, w każdym z trzech kwartałów tego roku, poszło Centertelowi - najmniej oddawał i najwięcej przyjmował. Zdecydowanie najgorzej idzie PTC - z kwartału na kwartał.

Operator

Przyjął

Oddał

Bilans

Centertel

83 tys.

174 tys.

- 91 tys.

Polkomtel

69 tys.

183 tys.

-114 tys.

PTC

54 tys.

210 tys.

-156 tys.

P4

372 tys.

15 tys.

357 tys.

Pozostali

7 tys.

3 tys.

4 tys.


Spośród wirtualnych operatorów, największy ruch notuje mBank mobile. W pierwszych 9 miesiącach przyjął 4 tys. numerów, a oddał tysiąc. 300 numerów od początku roku stracił Mobilking, po kilkaset numerów co kwartał zyskuje Gadu Air. Pozostali operatorzy notują w ciągu kwartału po kilkadziesiąt przyjętych i oddanych numerów.

O wynikach przenośności po I półroczu szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
182. ~phu
0

2010-11-17 10:11:39

statystyki mówią same za siebie, jeśli masz firmę możesz liczyć już w ogóle na kosmiczne rabaty w play.

Odpowiedz

181. ~znawca
0

2010-11-14 16:26:07

@180. Bardzo dobrze napisane. Do tego po zmianach w pakiecie 1000 minut (wykluczenie stacjonarnych oraz możliwości przedłużenia przez pakiet POPGadane) można spodziewać się, iż średnia ilość wydzwonionych minut w prepaidzie Orange co najmniej nie wzrośnie w czwartym kwartale. A bez dodatkowych promocji to w 2011 roku może nawet spać do poziomu bliskiemu stanowi z początku 2010 roku, gdy wynosiła poniżej 80 minut.

Odpowiedz

180. TomekO
0

2010-11-14 10:23:19

@179 legrand83 jeżeli np. średnio użytkownicy prepaida Orange wygadują 99 minut miesięcznie to w Playu za 99 minut połączeń do Orange zapłacisz 10 zł. W Orange za utrzymanie wychodzących trzeba wydać 16,66 zł. miesięcznie tak jak pewnie w Erze i Plusie. Jeżeli ktoś nawet potrzebuje 1000 minut w sieci to musi być 10 którzy nic nie rozmawiają a płacić trzeba za samą możliwość zadzwonienia.

Odpowiedz

179. ~legrand83
0

2010-11-13 18:58:37

"najtaniej" to pojęcie względne.Najtaniej bo 10 gr/min? Najtaniej dla kogo? dla kogoś kto ma wszystkich w plusie? erze? orange? Jeśli chodzi o stawkę za min połączenia do wszystkich to faktycznie jest najtaniej, ale jakoś tak się składa, że mało kto ma znajomych "rozsianych" po wszystkich operatorach. W takim przypadku P4 moze okazać się najtańszy, ale jest tak, że przeciez nie do wszystkich tak samo czesto się dzwoni, wieć najtaniej dla mnie może być w takiej sieci, a dla kogos innego w innej, pomimo, że to Play ma "najtaniej" a konkretniej ma NAJNIŻSZĄ STAWKĘ ZA MINUTĘ. To nie jest rownoznaczne z "najtaniej". Jest jeszcze aspekt inny. Cena nie zawsze jest najważniejsza. Znaczenie mają również inne sprawy np.: Obciązenie nadajników Plusa (bo nie wszedzie P4 ma swoje) jest juz olbrzymie ponieważ inni operatorzy korzystają z jego uslug. Stad też przeciążenia nie są wcale rzadkoscią. Zasięg. Jakość BOK Ilość salonow. Wszystko trzeba wziąć pod uwagę decydując sie na korzystanie z uslug jakiegos operatora. Nie zawsze cena jest najważniejsza i decydująca. Pozdrawiam

Odpowiedz

178. ~simplusowie
0

2010-11-13 16:25:22

do 172 play tez ma najlepsza cene jak dzwoni sie do playa z innej sieci :)

Odpowiedz

177. yogurcik
0

2010-11-11 22:20:21

do czasu gdy nie będzie w moim rejonie nadajników nie chce mieć i słyszeć o play oraz plus

Odpowiedz

176. stz
0

2010-11-11 15:22:58

Ja jako handlowiec jeżdżę po kraju i nie mam problemów z zasięgiem Playa. Mam ustawione automatyczne wyszukiwanie sieci. Bardzo ważne jest, aby w ustawieniach tryb sieci ustawić GSM, a nie UMTS lub tryb podwójny.

Odpowiedz

175. ~ennie
0

2010-11-11 10:42:44

@jacho play korzysta z nadajników zarówno swoich jak i plusa. Jest wystarczająco dużo :) Jeśli gubi Ci się zasięg przestaw na ręczne szukanie sieci i ustaw ''plus''.

Odpowiedz

173. ~
0

2010-11-11 07:16:43

widac play zdobywa sporo klientow. Zostal juz przekroczony próg po ktorym nastepuje efekt snieznej kuli. Abonamenty mają dobre chociaz mnie sd jest póki co obojętny gdyz nie mam zbyt wielu kontaktow w play. Prepaid tez jest dobry wiec userow tez przybywa. W w3 w prepaidzie duzej konkurencji nie mają ale GaduAIR mocno im depcze po piętach a wg. niektórych jest juz bardziej atrakcyjne.

Odpowiedz

172. ~jacho
0

2010-11-09 19:40:17

Cena w Play fresh na połaczenia do wszystkich sieci po zaaplikowaniu 30 za 10 wynosi jakieś 10 gr za minutę - kto ma lepszą ofertę ??? Szkoda tylko że nadal P4 ma mało nadajników a nowych jakoś im zbytnio nie przybywa.

Odpowiedz

171. stz
1

2010-11-09 08:28:38

Brawo Play. Ja jestem w Play od trzech lat. Na początku spróbowałem jak to jest w tej sieci. Okzauje się, że tak samo jak u inych, tyle że taniej. Mam pełną kontrolę kosztów. Nie muszę wysyłać płatnego sms-a jak w Plusie, czy dzwonić wg obowiązujących stawek jak Orange, aby sprawdzić ile zostało do wygadania. Gdy skradziono mi telefony to tylko w Play nie zapłaciłem za duplikat karty. W Plusie i Orange kosztowało mnie to 61 zł.Mam dobry zasięg w Play. W moim mieście takie sieci jak Orange i Era nie mają zasięgu 3G. Play ma. Obecnie już cała najbliższa rodzina ma Play. Wieczorami oraganizuję konferencję telefoniczną i wszyscy jednocześnie ze sobą za darmo rozmawiamy, bo wystarczy, że tylko jedna osoba (ja) ma stan darmowy. Nie znam osoby, która będąc w Playu by z niego zrezygnowała, wręcz przeciwnie w ostatnim czasie dużo moich znajomych przeniosło się do Play. W swojej książce telefonicznej mam prawie 500 znajomych, toteż mam jakieś odniesienie do statystyk.

Odpowiedz

170. ~
0

2010-11-08 23:56:13

play ma nadal dobrą ofertę i ludzi bedzie im przybywac. Wiadomo ze im mniejsza asymetria tym trudniej im bedzie zdobywac nowych i utrzymac starych. Play zdobywa uzerów swiadomych, ktorych sam zachęcił i ''nauczył'' przenoszenia numerów dlatego jak coś bedzie nie tak, to oni szybciej zmigrują niz statystyczny kowalski. Dlatego praca BOK musi byc lepsza. Mam znajomego, ktoremu ostatnio podobno telefon łaczy sie samoczynnie z netem nabijając rachunek. Dziwne bo tylko w play to sie dzieje. Zablokowal transmisje w roamingu ale teraz z mms nie może korzystac. Wkurza sie sytuacją a BOK odpowiada glupoty na reklamacje. Rachunek jest do uregulowania i wg. nich wszystko ok. bez tlumaczenia zadnego.

Odpowiedz

169. jojo
0

2010-11-08 20:37:53

arys (167), dobrze, masz rację. Szanuje wybory Twoje i Twoich znajomych. Już więcej się "nie czepiam". ;-)

Odpowiedz

168. ~arys
0

2010-11-08 13:54:59

Co do oferty GaduAir, to także uważam ją za bardzo dobrą. Chyba nawet lepszą niż Play chociaż parę ulepszeń można jeszcze wprowadzić ;)

Odpowiedz

167. ~arys
0

2010-11-08 13:41:42

@jojo; proszę nie cytuj wyłącznie wybranych fragmentów moich wypowiedzi, w celu łatwiejszego obalenia przedstawionych argumentów. Odnoś się do moich wypowiedzi w kontekście całego brzmienia. Tak szał minął a to z czego on wynikał, to proszę pozostaw każdemu do oceny. Może to wynikało z przejrzystych ofert i niskich cen, o co dzisiaj w Play zdecydowanie trudniej? Celowo nie wymieniam nazw innych operatorów ale wiedz, że nie przepłacają znajomi. Każdy jest świadom i nie każdy chce aby dzwoniący do niego znajomi, rodzina płacili 79gr/min. -tak trudno to zrozumieć. Nie ważne czyja to wina, Fakt jest taki, że do Play jest drogo. Ty może masz 80% kontaktów w Play a ja mam 3 i są to taryfy firmowe i zazwyczaj do mnie dzwonią. Zrozum, że komuś może Play nie odpowiadać i wynika to nie tylko z oferty ale całości na która składa się wiele rzeczy, od awarii kodów, Play24 po "nie najlepszą" pracę BOK. Dla takich osób korzystanie z Play może być męką. Różnice się zmniejszają i w tym momencie każdy sam podejmuje decyzję jakiego operatora wybierze. Jak widać Play ciągle zdobywa sporo, widać zainteresowanie jest.

Odpowiedz