DAJ CYNK

Pantech Vega X - pierwszy smartfon z pamięcią DDR2

23.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2096

Ważne 0

0

Pantech, koreański producent smartfonów, wydał pierwszy na świecie smartfon działający na systemie Android, który ma wbudowaną pamięć RAM typu DDR2.

Pantech, koreański producent smartfonów, wydał pierwszy na świecie smartfon działający na systemie Android, który ma wbudowaną pamięć RAM typu DDR2.

Aparat działa na Androidzie w wersji 2.2 Froyo. Ma 4-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. W środku znajduje się gigahercowy procesor Snapdragon i 512 MB pamięci RAM DDR2. Producent zapewnia, że dzięki zastosowaniu tego rodzaju pamięci telefon będzie działać o 50% szybciej.

Urządzenia ma wbudowane 8GB pamięci, która może zostać rozszerzona o dodatkowe 32 GB poprzez kartę MicroSD.

Z tyłu znajduje się 5-megapikselowy aparat fotograficzny.

Urządzenie zostało wprowadzone na rynek koreański, nie wiadomo, czy pojawi się w innych krajach.

Źródło tekstu: intomobile.com

Komentarze
Zaloguj się
9. eTom
0

2011-04-26 11:18:19

A może to "wraca nowe": 512MB ram-u, dysk C: 8GB, opcjonalny dysk D: do 32GB. Toż to mikrokomputer B-)

Odpowiedz

8. m2marek
0

2010-12-28 18:21:55

Największa zaleta tego rozwiązania to mniejsze zużycie energii. Pewnie wzrośnie też taktowanie efektywne, co powinno podnieść wydajność.

Odpowiedz

7. ~klimass
0

2010-12-27 05:19:36

Wlozyc do srodka w obecnych czasach kazdy moze wiele, drogie to nie jest a miniaturyzacja coraz wieksza. Pytanie tylko, jak to wydajnie zasilac z baterii (zeby trzymalo dluzej niz dobe czy dwie) i jak to skutecznie chlodzic (chociaz tu wraz z miniaturyzacja problem staje sie mniej istotny)...

Odpowiedz

6. ~ala
-1

2010-12-24 00:02:11

a 8 rdzeniowy procesor jest? i elektrownia atomowa aby to zasilać? ewentualnie system chłodzenia wodnego....

Odpowiedz

5. ~wilk100
0

2010-12-23 22:37:35

Dokładnie jak to mowi marketing -ludzie lubia liczby

Odpowiedz

4. ~
0

2010-12-23 21:48:57

W radiach samochodowych juz takie rzeczy sa montowane od jakiegos czasu i jakos nikt nie trabil o tym, a w sumie telefony na wyzszych rozdzielczosciach operuja niz radia...

Odpowiedz

3. ~marko
0

2010-12-23 21:34:33

pewnie zaraz inny producent wypuści telefon z DDR3 i będzie 3x szybciej... ach ten marketing...

Odpowiedz

2. pete77
0

2010-12-23 21:29:29

biorąc pod uwagę analogię z komputerami, sama szybsza pamięć chyba nie da aż takiego wzrostu prędkości, tym bardziej że głównym ''bottleneckiem'' smartphone''ów jest raczej procesor a raczej GPU... Niemniej dobra taktyka marketingowa - zawsze odróżnią się od reszty Androidowego towarzystwa ;)

Odpowiedz

1. ~ja
2

2010-12-23 20:43:48

A cena na rynku koreanskim jaka jest tego cudeńka?

Odpowiedz