DAJ CYNK

Palm: pierwsze zmiany na lepsze po przejęciu przez HP

01.07.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9

Ważne 0

0

Palm rozpoczął akcję, której celem jest wzrost popularności jego sklepu z aplikacjami - App Catalog - zarówno wśród klientów, jak i programistów. Mają w tym pomóc głównie opusty cenowe, jakie zostały dla nich przygotowane.

Palm rozpoczął akcję, której celem jest wzrost popularności jego sklepu z aplikacjami - App Catalog - zarówno wśród klientów, jak i programistów. Mają w tym pomóc głównie opusty cenowe, jakie zostały dla nich przygotowane.

Zachętą dla programistów ma być zniesienie opłaty w wysokości 50 dolarów za każdą aplikację umieszczaną w katalogu. Będzie to dotyczyć wszystkich aplikacji, czyli zarówno nowych, jak i tych już umieszczonych w katalogu.

W tym drugim przypadku programiści otrzymają zwrot poniesionych już z tego tytułu kosztów. Będą one wpłacane na konta PayPal, które posiadać musi każdy z deweloperów chcących przystąpić do App Catalog.

Dla klientów przygotowano opust, dzięki któremu wszystkie płatne aplikacje znajdujące się w mobilnym sklepie Palma będę dostępne za połowę dotychczasowej ceny. Promocja ta obowiązywać będzie do 23. lipca.

Co ciekawe, programiści mimo sprzedaży ich aplikacji za 50% ceny, otrzymają wynagrodzenie zgodne z ich regularną ceną. Jednym słowem - różnicę w cenie pokryje Palm z własnej kieszeni.

W ten sposób Palm chce zwiększyć popularności swojego sklepu z aplikacjami mobilnymi. A jest o co walczyć, gdyż obecnie z około 2700 aplikacjami znajduje się on na szarym końcu wśród tego typu sklepów. Na ostatnim miejscu znalazł się Windows Marketplace od Microsoftu.

Tymczasem programistom zrzeszonym wokół projektu F105 Thunderchief udało się przyspieszyć standardowy procesor montowany w Palmie Pre, czyli TI OMAP3430, taktowany zegarem o częstotliwości 600 MHz.Przygotowali oni specjalną wersję systemu, która pozwoliła na uwolnienie części drzemiącej w nim mocy. W ten sposób udało się przyspieszyć procesor do częstotliwości 1,05 GHz. Efekt - można go zobaczyć na poniższym filmie.Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia Palm został przejęty przez HP. Zamknięcie transakcji planowane jest na 31. lipca. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: phonearena, wł

Komentarze
Zaloguj się