DAJ CYNK

Pakistan ocenzuruje swój Internet

25.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2114

Ważne 0

0

Pakistan zacznie monitorować siedem głównych portali internetowych, w tym Google, pod względem zamieszczania antyislamskich treści - poinformował przedstawiciel pakistańskiej telekomunikacji.

Pakistan zacznie monitorować siedem głównych portali internetowych, w tym Google, pod względem zamieszczania antyislamskich treści - poinformował przedstawiciel pakistańskiej telekomunikacji.

Wśród monitorowanych portali znajdą się Yahoo, Google, MSN, Hotmail, YouTube, Amazon i Bing. Blokowane będą jedynie linki linki do treści obrazoburczych, znajdujących się na tych stronach.

Od 2007 roku zablokowany zupełnie jest w Pakistanie YouTube. Co najmniej 17 innych znanych portali, zamieszczających obraźliwe - wg pakistańskich władz - dla muzułmanów treści jest również blokowanych.

W maju na około dwa tygodnie zablokowano w Pakistanie portal społecznościowy Facebook, ponieważ na jednej ze stron zachęcano tam internautów do przysyłania podobizn proroka Mahometa. Dla muzułmanów tworzenie wizerunków ludzi i innych istot żywych jest zabronione, a sportretowanie proroka Mahometa stanowi szczególne bluźnierstwo.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
42. ~
0

2010-06-28 01:50:43

To już czuć fanatyzmem religijnym. A ktoś mi kiedyś wmawiał,że islam to religia dobra i otwarta. . .

Odpowiedz

41. ~
0

2010-06-27 16:55:15

freq - przez wielu źle rozumiane, na zasadzie MOJA wolność jest mojsza niż twoja wolność.

Odpowiedz

40. freq
0

2010-06-27 09:21:42

@pisul-Twoja wolność konczy się w momencie gdy zaczyna się wolność drugiego człowieka. Proste stwierdzenie jednak przez wielu zapominane i nawet nierozumiane. :(

Odpowiedz

39. ~wosq
0

2010-06-27 01:09:16

Coraz bardziej cenzura religijna zbliża się do Europy. Antidotum, to internet satelitarny. Taki Pakistan, Iran, Afganistan już tego nie obetnie tak łatwo. A prąd? Można za dnia naładować akumulatory za pomoca słońca, lub kręcić korbką prądnicę.

Odpowiedz

38. SirmarK
1

2010-06-26 19:30:03

pisul: ty juz tutaj kiedys w komentarzach dales popis tego co ci sie wydaje. Teraz dajesz kolejny. Nie mam zamiaru ci tlumaczyc, co oznacza wolnosc i jakie z tym sie wiaza ograniczenia. Nie interesuje mnie tez to co sie dzieje na innych portalach. Ten jest nasz i chcemy, aby tu nie bylo smietnika. Jakos do pewnego czasu udawalo sie unikac tematow polityczno religijnych i byl spokoj.

Odpowiedz

36. SirmarK
1

2010-06-26 17:51:52

issa: my sie tez zastanawiamy, jak utrzymac pewien wysoki poziom. Od jakiegos czasu sami widzimy i ludzie zwracaja uwage, ze sie robi pewien smietnik w komentarzach. Ze sa jakies pyskowki nie na temat itp. TO ze wczesniej liczylismy na wiekszy rozsadek i prosilismy, nie oznacza, ze mamy dalej pozwalac na robienie smietnika tutaj. Wolnosc nie oznacza, ze mozna robic wszystko co sie komus podoba.

Odpowiedz

35. ~fism
0

2010-06-26 14:59:17

@34: na Telepolis.

Odpowiedz

34. ~
1

2010-06-26 14:25:14

ksad - może pozew zbiorowy? Tyle że na inny cel bo na caritasie Polska się nie kończy.

Odpowiedz

33. piotrM
1

2010-06-26 13:58:37

ksad: Onet to nie Telepolis, finansowo oczywiście. Ewentualna kara powinna być adekwatna do przewinienia. W mojej subiektywnej ocenie jesteś tylko pieniaczem. Trafisz na sędziego z dużym doświadczeniem życiowym (nie sądowym) to Cię wyśmieje i popłyniesz na koszty. No ale niektórzy to lubią tak sobie uprzyjemniać życie

Odpowiedz

32. issa
0

2010-06-26 13:55:58

No ale rzeczywiscie moderuje sie na podstawie jakich regulaminow. Nie watpie , ze Luin mogl dostac wytyczne od swoich szefow by bezwzglednie usuwac w okresie wyborczym wszystkie komentarze stricte polityczne , ale nie ma tego w regulaminie , po drugie sam osobiscie zglaszalem kiedys do moderacji polityczne komentarze Rcicho ktory generalnie jest zdecydowanie rozsadnym i rzeczowym komentatorem oraz jedej osoby ktorej nicku nawet tykac nie chce i moja prosba moderacji pozostala absolutnie zlekcewazona , co jest razaca niekonsekwencja. I byc moze Ksad tez szlag trafil w koncu. Nie jestem strona sporu , ale wielokrotnie , o czym pisalem , bylo mi baaardzo przykro na jakikolwiek brak reakcji ze strony osob odpowiedzialnych - gdybym mial cos jednak doradzic , to prosilbym Sirmarka o przywrocenie komentarza Ksad , bo to nie jest ktos kto histerycznie tupie nozkami bez powodu i zwija sie z nienawisci i zawisci powodowanej popularnoscia Telepolis , oraz prosilbym o zmiane stopki/regulaminu na niepozostawiajaca watpliwosci , a co najwazniejsze na przestrzeganie tego regulaminu i braniu czasem do serca , pisanych w najlepszej wierze , prosb uzytkownikow. Moze to na spokojnie zamknie cala sprawe.

Odpowiedz

31. ~blablabla
1

2010-06-26 13:35:41

Jako homofaszystoheterokomunista który praktykuje islamożydoteistycznyateizm czuję się naprawdę skrzywdzony- brakiem intelektu u części użytkowników telepolis. Moderator ma taką fuchę że moderuje ( eureka!) Uznał że coś jest niezgodne z regulaminem to wyrzucił. Inna sprawa czy słusznie? Nie wiem, ale nawet jak bym widział i miał swoje (inne) zdanie na ten temat, to nie ja tu jestem modem i nie ja decyduję. Trzeba to uszanować i tyle, a każdy niech robi swoje, oby z głową.

Odpowiedz

30. issa
-1

2010-06-26 13:20:13

Sirmark , ale to nie jest do konca tak , ze Ksad nie ma racji. Moze mial zly dzien , moze sie zreflektuje i da sobie spokoj , bo przyczynkiem calej sytuacji byl jego napastliwy i w sumie zbedny komentarz , mieszczacy sie jednak w granicach kulturalnej polemiki. Pokutuje Wasza polityka nieurazania garstki krzykaczy wycierajacych sobie gebe "wolnoscia slowa" bez odpowiedzialnosci rzecz jasna i teskniacych za chocby krzta rozumu zenujacych komentarzy o "rosyjskich psach" , wreczaniu chryzantem itp., na ktore niekiedy zwracano Ci uwage a ktore nie byly usuwane. I bylbym niekonsekwentny gdybym nie poparl w tej kwestii Ksad , bo sam rozumiem jego rozgoryczenie.

Odpowiedz

29. micaxa
1

2010-06-26 12:50:31

@ksad - mi osobiście żal ludzi z takim podejściem. Władze pakistanu też "pan" pozwie za brak wolnosci słowa i cenzure zgodna z własnymi poglądami?

Odpowiedz

28. SirmarK
1

2010-06-26 12:38:56

freq: zaskakujace jest to, ze to jest nasz staly czytelnik od lat, z ktorym sie prywatnie kiedys mailowalo, ktorego nawet dane osobowe znam. I nie jest to jakis malolat, tylko wydawalo sie, ze powazny czlowiek.

Odpowiedz

27. ~korniszon
0

2010-06-26 10:46:25

Cenzura internetu? Jedynej wolności słowa na tym świecie? Nie dla manipulacji o kontroli czerwonych!!!

Odpowiedz