DAJ CYNK

Pajacyki, czyli jak posłowie wyobrażają sobie umowy z telekomami

25.09.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6182

Ważne 0

0

Każdy z posłów sam kupuje telefony komórkowe do celów prowadzonej przez siebie działalności, sam opłaca je także w ramach funduszy na działanie swoich biur. Kancelaria Sejmu planuje wspólny zakup, aby uzyskać lepsze warunki. Posłowie wiedzą jednak lepiej.

Każdy z posłów sam kupuje telefony komórkowe do celów prowadzonej przez siebie działalności, sam opłaca je także w ramach funduszy na działanie swoich biur. Kancelaria Sejmu planuje wspólny zakup, aby uzyskać lepsze warunki. Posłowie wiedzą jednak lepiej.

Ewentualny koszt zakupu telefonu i usługi posłowie musieliby pokrywać indywidualnie. Idea włączenia do przetargu telefonów dla posłów wynika z przekonania, że możliwe jest wynegocjowanie niższych stawek za usługi telekomunikacyjne niż te, które posłowie uzyskują indywidualnie - napisała Kancelaria Sejmu w odpowiedzi na pytania Rzeczpospolitej.

Do tej pory wszystko jest w miarę jasne. Zawsze można jednak liczyć na ciekawe wypowiedzi posłów zdradzające ich głęboką znajomość tematu.

Każdy z nas ma jeden czy dwa telefony i jest w stanie samemu wynegocjować takie warunki, jakie uważa za najlepsze. Taki przetarg to marnotrawstwo publicznych pieniędzy. (…) Być może komuś zależy, byśmy wszyscy byli w jednej sieci, u jednego wskazanego dostawcy - ocenia Dariusz Joński z SLD.

Posłowie, zawierając umowy na telefony, często korzystają z tzw. opcji dla biznesu, czyli dobrych telefonów za złotówkę i na bardzo promocyjnych warunkach. Nie ma powodu teraz tego zmieniać - mówi Zbigniew Girzyński z PiS dodając, że jego zdaniem za pomysłem na ogłoszenie przetargu na telefony dla posłów mogą stać interesy któregoś z operatorów lub dystrybutorów telefonów komórkowych.

Umowa na usługi telekomunikacyjne dla 460 osób, nawet przy promocyjnych cenach, to nie bagatela. Obawiam się, że po prostu ktoś chce przytulić bardzo korzystne zlecenie - mówi Girzyński.

Parafrazując pewien dowcip - a może rzucić to wszystko w cholerę i kandydować do Sejmu?

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł

Komentarze
Zaloguj się
59. Jo
0

2012-10-03 23:32:29

56. ~klimass: Jak to co ich interesuje ??!! Nie czytałeś uważnie artykułu ? No przecież "dobry telefon za złotówkę" pisze jak wół... :D:D:D:D:D:D kutfa - fajnych mam posłów.. nie ma co...

Odpowiedz

58. Jo
0

2012-10-03 23:29:37

WitekT na PREZYDENTA !!! -A jak Cię już wybiorą to nie zapomnij kto pierwszy te słowa napisał ;) Nie chce dużo - wystarczy że zrobisz mnie jakimś ministrem - może być nawet rolnictwa ;) A po 4 latach jak nas zmienią, to i tak już będziemy nachapani :P

Odpowiedz

0

2012-09-28 13:03:54

PISIORY mają w Orange, potwierdzone info!

Odpowiedz

56. ~klimass
0

2012-09-27 12:36:33

Pustaki i idioci, oto kto nami rzadzi... Przeciez przy takich wypowiedziach widac, ze oni nie maja najmniejszej nawet wiedzy o tym jak dziala rynek i biznes... No bo co ich interesuje, ile zaplaca, skoro nie ich to pieniadze...

Odpowiedz

55. ~comandos
0

2012-09-27 08:18:26

@53 wlo chcesz w sejmie większą ilość prawników? Po to aby jeszcze bardziej skomplikowali obowiązujące prawo? Przecież byłaby to dla nich woda na młyn. Tam potrzeba mężów stanu a nie polityków, takich ludzi co troszczą się o przyszłość a nie o to co jst teraz i tu. Generalnie ludzi dobrze usytuowanych finansowo, dla których pieniądze to drugorzędna wartość.

Odpowiedz

54. ~
0

2012-09-27 01:38:01

@43. hainasz: Możesz wyjaśnić, czego dotyczyło to Twoje pytanie: "od posła Girzyńskiego?"? I może wyjaśnij też, co miał znaczyć ten bezsensowny zlepek zdań, który umieściłeś w swojej wypowiedzi, bo trudno w nim znaleźć jakiś sens! Przy okazji możesz też wyjaśnić, co konkretnie miałeś na myśli pisząc "Pojęcie niektórych posłów w sprawach zasad funkcjonujących na wolnym rynku jest przerażające". Bo jak na razie żadnych konkretnych przykładów tego "braku pojęcia" nie podałeś, a pomysł zbiorowego zakupu aktywacji u jednego operatora dla całego Sejmu, z daleka śmierdzi aferą, niewiele mniejszą niż wciąż jeszcze niewyjaśniona afera związana z informatyzacją administracji państwowej. A na zakończenie pragnąłbym Ci zwrócić uwagę, że nawet gdyby ten kontrakt z operatorem komórkowym faktycznie przyniósł jakieś oszczędności, to budżet Sejmu na następny rok i tak nie zostanie zmniejszony, lecz powiększony! Przypominam tutaj uzasadnienie zakupu tabletów dla posłów; też miał on spowodować oszczędności ze względu na mniejsze zużycie papieru przez Sejm. Ciekaw jestem wyliczeń, czy faktycznie tego papieru zakupiono aż o tyle mniej, żeby ta różnica pokryła koszty zakupu tabletów. Zdaję sobie jednak sprawę, że takie sprawozdanie światła dziennego nigdy nie ujrzy, z powodów oczywistych!

Odpowiedz

53. wlo
0

2012-09-26 19:43:32

A w Sejmie/Senacie więcej prawników praktyków powinno być po prostu ;-)

Odpowiedz

52. wlo
0

2012-09-26 19:38:14

50. - nie mam. I mi niepotrzebny. Mimo ponad 20 lat zawodowej kariery, wystarcza mi porządne zawodowe wykształcenie (wyższe, żebyś nie pomyślał, że zasadznicze zawodowe czasem) i ciągła nauka w dziedzinie, w której cały czas pracuję i się rozwijam. Znam natomiast cąły przekrój społeczny - właścicieli firm - od podstawówki po doktoraty, urzędników - podobnie, oraz szefów dużych firm -też z róznym wykszatłceniem. Naprawdę doktorat nie daje gwarancji, ze nie jest baranem człowiek ;-) Może to co badał w ramach studiów doktoranckich wie, ale czasem niewiele ponad to ;-) I przeciwnie - człowiek z zawodówką prowadzi sporą firmę, pełana kutura, chociaż taka "swojska", i co najważniejsze - szerokie "myślenie", rozumienie wielu zjawisk, biegłość w technologiach (bo z tym mam bardziej do czynienia)...

Odpowiedz

51. ~
0

2012-09-26 19:29:52

Witoldzie napisz dlaczego uważasz przedstawioną sytuacje za pajacyka? Dlaczego pajacykiem nie jest analogiczna sytuacja ustawowego zmuszania obywateli do korzystania z opon tzw. zimowych w samochodach albo, żeby nie było że nie na temat, karanie za rozmowę przez telefon komórkowy trzymany w ręce przy uchu? Wszystkie przypadki łączy to że ktoś ma w tym interes. W punkcie 28. napisałeś że piszesz co myślisz. Inni również piszą co myślą ale dlaczego czasami modyfikujesz ich wypowiedzi (cenzura, moderacja)? To zalatuje jeśli nie hipokryzją to przynajmniej tzw. moralnością kalego.

Odpowiedz

50. ~...
0

2012-09-26 16:20:53

@47wlo Fajnie powielać obiegowe opinie, prawda? Zresztą to dość symptomatyczne. Tzn. Ty NA PEWNO doktoratu nie masz. Nawet z łopatologii. I nie ma tu nic do rozumienia. Podobnie jak i żadnych gwarancji, ale mocniejsze filtrowanie jest konieczne. Po prostu w Sejmie zamiast 50 czy 70% baranów, będzie 10 czy 20% czarnych owiec.

Odpowiedz

49. ~Daro
0

2012-09-26 10:42:17

Dobrze jest być posłem. Niedługo będziemy płacili podatki dla posłów żeby mogli wyjechać na zasłużone wczasy, bo dieta na to nie starczy. Chyba wystartuje w kolejnych wyborach.

Odpowiedz

48. wlo
0

2012-09-26 08:24:48

46. ~piotrp - a dzisiaj masz?

Odpowiedz

47. wlo
0

2012-09-26 08:24:13

31. - a o czym świadczy niby posiadanie doktoratu? Że gość ma pojęcie o wąskiej dziedzinie jakiejś nauki i trochę badań w tym kierunku robił? Jaki ma to związek z porządną wiedzą o państwie, o prawie, jaki ma związek z uczciwością, honorem, patriotyzmem, które nie zależą od tego ile i jakie poseł posiada dyplomy?

Odpowiedz

46. ~piotrp
0

2012-09-26 08:23:19

Tylko ktoś zapomina że nie wszędzie jest jednakowy zasięg. Co mi z tego że poseł mniej wyda na telefon jeśli nie będę miał z nim kontaktu. Takie pomysły to wiecie gdzie można wsadzić. Przecież partie już mają umowy w telekomami i płacą mniej niż potencjalni kowalscy, a przymusu nie ma.

Odpowiedz

45. wlo
0

2012-09-26 08:18:49

40. ~BKX - między sobą?

Odpowiedz