DAJ CYNK

Pajacyki, czyli ilość cukru w cukrze

19.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3687

Ważne 0

0

Telekomunikacja Polska, w związku z tzw. "chińskimi murami" oddzielającymi pracowników firmy odpowiedzialnych za hurt i detal, rozpoczęła prace mające na celu oznakowanie wszystkich pomieszczeń pokazujące, do której części firmy należą ludzie tam pracujący.

Telekomunikacja Polska, w związku z tzw. "chińskimi murami" oddzielającymi pracowników firmy odpowiedzialnych za hurt i detal, rozpoczęła prace mające na celu oznakowanie wszystkich pomieszczeń pokazujące, do której części firmy należą ludzie tam pracujący.

Ze względu na skalę projektu (kilka tysięcy pomieszczeń, kilkaset lokalizacji) powołano zespół projektowy, którego celem jest planowanie projektu, szacowanie budżetu i koordynacja prac - napisała TP w sprawozdaniu.

Czujemy się zawiedzeni, że do tego celu nie przewidziano powołania sztabu kryzysowego w sile co najmniej 100 osób. Ciekawe, jaki procent budżetu zespołu ds. projektowania naklejek, pójdzie na faktyczną produkcję tych znaczków... Ktoś podejmuje się strzału? ;-)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
30. _Alek_
-1

2010-04-20 09:40:11

Najlepsze jest to, że wszyscy (no, może "gruba większość") na tym portalu wie, jak prowadzić wielką firmę. To naprawdę dobra wiadomość. Dobrze, że mamy w Polsce tylu sprawnych menedżerów, prezesów, analityków... To kiedy wykupujecie Azję, panowie?...

Odpowiedz

29. hainasz
1

2010-04-20 00:41:12

W poniedziałkowej wyborczej jest ogłoszenie: "TP przyjmie wlepkarzy z komunikacji miejskiej, wymagane co najmniej 2 kolegia i 1 sąd grodzki, mile widziane wyroki z zawieszeniu" ;-P Gratulacje!!! Pajacyk dla Pajaców! TP miała do wyboru nie przekazywać informacji konkurencji i swojemu detalowi, albo przekazywać wszystko wszystkim. Wybrano milczenie, które tu złotem nie jest, ale złoty dobrych kilka milionów kosztować będzie. Proponuję nalepkę na pokój zarządu "OPAMIĘTAJCIE SIĘ!"

Odpowiedz

28. BL9393
0

2010-04-19 21:00:02

ps. to nie pomysł TP tylko UKE więc... ale nie każdy zaznajomiony w temacie... no ale na siłę trza pisać, bo reklamodawcy rządają lub płacić przestaną jak odsłon nie będzie :D

Odpowiedz

27. BL9393
0

2010-04-19 20:58:34

Nie ma to jak newsy na siłe... zróbicie pajacyka o tym że nie ma o czym pisać!

Odpowiedz

26. ~
-1

2010-04-19 20:43:06

Sztabu antykryzysowego (a nie kryzysowego). Naśmiewaicie się z Tepsy, a sami (dziennikarze?) po polsku mówić nie umiecie.

Odpowiedz

25. ~pracownik
2

2010-04-19 15:23:52

Obojętnie co zrobią to i tak będzie zamieszanie, a po tyłkach dostaną klienci. Chociaż pracownicy też teraz nie mamy łatwo - szczególnie sprzedawcy są narażeni na zdenerwowanych klientów. Na szczęście nie pracuje w salonie ale i tak ciężko się teraz w tym ogarnąć

Odpowiedz

24. ~Korporacja
0

2010-04-19 15:12:05

Popieram Witka! TP słynie z wielkich projektów rozdmuchanych jak balon. Szkoda, że gdy balon pęka to nie ma śladu po dmuchających

Odpowiedz

23. ~galtom
1

2010-04-19 14:59:48

@pracownik: wiem biedaku, gdyby Was fizycznie podzieli na dwie fimry bylo by prosciej dla Was i lepiej dla klientow. Bo "hurtownik" informowalby wszystkich opratorow (w tym TPSA/Orange) o tym samym - a teraz bidoki to nie wiecie co wolno i komu powiedziec. Dawnij wyrzucali z pracy za sprzedaz inf. konkurencji a teraz to samo bedzie za rozmowe ze Stefanem z pokoju obok :-) LOL! Wg. mnie to wszystko sa pozorne ruchy, prozumienie -> porozumieniem a z wladzy i pieniedzy nikt dobrowolnie nie rezygnuje. Za 3 lata sie okaze, ze podzialu (fizycznego) i tak sie nie uniknie tyle, ze udzialowcy FT beda pare Euro do przodu.

Odpowiedz

22. Muzzy
1

2010-04-19 14:48:50

Do tych którzy myslą o tym że to takie wielkie przedsiewzięcie:myslę że znacznie prościej byłoby rozesłać maila do wszystkich kierowników placówek/działów z nakazem wydrukowania nazw działów, numerów komórek itp zgodnie z przyjetym nazewnictwem, oraz naklejenie ich w widocznych miejscach...

Odpowiedz

21. ~pracownik
0

2010-04-19 14:35:23

czytam ten artykuł widzę, że niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego co oznacza dla TP podział wymyślony pzez UKE i OA. Jest to wielki problem i utrudnienie ponieważ trzeba w tak dużej firmie jaką jest TP (i Orange bo pracownicy Orange też są podzieleni na domeny) zmienić sposób przepływu informacji. Wiąże to z sobą utrudnienia dla samych klientów ponieważ teraz nie wiemy kto jest u OA i nie możemy klientom w równie szybki sposób oferować usług TP. Całe te zamieszanie w UKE i OA najbardziej udeży w klientów i pracowników

Odpowiedz

20. ~vt
1

2010-04-19 14:31:30

Jakby powiedział klasyk Fedek "a robić mnie ma komu" ;) czy "podzieleni" i wydzieleni pracownicy tp będą mogli się widywać w życiu prywatnym "na ulicy" czy zakaz zbliżania się na 100 m. Naprawdę nie mają tam poważniejszych inwestycji ?!?!?! albo niewiele do roboty.

Odpowiedz

19. ~g
1

2010-04-19 13:28:32

@18 mozesz jasniej - bo powiem szczerze, ze nie wiem czy sie zgadzasz z moja opinia czy nie? :-) ewentualnie podaj link skro juz tam byles.... :-)

Odpowiedz

18. ~beznick
1

2010-04-19 12:59:26

~galtom: poczytaj na stronie uke miesięczne sprawozdania z realizacji porozumienia. Jeszcze trochę i cegły w chińskim murze bedą ze złota a nie, jak pewnie myśli wielu, z końskiego łajna i gliny. Koń jaki jest, każdy widzi..

Odpowiedz

17. ~galtom
1

2010-04-19 12:39:23

@8: problem polega na tym, ze TPSA nie została podzielona - wiec o czym tu informowac. Za rok sie okaze, ze nic sie nie zminilo - tylko trudniej udowodnic "obstrukcje" w TPSA. I oczywiscie, ze jest to pajacyk!!! Bo zadam podstawowe pytanie - poi co ma byc to znakowanie? Ludzie dobrze wiedza gdzie (w jakim dziale) pracuja - a jakos w wypowiedzi dot. oznakowania nie pojawila sie inf. po co - zeby wiedzieli z kim nie wolno rozmawiac...itd... samo znakowanie (choc brzmi dobrze) - "Teraz juz bedzie dobrze bo mamy oznakowanych praconikow! :-)" Nic nie wnosi. FT niestety wygral (na niepodzieleniu) a my za to zaplacimy :-(

Odpowiedz

16. ~niekumaty
0

2010-04-19 11:13:56

Nie uważam, że to pajacyk. Wyjąwszy ewentualność, że oznaczeniami będą kolejne litery alfabetu, czy kolejne cyfry - ktoś musi te znaczki zaprojektowac i projekt wdrożyć. Chyba nie zrobi tego szef, czy jego sekretarka? Pytanie, czy do zaprojektowania iluś tam rodzajów oznaczeń potrzebny jest sztab ludzi? Nie wiemy, ile tego ma być, więc chyba nie nam osądzać, czy jest to robota dla jednej osoby, czy dla 10.

Odpowiedz