DAJ CYNK

P4 zaskoczony wszczętym przez UOKiK postępowaniem

24.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4357

Ważne 0

0

P4 wydał stanowisko w sprawie wszczęcia przez UOKiK postępowania antymonopolowego. Operator jest zaskoczony tym, że postępowanie objęło P4.

P4 wydał stanowisko w sprawie wszczęcia przez UOKiK postępowania antymonopolowego. Operator jest zaskoczony tym, że postępowanie objęło P4.

Objęcie postępowaniem antymonopolowym P4 jest prawdziwym zaskoczeniem dla Spółki, która w toku trwającego prawie rok postępowania wyjaśniającego wszczętego w tej sprawie przez Prezesa UOKIK jeszcze w grudniu 2009 roku przedstawiała rzetelne dowody oraz wyjaśnienia zaprzeczające uczestniczeniu P4 w jakichkolwiek uzgodnieniach tego rodzaju - czytamy w komunikacie P4.

P4 zadeklarował pełną współpracę z Prezesem UOKIK w toku wszczętego postępowania antymonopolowego i jest gotów w jeszcze szerszym zakresie przedstawić argumenty wskazujące na brak naruszenia prawa konkurencji przez spółkę.

P4 jednocześnie podkreśla, że od marca 2009 roku w realizuje strategię, która zakłada nieangażowanie się w obszar związany z technologią DVB-H. Strategia ta obrana została z uwagi na brak niezbędnego w tym zakresie wsparcia ze strony producentów telefonów oraz niezadowalający dla P4 wynik rozmów prowadzonych z Info-TV-FM na temat założeń funkcjonowania usługi w technologii DVB-H.

O postępowaniu antymonopolowym wszczętym przez UOKiK szerzej przeczytać można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się