DAJ CYNK

P4 nie chce już wojen cenowych

20.01.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13243

Ważne 11

24

Menedżment P4 wydaje się być świadomy potrzeby, żeby Play nie był postrzegany jako rynkowy destruktor, co mogłoby doprowadzić do niszczącej wojny cenowej - napisała agencja Fitch w komentarzu do wydanego ratingu.

Menedżment P4 wydaje się być świadomy potrzeby, żeby Play nie był postrzegany jako rynkowy destruktor, co mogłoby doprowadzić do niszczącej wojny cenowej - napisała agencja Fitch w komentarzu do wydanego ratingu.

Zobacz: Fitch o P4: ocena B+ dla prawie 900 mln euro emisji.

Play opiera swój model działania na efektywnym kosztowo budowaniu własnej sieci w miejscach o większej gęstości zaludnienia oraz opieraniu się na roamingu krajowym na pozostałych obszarach. Transmisja danych jest obsługiwana prawie w całości przez własną sieć - napisała agencja w komunikacie.

Fitch dodał, że przychody i przepływy finansowe notują silne wzrosty. Podobnie jak marże na usługach, które są jednak poniżej średniej rynkowej.

Źródło tekstu: Fitch, wł

Tagi: fitch p4 play
Komentarze
Zaloguj się
111. wlo
0

2014-01-28 10:10:51

109 - ile się chce? nie sądzę...

Odpowiedz

110. ~Calm7
0

2014-01-28 10:09:04

109). Kolego, o czymś nie zapomniałeś? A może specjalnie przemilczałeś??

Odpowiedz

109. ~
0

2014-01-28 09:53:41

Najbardziej korzystna w Play jest usługa Zbieraj Minuty. Można dzwonić ile się chce nie ponosząc przy tym żadnych opłat.

Odpowiedz

108. Tuldor88
0

2014-01-22 09:36:40

@106 opłata dotyczy ofert abonamentowych, dokładniej nowych ofert (tych jakie mają w nazwie /''unlimited/'') i są zawarte w cenniku :)

Odpowiedz

107. Tuldor88
0

2014-01-22 09:06:50

@105 Fakt, wszystko zależy od lokalizacji - ja akurat w 3wsi nie mogę narzekać na bazowe nadajniki P4 :)

Odpowiedz

106. ~kinder biovital
1

2014-01-21 12:02:30

@64 Tuldor, skąd masz informacje o pobieraniu opłaty w Play za wymianę karty sim? Ja ostatnio wymieniałem i nie wzięli ani grosza (w ofercie na kartę).

Odpowiedz

105. Hose
0

2014-01-21 07:24:35

@101 - Tuldor88 mam nadzieję że źle nie będzie, nawet jeśli będzie źle to i tak będzie lepiej niż teraz ;-) Z tego co zdążyłem zaobserwować zasięg Orange w mojej okolicy jest znośny więc może będzie działać ;-) Jednak Plusa w tej okolicy nikt nie może doścignąć, zasięgiem dystansuje wszystkich, jednak oferta kiepska.

Odpowiedz

104. ~LepikPL
0

2014-01-20 23:11:00

@103 Takiś pewien że nie ma miejsca? Przy odpowiednim połączeniu np.TV kablówki, neta po światłowodzie, mobilnej telewizji, LTE no Limit (ale z ograniczeniem czasowym) a do tego solidna porcja streamingu FHD... Pięć w jednym i da się zarobić. Nakłady byłyby jednak kolosalne (akwizycja klocków do układanki). Plus idzie konsekwentnie w tym kierunku. Inna sprawa, że są tacy, którym marzy się wspólna europejska platforma. Nowy gracz może spróbować powalczyć, musiałby być jednak obrzydliwie bogaty (murowane straty przez dobrych 10 lat). Fajnie byłoby popatrzeć jak jakiś bogacz pompuje furę dolców.

Odpowiedz

103. ~Palcem w oko
0

2014-01-20 22:41:17

Krótko mówiąc rynek nam skostniał jak zwłoki na Mount Everest. Nastąpi równanie ofert, a już dzisiaj są do siebie bardzo zbliżone. Na rynku nie ma miejsca na kolejnego operatora strukturalnego, a nawet jeżeli się pojawi, to nie będzie go stać na na tyle korzystne oferty, by zaistnieć na rynku i w świadomości klientów.

Odpowiedz

101. Tuldor88
-1

2014-01-20 22:21:58

@Hose Jak to wyglada z Orange nie wiem bo nigdy /''od środka/'' tego nie oglądałem, niemniej podejrzewam, że po prostu system im się wykrzaczył i dlatego po tej aktualizacji nie wyświetla Ci rabatu, coś ala nieaktualne saldo konta na play pod *101# :) Widać że zamieniasz siekierkę na kijek :P @72 Słoneczny ja to oglądam dosyć często (ludzie wpisują kod na zmianę taryfy i mimo sms z info iz nastąpi to "max za 24h" doładowuja się/odpalaja pakiety po 30s... a potem piszą reklamacje że im środki z konta zjadło a pakiet nie działa (bo go zmiana taryfy zresetowała a w systemie widzę np zlecenie zmiany: 10:15 aktywacja pakietu: 10:16 zaś zmiana taryfy na koncie 10:22 :)

Odpowiedz

100. kwistas
0

2014-01-20 21:59:11

Przecież wiadomo, że Play będzie tak robił, chce być częścią W3, wzrosty abonentów będą, ale raczej w segmencie pre-paid jeśli chodzi o Play, reszta już dawno oferuje to samo w post-paid co Play, a nawet lepiej. Play życzę powodzenia, ale teraz zastanawiam się nad ofertą na infrastrukturze Plusa, może Orange.

Odpowiedz

99. ~Calm7
0

2014-01-20 20:46:10

Halset, nie kłóć się z użytkownikami ;-) pzd

Odpowiedz

98. Hose
0

2014-01-20 20:41:36

@97- Czytam po forach, kupony grupon często odpadają z Orange (nie zostają wcale uznane bez podania przyczyny, jestem szczęściarzem bo mój pierwsze sito zaliczył) Często dzieje się również podobnie jak w moim wypadku, znika rabat ze strony internetowej (po aktualizacji statusu zamówienia) i pojawia się pełna kwota (jednak jest informacja o rabacie 30% w innej rubryce) i klient kurierem dostaje to co chciał (czyli umowa z rabatem), jest też opcja że pokazana jest pełna kwota i nie ma słowa o rabacie (oczywiście w statusie zamówienia a necie) ale i tak dociera umowa z rabatem. Albo jest pokazana pełna kwota i nie ma słowa o rabacie (analogicznie mowa o statusie zamówienia w necie) i dociera umowa bez rabatu. Więc z tą firmą nigdy nic nie wiadomo. Podsumowanie jest jedno: To firma która dobrze pamięta czasy Gierka ;-)

Odpowiedz