DAJ CYNK

P4 kupuje częstotliwość 3,7 GHz od PAGI

20.04.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3654

Ważne 8

1

PAGI, spółka świadcząca usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, sprzedała posiadane pasmo częstotliwości 3,7 GHz na rzecz P4.



PAGI, spółka świadcząca usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, sprzedała posiadane pasmo częstotliwości 3,7 GHz na rzecz P4. Częstotliwości pozwalają na świadczenie usług 5G w Warszawie i sąsiadujących powiatach. PAGI planuje skupić się na rozwoju usług w segmencie Internetu Rzeczy (IoT).

Strony uzyskały już prawomocną decyzję Prezesa UKE dotyczącą zmiany podmiotu dysponującego rezerwacją częstotliwości. Jednocześnie PAGI zachowa prawa do korzystania z częstotliwości do końca 2018 roku, co pozwoli Spółce na zapewnienie niezakłóconej dostawy usług telekomunikacyjnych do obecnej bazy klientów.

Sprzedawane częstotliwości 3,7 GHz pozwalają na świadczenie telekomunikacyjnych usług 5G w woj. mazowieckim, w tym w Warszawie oraz 76 innych miejscowościach. P4 zamierza wykorzystać zakupione pasmo do świadczenia bezprzewodowych usług telekomunikacyjnych w technologii 4G oraz 5G.

Źródło tekstu: PAGI

Tagi: 3 7 GHz p4 Pagi play
Komentarze
Zaloguj się
27. Jolaa112
0

2018-04-23 10:08:40

Czy to przełoży się na zasięg mobile vikings? Bo wiem, że oni korzystają z ich nadajników

Odpowiedz

26. dt
0

2018-04-23 00:32:32

Wpis powyżej jednak podtrzymuję. To portal telekomunikacyjny a news jest jak ze strony zwykłego portalu.

Odpowiedz

25. dt
0

2018-04-23 00:30:19

@24 dzięki za info poczytałem. W temacie powyżej nie znalazłem ale dowiedziałem się dlaczego na moim terenie LTE 800 było tak mocno ograniczone w wielu powiatach.

Odpowiedz

24. ~gość
2

2018-04-21 13:57:17

@23 Polecam przejrzeć KTPC i omawiany zakres, całe okolice. Może tak być że pasmo to jest jeszcze we współużytkowaniu z jakimiś onnymi służbami radiokomunikacyjnymi, stąd ograniczenia.

Odpowiedz

23. dt
0

2018-04-21 10:36:57

Pasmo ograniczone do jednego regionu? Co to za dziwne kombinacje. Brakuje tu sporo informacji. Jakie szerokie jest kupione pasmo? Który to zakres częstotliwości? Do kiedy jest rezerwacja na to pasmo? Czy Play to czasem nie ma już 2x14 MHz w downlink?

Odpowiedz

1

2018-04-21 01:09:31

@21 Bo to jest człowiek z blokowiska co z balkonu widzi gacie sąsiada na suszarce... a na dole ma blachosmrody i asfalt. On nie wie, że są jeszcze wsie i małe miasteczka, gdzie nie ma żelbetonu i blików po 10 pięter w górę.

Odpowiedz

21. ~gość
1

2018-04-21 00:05:17

@13 Dzieciaku przestań wypisywać wszędzie te głupoty jeżeli nie rozumiesz jak ma działać 5G. Wyobraź sobie że już mądrzejsi od ciebie opracowali standard i się z tobą nie skonsultowali. Gdyby słyszeli twoje brednie to nie tworzyliby 5G.

Odpowiedz

20. spotify
-3

2018-04-20 20:01:45

@12 Niestety błądzisz. Najczęściej Ci co odeszli, bo mieli dość 3mb/s

Odpowiedz

19. ~Marrek15
0

2018-04-20 13:04:48

A co z 800 tka Sferii nadal cisza?

Odpowiedz

18. tehmal
-2

2018-04-20 12:56:30

pewnie 5G i tak nie uruchomi na tej częstotliwośći, pazerność Polski pozahamowuje wszelki rozwój.

Odpowiedz

17. ~Defqon1
-2

2018-04-20 12:46:59

@13 też tak pomyślałem. Ale przy nadajniku będzie super :-)

Odpowiedz

16. ~~~``
1

2018-04-20 12:26:24

U mnie też Play rządzi. Od kiedy się pojawił, to zamiata konkurencję i to znacznie od kilku lat

Odpowiedz

15. ~mimis
-2

2018-04-20 12:16:02

Na 700 MHz nie będzie 5G, bo jest za wąskie

Odpowiedz

14. ~Andrzej
-1

2018-04-20 11:55:47

Play to mistrz marketingu. Ponownie reklamami zyskają tysiące nieświadomych klientów.

Odpowiedz

13. jedrek
-3

2018-04-20 11:20:44

Na 3,7GHz pohula to po pierniku.... Zasięg 100m. Schowasz się za winkiel żelbetu i koniec zasięgu. 900MHz w windzie na blokowisku prawie zanika, ale 3,7GHz będzie ja rentgen ;)

Odpowiedz