DAJ CYNK

P4 kupuje częstotliwość 3,7 GHz od PAGI

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4323

PAGI, spółka świadcząca usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, sprzedała posiadane pasmo częstotliwości 3,7 GHz na rzecz P4.PAGI, spółka świadcząca usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, sprzedała posiadane pasmo częstotliwości 3,7 GHz na rzecz P4. Częstotliwości pozwalają na świadczenie usług 5G w Warszawie i sąsiadujących powiatach. PAGI planuje skupić się na rozwoju usług w segmencie Internetu Rzeczy (IoT).

Strony uzyskały już prawomocną decyzję Prezesa UKE dotyczącą zmiany podmiotu dysponującego rezerwacją częstotliwości. Jednocześnie PAGI zachowa prawa do korzystania z częstotliwości do końca 2018 roku, co pozwoli Spółce na zapewnienie niezakłóconej dostawy usług telekomunikacyjnych do obecnej bazy klientów.

Sprzedawane częstotliwości 3,7 GHz pozwalają na świadczenie telekomunikacyjnych usług 5G w woj. mazowieckim, w tym w Warszawie oraz 76 innych miejscowościach. P4 zamierza wykorzystać zakupione pasmo do świadczenia bezprzewodowych usług telekomunikacyjnych w technologii 4G oraz 5G.

Źródło tekstu: PAGI

Przewiń w dół do następnego wpisu