DAJ CYNK

P4 i 3G na 900 MHz?

02.12.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9920

Ważne 0

0

P4 najwyraźniej przymierza się do startu z siecią 3G na częstotliwości 900 MHz. Operator przyznaje się do testów, a UKE wydało mu prawie 400 pozwoleń na takie stacje - pisze na swoim blogu Tomasz Świderek.

P4 najwyraźniej przymierza się do startu z siecią 3G na częstotliwości 900 MHz. Operator przyznaje się do testów, a UKE wydało mu prawie 400 pozwoleń na takie stacje - pisze na swoim blogu Tomasz Świderek.

To są testy - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik P4.

W UKE Świderek dowiedział się, że do dziś P4 odebrało w sumie 387 zezwoleń UMTS900 na 551 złożonych wniosków.

Jak na testy troszkę dużo tych pozwoleń. A to pozwala przypuszczać, że za jakiś czas P4 oficjalnie ogłosi, iż uruchomił usługi HSPA900 - pisze Świderek.

Źródło tekstu: telcopl.wordpress.com

Komentarze
Zaloguj się
71. ~znawca
0

2010-12-11 11:09:40

@70. O UMTS 900 w SE K800i możesz jedynie pomarzyć. Ale nie dołuj się, gdyż według danych zaprezentowanych na konferencji GSA: "LTE Market Reality" jedynie 21% telefonów lub nawet urządzeń, czyli włącznie z modemami, obsługuje to pasmo. Co do wideorozmów to nie będzie problemu. Przecież telefony nie przekazują sobie informacji bezpośredni a przez stacje bazową, która w razie potrzeby użyje innej częstotliwości do transmisji informacji.

Odpowiedz

70. ~roger
0

2010-12-09 17:22:02

mając Sony Ericssona k800i można będzie korzystać z UMTS 900 ? wideorozmowę prowadzić będzie można gdy jedna osoba jest na 2100 3G a druga osoba na 900 3G ? jeśli nie to chu.. z takim pasmem !!!

Odpowiedz

69. ~ŁukaszInformatyk
0

2010-12-06 11:45:02

A w Głubczycach Aero2 działa na 900 Mhz sprawdzone, dziwne to wszystko.

Odpowiedz

68. ~ŁukaszInformatyk
0

2010-12-06 11:44:25

Widzę wszystkie dostępne sieci które działają w mojej miejscowości, Play, Plus, Orange, Era, Aero2, innych sieci nie ma, był Centernet i Mobyland i znikł więc zostały te sieci co podałem, telefon obsługuje to ponieważ jadą i ustawiają tryb ręczny w telefonie wyboru sieci a jest taki widzę w jakim pasie działa, jeśli ustawiam 850 mhz i widzę aero2 które działa to jest fakt że stacja działa na 850 mhz a nie na 900 mhz, jak ustawiam trym 900 mhz nie wykrywa mi żadnej sieci, jak daje 2100 mhz widzi wszystkie 4 sieci, jak daje normalny gsm też widze 4 sieci, moge w telefonie ustawiac pasmo ktore chce wykrozystac, tak samo kiedys bylo w telefonach Siemens S40, miał możliwość ręcznego zmiany pasma, nie autoamtyczny wybór

Odpowiedz

67. ~znawca
0

2010-12-05 22:13:04

@63-64. To ciekawe co opowiadasz, ale wykracza poza specyfikacje producenta: HSDPA/UMTS: 2100 MHz (Europe), 850/1900 MHz (USA). Czyżby samo HTC nie widziało w jakim pasmie potrafią ich urządzenia działać? http://tinyurl.com/255do5t . Co do Cyfrowego Polsatu to z tego co wiem komercyjnie "działają" jedynie na sieci Aero2. 850MHz miała używać Sferia w HSPA+ (260 14), ale UKE na to nie zezwoliło. Być może gdzieś testowo nadal taki sygnał nadają i stąd go odbierasz. Podejrzewam, że nie widzisz sieci Aero2 (260 17), więc na jakiej podstawie twierdzisz iż telefony HTC obsługiją pasmo 900MHz w technologii UMTS?

Odpowiedz

66. fanboy
0

2010-12-05 21:58:04

Do dezinformujących i dezinformowanych: iPhone 4 Network support includes UMTS/HSDPA/HSUPA (850, 900, 1900, 2100 MHz) and GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz). 802.11g/n and Bluetooth 2.1+EDR.

Odpowiedz

65. ~ala
0

2010-12-05 19:51:56

sie dzieje :)

Odpowiedz

64. ~ŁukaszInformatyk
0

2010-12-05 14:33:29

Wszystkie telefony z rodziny HTC mają pasmo UMTS 900 i 850 Mhz, HD, HD2, itp, w mojej miejscowości Polsat działa na inne częstotliwości niż 900 Mhz, działa na 850 Mhz

Odpowiedz

63. ~ŁukaszInformatyk
0

2010-12-05 14:32:48

Wszystkie telefony z rodziny HTC mają pasmo UMTS 900 Mhz, HD, HD2, itp

Odpowiedz

61. ~magda
0

2010-12-05 04:54:35

Czy tylko ja zaobserwowałam w ostatnich dniach problem z zasięgiem PLAY? Mieszkam w śródmieściu Warszawy i ten zasięg skacze jak nigdy, czasem jest full a za chwile w tym samym miejscu nie ma w ogole zasięgu. Mam tak na dwóch telefonach które posiadam w Play.

Odpowiedz

60. ~
0

2010-12-05 00:50:32

@43 Oświeć mnie bo nie wiem gdzie popełniam błąd.

Odpowiedz

59. ~322
0

2010-12-03 20:29:16

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HSPA_mobile_phones tu sprawdż sobie czy fonek obsługuje czy nie

Odpowiedz

58. kwistas
0

2010-12-03 17:46:47

Wszystkim co przy wyszukiwaniu sieci wyszukuje sieć 26017 to oznacza że obsługuje UMTS900.

Odpowiedz

57. kwistas
0

2010-12-03 17:42:58

56. nie ma takiej możliwości, musisz odszukać czy twój telefon obsługuje umts 900, z reguły info jest na stronie głównej producenta. 55. wystarczy wejść tu: www.mobileworldlive.com/maps/network.php?cid=231&cname=Russi a I poszukać danego operatora jak widać 3G chodzi na 2100 częstotliwości, Moskwa może ma małe pokrycie 3G.

Odpowiedz

56. ~Maciej.
0

2010-12-03 15:42:06

A czy jest jakiś program na Symbiana, który by rozszerzał zakres częstotliwości na umts 900? Ew. czy dałaby coś wizyta w serwisie?

Odpowiedz