DAJ CYNK

P4: 20% Polaków w zasięgu sieci 4G LTE

17.01.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11581

Ważne 13

17

Play pochwalił się, że sieć 4G LTE dostępna jest już w ponad 65 lokalizacjach.

Play pochwalił się, że sieć 4G LTE dostępna jest już w ponad 65 lokalizacjach.

W ostatnich dniach włączyliśmy: Aleksandrów Łódzki, Głowno i Wałbrzych. Kiedy spojrzymy na całość to na dzień dzisiejszy mamy już 20% populacji w zasięgu i ciągle rośnie - na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play:

Na koniec listopada 2013 r. Play informował, że 4G LTE dostępne jest w ponad 40 lokalizacjach. Według planów na koniec zeszłego roku sieć miała dotrzeć do 56 lokalizacji.

Zobacz: P4: sieć 4G LTE już w ponad 40 lokalizacjach

Źródło tekstu: Play, wł

Tagi: play
Komentarze
Zaloguj się
87. goral2099
0

2014-01-19 23:20:13

86: No ja już jakiś czas temu przyuważyłem, że kłamie - tak jak w twoim przypadku, choć na mapie zasięg jest, ja sygnału znaleźć nie mogę. To taka tajne-niewidoczne LTE jest. :)

Odpowiedz

86. ~m76
0

2014-01-19 23:13:04

No to podly orange klamie na stronie z zasiegiem ;) bo wg http://zasieg-orange.wp.pl/ jestem w zasiegu i to juz 25.11.2013 a na dzis to podobno caly gdansk jest w zasiegu.

Odpowiedz

85. MaciejM
0

2014-01-19 22:24:21

@84 aktywne nie aktywne, ale telefon czy modem widziałby LTE Orange gdyby ta sieć nadawała. Idąc tokiem rozumowania specjalisty z Orange, musisz mieć aktywne LTE w Plusie i Play jednocześnie na wszystkich kartach, nawet na tej z Orange, bo twój telefon, modem znajduje te sieci :D Skoro modem i telefon nie widzą LTE Orange, to znaczy, że nie jesteś w zasięgu tej sieci :)

Odpowiedz

84. ~m76
0

2014-01-19 22:14:42

@83 karte sobie zmien. Wszystkie telefony ktore testowalem ONE, S4, Z1 i G2 bez problemu widzialy LTE Play... oczywiscie jak byly w zasiegu nadajnika ;) Zadaje to pytanie juz na roznych forach, ale nikt nie potrafi mi odpowiedziec. Niby w Gdansku jest juz LTE Orange, ale moj modem go nie widzi (ZTE MF93D). Widzi sieci 2G i 3G wszystkich operatorow i 4G Playa i Plusa. Jak wsadzam karte Orange OFnK to tez nie widzi ich 4G a widzi Playa i Plusa. Na blogu orange ich specjalista odpisal mi, ze w ogole jakas usluge LTE musze miec wlaczona (na stronie w swojej aplikacji nie ma takiej uslugi). Na nowych starterach orange OFnK LTE dziala a nie tylko w abo.

Odpowiedz

83. ~jac
0

2014-01-19 21:52:46

LTE Play.... jasne.... szkoda tylko, że żaden telefon kupiony poza Playem nie widzi tego ich LTE. Kupując telefon niebrandowany można zapomnieć o LTE Play

Odpowiedz

82. ~Magnus
0

2014-01-19 19:28:13

No to raczej nie ma się czym P4 chwalić. Plus i CP mają 60% Polaków w zasięgu :)

Odpowiedz

81. ~reboot
0

2014-01-19 19:07:35

@78:świetny komentarz !! Mam i korzystam z LTE w RBM :)

Odpowiedz

80. goral2099
0

2014-01-19 16:46:40

No tak...sądzisz, że inne sieci stawiają sieć z dobrego serca? Czy może przez wymagania przetargowe i konkurencję? N! powstało sporo później od sieci 3G grupy pana S. i Playa. Byli zmuszeni inwestować żeby nie zostać daleko w tyle (przy okazji znaleźli sposób na ograniczenie kosztów - co się chwali). Play teraz jest w podobnej sytuacji jak T i O przed N! - jeżeli nie zaczną budować zostaną daleko w tryle. Już są. A co do prędkości...naprawdę wolisz mieć kilka mega szybciej, a za to mniej limitu? Bo ja wolę większy limit, te stabilne 10Mb/s jest jak dla mnie wystarczające. Ja wiem, że zaraz wyskoczysz z tekstem, że nie da się oglądać wideo HD na pięciu komputerach na raz, ale bądźmy poważni. :)

Odpowiedz

79. ~
0

2014-01-19 16:31:45

@78 Łykają również, że prędkość do 15MB/s. Bo jak inaczej, skoro nie maja kasy i tylko tyle postawią ile mają wymagane przez warunki przetargu.

Odpowiedz

78. goral2099
0

2014-01-19 14:57:48

77: To raczej Plus chwali się maksymalną, teoretyczną prędkością. W Play to ludzie łykają, ale 200GB za grosze. :)

Odpowiedz

75. ~asd
0

2014-01-19 12:18:24

A gdzie te lte dostepe?

Odpowiedz

73. ~tata
0

2014-01-19 10:45:28

Jedno wielkie oszustwo za zgoda i wiedza uzytkownikow sieci.

Odpowiedz

72. ~michal
0

2014-01-19 10:21:45

69. e-wro 1GBps do internetu nigdy nie było, tylko do sieci wewnętrznej. Napisałem wartości realne (speedtestnet) a nie możliwe. Idąc tym tropem to Play 4G ma 100Mb/s. Hehe.

Odpowiedz

71. ~konio
0

2014-01-18 22:39:03

tkubon: Musisz jeszcze dopisać, że kabel kablowi nierówny! Internet na linii telefonicznej o dł. 1300m jaki miałem w orangutanie to porażka miałem dwa plany jeden neo 20, które de facto wynosiło 17Mb/s no i od czasu do czasu problemy z linią, zrywanie połączenia itp. Miałem jeszcze VDSL40 przez 6miesięcy żyleta synchronizacja 28Mb/s ping spadł 20-25ms do onetu. Po 6 miesiącach linia się posypała, co stanowiło podstawę do zerwania umowy bez ponoszenia kosztów!

Odpowiedz