DAJ CYNK

Oświadczenie Nowej Telefonii w sprawie decyzji UOKiK

31.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2678

Ważne 0

4

Biuro Obsługi operatora Nowa Telefonia przesłało nam stanowisko firmy w sprawie wszczęcia postępowania przez UOKiK.Biuro Obsługi operatora Nowa Telefonia przesłało nam stanowisko firmy w sprawie wszczęcia postępowania przez UOKiK.

Poniżej prezentujemy treść otrzymanej wiadomości (pisownia oryginalna):

Firma Nowa Telefonia Sp. z o.o. całkowicie nie zgadza się z decyzją prezesa UOKiK-u dotyczącą stosowania przez Nowa Telefonia SP. z o.o. nieuczciwych praktyk, w szczególności podszywania się pod innego operatora. Od pewnego czasu widzimy, że jest stosowana nagonka na małe firmy telekomunikacyjne. Operator zasiedziały od dawna wykorzystuje swoją pozycję wcześniej jako operator dominujący, celowo eskaluje wszelkie możliwe sytuacje, w których klienci przechodzą do innych operatorów. Operator zasiedziały chce ponownie odzyskać swoją pozycję na rynku jako operator dominujący, nie zważając na jakiekolwiek zasady etyczne.

Przykład: ich konsultanci dzwonią do klienta po podpisaniu przez niego umowy z innym operatorem i sugerują, aby wycofał się z umowy ponieważ został na pewno wprowadzony w błąd i oszukany. Klienci często za ich namową piszą tego typu skargi. Jest to doskonały sposób aby w białych rękawiczkach niszczyć małe polskie firmy.

Od czasu do czasu na rynku pojawia się jakaś firma, która nastawiona jest na szybkie pozyskiwanie klientów w nieuczciwy sposób.

Cierpią wtedy na tym takie firmy jak nasza, która kładzie nacisk na uczciwą sprzedaż. W firmie Nowa Telefonia zostały nawet opracowane zasady etyki sprzedaży. Paradoksalnie Spółka jest pomawiana o stosowanie nieuczciwych praktyk.

Firma Nowa Telefonia istnieje od 7 lat. Podpisała z klientami ponad 12 000 umów umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych z tego w latach 2016-2017 ok. 3000. Dużą częścią były aneksy z obecnymi abonentami. Do tej pory udało nam się ustalić, że kilku klientów złożyło skargi, że zostali oszukani w ten sposób. Każdy z tych klientów podpisał jednak oświadczenie, że przedstawiciel który u niego był nie podawał się za innego operatora. Pod czyjąś jednak namową zmienili widocznie zdanie i napisali skargę. Najciekawsze, że część z klientów, którzy złożyli skargi byli już klientami Nowej Telefonii od kilku lat podpisali jedynie nową umowę ze swoim dotychczasowym dostawcą czyli Nową Telefonią. Pozostałe pisma, które zostały skierowane do UOKiKu były to reklamacje dotyczące jakości działania usług,nie zrozumiałych faktur i tym podobnych rzeczy. W skali 3000 podpisanych umów kilka przypadków skarg nie świadczy o zbiorowym naruszaniu interesów konsumentów. Podkreślić należy, że żadnemu z tych klientów nie zostały naliczone dodatkowe opłaty ani kary z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy.

Nie mamy powodu, aby powoływać się na innych operatorów i w ten sposób ich reklamować. Od 7 lat tworzymy i rozwijamy własną markę pod nazwą Nowa Telefonia. Powód dla którego klienci wybierają naszą firmę jest prosty - lepsza oferta od konkurencji.

Zamierzamy przekonać prezesa UOKiK-u aby zmienił swoją stronniczą i krzywdzącą dla naszej firmy decyzję. Nie można na podstawie firm, które stosowały nieuczciwe praktyki oceniać tą samą miarą wszystkich pozostałych alternatywnych operatorów.


Zobacz: UOKiK: postępowanie w sprawie Nowej Telefonii

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się