DAJ CYNK

Orlen stracił cierpliwość

08.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1202

Ważne 0

0

Orlen stracił cierpliwość i wypowiedział partnerom umowę o wspólnej sprzedaży akcji Polkomtela. Odpowiedzialny za opóźnienia KGHM chce rozmawiać.

Orlen stracił cierpliwość i wypowiedział partnerom umowę o wspólnej sprzedaży akcji Polkomtela. Odpowiedzialny za opóźnienia KGHM chce rozmawiać.

Przygotowania do zapowiedzianej dawno sprzedaży akcji Polkomtela idą bardzo powoli polskim akcjonariuszom operatora: PKN Orlen, KGHM i PSE. Od miesięcy krajowi udziałowcy, do których należy większościowy pakiet akcji spółki telekomunikacyjnej, nie mogą się uporać z wyborem doradcy finansowego, który miał im pomóc w zrealizowaniu transakcji. Wprawdzie już w czerwcu przedstawiciele Orlenu poinformowali, że nieformalna decyzja zapadła i przy sprzedaży Polkomtela doradzać będzie konsorcjum ABN Amro i Citigroup, do dziś jednak zarząd KGHM nie podjął uchwały, która musi poprzedzać zawarcie umowy z doradcą. KGHM nie spieszy się z podjęciem decyzji - ceny miedzi biją rekordy, więc dolnośląskiemu potentatowi gotówka nie jest pilnie potrzebna. Najwyraźniej jednak spieszy się Orlenowi, który w końcu stracił cierpliwość i w ubiegłym tygodniu wypowiedział partnerom porozumienie o współpracy przy sprzedaży akcji Polkomtela.

Nadal jesteśmy zainteresowani znalezieniem sposobu wyjścia z tej inwestycji. Mamy w tej sprawie strategiczną uchwałę. Teraz chcemy się spotkać w gronie polskich udziałowców, przedyskutować zasady współpracy i uzgodnić koncepcję — mówi Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM odpowiedzialny za telekomunikacyjne aktywa grupy. Jego zdaniem, zbycie akcji Polkomtela nadal jest możliwe w tym roku, być może także poprzez giełdę.

Być może zarząd miedziowego kolosa skłania się właśnie ku temu drugiemu rozwiązaniu i dlatego zwleka z zawarciem umowy z doradcą. Zawarcie takiej umowy o niczym nie przesądza. Ostatecznie o losach akcji Polkomtela i tak zdecydują uchwały udziałowców — podkreśla Piotr Rutkowski, wiceprezes PSE odpowiedzialny za telekomunikację. PSE liczą, że polscy akcjonariusze jednak zdołają się dogadać. Współpraca krajowych udziałowców to najlepsze rozwiązanie. Dlatego liczymy na zawarcie nowego porozumienia — dodaje.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się