DAJ CYNK

Orlen: nie jest przygotowywany giełdowy debiut Polkomtela

12.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1966

Ważne 0

0

Wprowadzenie Polkomtela na warszawską giełdę jest coraz mniej prawdopodobne. Polscy akcjonariusze komórkowej sieci koncentrują się na metodzie wyjścia ze spółki, która co do zasady daje możliwość uzyskania wyższej ceny za walory. Chodzi o sprzedaż akcji bezpośrednio inwestorowi strategicznemu - pisze Rzeczpospolita.

Wprowadzenie Polkomtela na warszawską giełdę jest coraz mniej prawdopodobne. Polscy akcjonariusze komórkowej sieci koncentrują się na metodzie wyjścia ze spółki, która co do zasady daje możliwość uzyskania wyższej ceny za walory. Chodzi o sprzedaż akcji bezpośrednio inwestorowi strategicznemu - pisze Rzeczpospolita.

Naszym priorytetem jest obecnie sprzedaż inwestorowi większościowego pakietu akcji Polkomtela. Nie prowadzimy żadnych prac w kierunku debiutu tej spółki na giełdzie - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen ds. ekonomicznych.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
20. ~ZICO
-1

2010-10-13 15:13:26

#18: Tia... Taką zapewne wersje zdarzeń zaprezentowałby również minister Grad. Problem w tym, że ma się to jak piernik do wiatraka i nie widzę sensu żeby to po raz n-ty powielać. Poza tym akurat dla KGHMu Polkomtel to bardzo dobra inwestycja. Nie wiem Witek czy ty naprawdę nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi czy tylko udajesz, że nie wiesz i piszesz bo tak ci każą?

Odpowiedz

19. prze123
0

2010-10-13 10:26:52

i tu pytanie czy vodafone chce kupic plusa czy nie przeciez maja wyprzedac akcje mniejszosciowe tak ja z china mobile :) co do gieldy zgadzam sie bo emisja papierow powoduje dodatni saldo na rachynku a tu mowiono o akcjach wartych 1 mld zl. co do teorii o zanizaniu wartosci akcji to tak czy inaczej vodafon na spekulacji badz co badz po czesci wlasnymi aktywami moze tylko stracic

Odpowiedz

18. WitekT
1

2010-10-13 08:11:18

kwistas: inwestycja w Polkomtel dla Orlenu to jak lokata w banku - to nie jest ich core business. Przez to, że pieniądze mają "na lokacie", to na rozwój głównego biznesu muszą się kredytować. Ostatnio bardzo mocno, zbliżając się, a czasami przekraczając bezpieczne wskaźniki w relacji do przychodów, przez co kredyty są droższe. Podstawą dla firm jest inwestowanie w swoim głównym biznesie, na którym się zna i na którym umie się robić pieniądze. Tym bardziej, że Orlen POTRZEBUJE pieniędzy na rozwój... Poza tym jeżeli Polkomtel stale wypłaca dywidendę, to uwierz, że ten fakt jest zawarty w wycenie telekomu.

Odpowiedz

17. ~
-2

2010-10-13 07:52:42

żydzi już się ustawiają w kolejce po akcje polkomtela

Odpowiedz

16. ~pracownik
0

2010-10-13 00:42:58

A niech kupuje kto chce,byle znormalniały standardy ,system motywacyjny i pastuszek w bezliku nie straszył jak teraz.

Odpowiedz

15. ~
0

2010-10-13 00:29:28

14. Nie zarobią jeśli nie będą inwestować ;) Jeśli firma nie będzie atrakcyjna na rynku, akcje spadają i owemu inwestorowi może się bardzo źle robić. Zawsze firmy będące na giełdzie jeszcze bardziej się rozwijają. /Kwistas

Odpowiedz

14. ~max
0

2010-10-12 23:50:38

kwistas: co Ty p... inwestorów interesuje najbardziej ile zarobią a to jest odwrotnie proporcjonalne do konkurencyjności na rynku :D

Odpowiedz

13. ~michuer
0

2010-10-12 23:23:55

Paweł - moje wtyki moja sprawa , powiem tak jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, po co ten cały cyrk ze sprzedażą ,giełdą itd. Poprostu jest to zagryfka vodafona który chce obniżyć wartość plusa ,działaniami które wykonuje ,udziałowcy chcą za dużo za akcje a wiec vodafone mówi ok to za tyle to ja też sprzedam swoje udziały pytanie komu ?? jaki inny powazny gracz jest zaintresowany ?? nikt :) heh wiec plan jest taki brak zaintresowania bedzie powodował obnizke, wkoncu kupią go z łaską za 70% obecnej wyceny albo podstawią spółkę x której udziałowcem bedzie vodafone żeby było legalnie :)hehe.

Odpowiedz

11. kwistas
0

2010-10-12 23:11:08

Według mnie Plus już teraz zapewnia dobre zaplecze finansowe dla Orlenu, więc nie wiem jaki sens jest sprzedawać taką firmę, co jak co, ale Plus przynosi same zyski.

Odpowiedz

10. kwistas
0

2010-10-12 23:09:55

WitekT: Plus musiałby być bardziej atrakcyjny dla inwestorów giełdowych, co za tym idzie musiałby być mocno konkurencyjny na rynku, oferta zapewne uległaby poprawieniu. Więcej kasy byłoby od inwestorów giełdowych na inwestycje. Strzelanie w kolano? Chyba się nie zrozumieliśmy ;-)

Odpowiedz

9. Paweł
0

2010-10-12 20:59:27

michuer musisz mieć dobre wtyki w Vodafone. Teoria twoja jest z gatunku science fiction bo Vodafone wyzbywa się nie rentownych akcji i udziałów koncentując się na rynkach przynoszących zysk.

Odpowiedz

8. ~michuer
0

2010-10-12 20:48:44

Sprawa kupna jest już załatwiona wiadomo że będzie to vodafone tylko żę akcjonariusze chcą znacznie za duzo za plusai dlatego są te przepychanki , tym bardziej że za nie długo kolejny przetarg na LTE i inwestycje w siec . Zreszta wszystko sie ułoży w 2010 r. :)

Odpowiedz

7. ~mirekb
0

2010-10-12 20:23:44

w plusie trwa walka o to co dla siebie mozna uszczknąć najwiekszego dla obecnychh udziałowców..niebawem sie to okaze.narazie to duzy szum medialny by cos wiecej wyrokowac

Odpowiedz

6. WitekT
0

2010-10-12 19:55:50

kwistas: mógłbyś rozwinąć to o kopie, który daje giełda? I o strzelaniu w kolano - czemu niby?

Odpowiedz