DAJ CYNK

Organizowanie zadań i przepływu pracy - Nokia Mobile RFID Kit

17.03.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Na targach CeBIT 2004 firma Nokia poinformowała o wprowadzeniu na rynek zestawu do identyfikacji radiowej Nokia Mobile RFID Kit, pierwszego zintegrowanego rozwiązania opracowanego z myślą , o branżach opartych na działalności mobilnej.

Na targach CeBIT 2004 firma Nokia poinformowała o wprowadzeniu na rynek zestawu do identyfikacji radiowej Nokia Mobile RFID Kit, pierwszego zintegrowanego rozwiązania opracowanego z myślą , o branżach opartych na działalności mobilnej. Zestaw Nokia Mobile RFID Kit, podłączany do telefonu Nokia 5140, jest pierwszym zintegrowanym z telefonem GSM produktem z możliwością odczytu RFID. Zestaw trafi do sprzedaży w połowie 2004 r.

W skład zestawu Nokia Mobile RFID Kit wchodzą dwie obudowy Xpress-on(TM) RFID Reader Shells kompatybilne z telefonem komórkowym Nokia 5140, odpowiednie oprogramowanie do telefonu oraz 20 znaczników RFID. Rozwiązanie to wzbogaca możliwości pracy w terenie dzięki zintegrowaniu czytnika RFID z dobrze znanym urządzeniem przenośnym. Wystarczy dotknięcie obiektu inteligentnego, by zainicjować zadanie w telefonie Nokia — połączenie, wysłanie wiadomości tekstowej bądź uzyskanie dostępu do bazy danych i wprowadzenie do niej nowych danych.

Zestaw Nokia Mobile RFID Kit stanowi część rozwiązania Nokia Field Force Solution. Działa on na częstotliwości 13,56 MHz, zwykle przy bardzo małym zasięgu 2-3 centymetrów, zgodnie ze standardem ISO-14443A. Mały zasię2-g odczytu jest optymalny w przypadku rozwiązań do pracy w terenie, ponieważ znaczniki w obiektach i urządzeniach są odczytywane osobiście przez przemieszczających się pracowników.

Zestaw Nokia Mobile RFID Kit stanowi krok na drodze realizacji wizji firmy Nokia "Life Goes Mobile" (życie w ciągłym ruchu), ponieważ jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Dotknięcie obiektu inteligentnego za pomocą telefonu komórkowego to bardzo łatwy sposób na połączenie z mobilnymi usługami i materiałami. Metoda ta nie tylko usprawni korzystanie z obecnych usług, ale i otworzy świat zupełnie nowych zastosowań i wartości.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się