DAJ CYNK

Orange wybuduje sieć dla województwa łódzkiego

09.05.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5284

Ważne 6

3

Konsorcjum Integrated Solutions (pełnomocnik) i Orange Polska wygrały przetarg na budowę i uruchomienie wojewódzkiej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej ogłoszony przez województwo łódzkie - czytamy w Parkiecie.

Konsorcjum Integrated Solutions (pełnomocnik) i Orange Polska wygrały przetarg na budowę i uruchomienie wojewódzkiej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej ogłoszony przez województwo łódzkie - czytamy w Parkiecie.

Do przetargu nie zgłosiły się inne podmioty, oferta złożona przez firmę Orange i jej pełnomocnika (24,78 mln zł brutto) zbliżona jest do budżetu zamawiającego. Za tę kwotę Stworzone zostaną węzły szkieletowe w pięciu placówkach zdrowotnych (w Wieruszowie, Wieluniu, Pajęcznie, Radomsku i Opocznie) oraz osiem węzłów dystrybucyjnych.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
17. ~Yeste
0

2014-05-12 08:53:05

Tu jest wsio: pl.wikipedia.org/wiki/Łódzka_Regionalna_Sieć_Teleinformatyczna

Odpowiedz

16. ~Adam M
0

2014-05-11 19:56:41

Przypomina mi się pierwszy etap w technologii WiMAX który pokazał się kompletna klęską tego projektu. Z drugim będzie nie inaczej. Tak to jest jak sobie samorządowcy budują za unijne i państwowe pieniądze przetrwalnie jak już ich wywalą z posad samorządowych. Później to sprywatyzują dla samych siebie za psie pieniądze i desantowcy będą zarobieni na trzy kolejne pokolenia.

Odpowiedz

15. Paweł
0

2014-05-10 00:00:13

Śmieszny projekt na którym nikt poza budującym oraz tym co to wymyślił nie zyska. Koncepcja podłączenia iluś tam szpitali i nazywanie tego siecią szkieletową dobrze wygląda, lecz na tym kończą się dobre strony tego projektu. Tzw. "Kowalski" nie skorzysta i mieć netu z tego nie będzie.

Odpowiedz

14. ~rvb
0

2014-05-09 23:39:16

To zdjęcie na głównej, do tej wiadomości, to sami robiliście czy z netu?

Odpowiedz

13. ~marcellove
0

2014-05-09 20:34:57

"Konsorcjum Integrated Solutions (pełnomocnik) i Orange Polska wygrały przetarg na budowę i uruchomienie wojewódzkiej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej ogłoszony przez województwo łódzkie - czytamy w Parkiecie." Przepraszam wszystkich za przeoczenie,nie doczytałem albo czegoś brakuje w tekście.Jaka sieć będzie budowana w województwie łódzkim?Kanalizacyjna?Wysokiego napięcia?Bardzo dziękuję za erratę w tekście.

Odpowiedz

12. ~lool
0

2014-05-09 18:19:44

hahaha i tak pracownicy rozkradną cała infrastrukturę, a połowa pieniędzy pójdzie do ich kieszonek... pozdro dla tp teltech.

Odpowiedz

11. ~Socjalista
0

2014-05-09 18:06:20

Piękne słowo przetarg, którego nikt nie rozumie. Przetarg to wydawanie publicznych pieniędzy przez instytucje państwowe lub inaczej zabawa urzędników w biznes za publiczne pieniądze lub jeszcze inaczej SOCJALIZM. Urząd realizuje pseudo projekty bo ma budżet na ten cel. Czy cel ma jakiś sens nie jest istotne. Pieniądz, które nie zostaną wydane muszą wrócić do budżetu państwa. W Polsce wg raportu UKE działa ponad 4 !!! TYSIĄCE !!! podmiotów zajmujących się działalnością telekomunikacyjną - przedsiębiorcy powinni inwestować tam gdzie im się to opłaca, na swoje ryzyko a nie na ryzyko podatnika.

Odpowiedz

10. ~
0

2014-05-09 18:00:36

Skoro zabiera się za to orangutan to nic dobrego z tego nie wyniknie.

Odpowiedz

9. ~Hłopk z Ossy
0

2014-05-09 17:43:55

Ciekawe, czy do mnie też dotrze ???

Odpowiedz

8. ~pabloki
1

2014-05-09 15:27:54

chciałbym poznac opinie na temat tego ze play wysyła do klientów starej europa unlimied propozycje zmian w umowach.

Odpowiedz

7. ~
1

2014-05-09 14:50:54

do fueldo - piszesz i masz :) z tym że jest to artykuł płatny...

Odpowiedz

6. fueldo
1

2014-05-09 14:29:24

BTW. A gdzie news o unieważnionym przetargu na 1800? :) Poczytałbym komentarzy :)

Odpowiedz

5. ~fajansiarz
0

2014-05-09 13:57:04

Zapomniałem dodać, że będa sie chwalic swoja nowa super technologia :) bedziecie dostawać zamiast jpg > 1x1 piksela za to w przezroczystości :D

Odpowiedz

4. ~Nick_fajansiarz
0

2014-05-09 13:55:11

Jak o co chodzi? Orange robi sieć szkieletową by wprowadzić kompresje plików graficznych, jak przejdzie przez nia np pocztaz plikami JPG o wadze 1T to orange ją tak zminimalizuje, iż wyjdzie 20mega gdyż nie dotrze do celu bo połaczenie zamarznie w sieci szkieletowej jak na biegunie.

Odpowiedz