DAJ CYNK

Orange wejdzie w "ostatnią milę" w kablówkach?

13.06.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 47

Ważne 8

5

TVK Chopin - sieć kablowa działająca na terenie powiatu wejherowskiego i puckiego - otrzymała od Orange zapytanie o ofertę ramową na udostępnienie abonenckiej pętli w swojej sieci - pisze serwis TELKO.in.

TVK Chopin - sieć kablowa działająca na terenie powiatu wejherowskiego i puckiego - otrzymała od Orange zapytanie o ofertę ramową na udostępnienie abonenckiej pętli w swojej sieci - pisze serwis TELKO.in.

Orange wyraził wstępne zainteresowanie dzierżawą odcinka sieci HFC od lokalu abonenta do wybranego - wariantowo - węzła w sieci kablowej, w której mógłby połączyć sieci i odebrać ruch telekomunikacyjny. Eks-monopolista nie zdradził sieci kablowej, co do komercyjnych zamierzeń odnośnie dzierżawionej pętli, ani technicznego sposobu jej wykorzystania.

Źródło tekstu: TELKO.in

Komentarze
Zaloguj się
22. ~elf
0

2014-06-13 20:31:38

19 - na podstawie dominującej pozycji na rynku w wielu lokalizacjach. Nie ma tam konkurencji, jest tylko UPC.

Odpowiedz

21. mi80
0

2014-06-13 16:57:02

A wg mnie niepoważnie trochę wygląda, ża mała kablówka informuje o tym media. Teraz każdy kto im coś chciałby zaoferować musi się liczyć z podobnym newsem. A jeśli zrobił to na własną rękę jakiś jej pracownik, to w niewielkiej firmie łatwo go namierzą.

Odpowiedz

20. Precelos
0

2014-06-13 16:34:25

19. ~ niby na jakiej postawie?

Odpowiedz

19. ~
0

2014-06-13 14:42:00

No nie wiem, na moje bez bata od UKE to prawie żaden operator na coś takiego się nie zgodzi... Swoją drogą UKE mogłoby się wziąć za np. UPC i zmusić ich do udostępniania łącz, tak jak robi to Orange w BSA/LLU.

Odpowiedz

1

2014-06-13 11:03:53

Ceny internetu w TK Chopin są zbliżone do cen Orange, więc nie wiem jak miałby być konkurencyjna cenowo przy dzierżawie łączy.

Odpowiedz

17. ~xxx
1

2014-06-13 10:49:26

jak dla mnie to super ze w koncu cos dzialaja w tym kierunku.tepsa miala tez chyba kablowke w olsztynie ktora potem sprzedali MM (strzal w kolano)

Odpowiedz

16. wlo
0

2014-06-13 10:27:21

Ile są warte te sieci? Za ile mogłyby dzierżawić Tepsie? Po jakim czasie inwestycje w dzierżawę przekroczyłyby wartość inwestycji kupna tych sieci? Jaki to czas w stosunku do okresu amortyzacji inwestycji?Nie znam się, ale wydaje mi się, ze albo stosunkowo tanio to wydzierżawią, albo wcale nie chodzi o kable do świadczenia usług a do... polityki ;-)

Odpowiedz

15. wlo
0

2014-06-13 10:24:04

A może tepsa chce pokazać "coś" a nie ma wcale zamiaru na potrzeby świadczenia jakichkolwiek usług dzierżawić tych kabli?

Odpowiedz

2014-06-13 10:20:08

Orange (d. ftp SA, d. TPSA, d. TP) należy pogratulować... bo ja wiem... refleksu im trzeba pogratulować! We Wro TP miała dwie całkiem duże sieci TVK (samodzielnie zbudowane) które w swoim czasie najpierw zdegradowali, a potem odsprzedali innym operatorom... A teraz się obudzili, że chcą wchodzić w cudzą pętlę lokalną HFC i dostarczać tv+net+tel - nie wiem jak się takie coś dokładnie nazywa, ale schizofrenia chyba była-by tu odpowiednim określeniem. Zresztą ten temat mógłby być dobrym materiałem na dłuższy artykuł...HTH.

Odpowiedz

1

2014-06-13 09:33:45

~gumiak chyba masz rację. Orange buduje przecież sieć dla województwa pomorskiego, szukają teraz pewnie możliwości dotarcia do klienta.

Odpowiedz

12. ~gumiak
0

2014-06-13 09:27:45

@2 Albo mają kontrakt na n (n>50) łącz w całej Polsce i w pozostałych n-1 lokalizacji jadą po swoim, a tutaj, mimo że dokładają do biznesu, najbardziej opłaca się dzierżawić. Albo nawet nie mają takiego kontraktu jeszcze, tylko póki co robią kwotację i sprawdzają, ile muszą mieć marży na pozostałych n-1 łącz żeby całość się spinała. Itd, itp - wróżenie z fusów.

Odpowiedz

11. ~
1

2014-06-13 09:26:05

@10, jest też hotel Chopin w Bździnach Dolnych :)

Odpowiedz

10. ~regulator
1

2014-06-13 09:17:30

@5 jest jeszcze pociąg Chopin - chyba nawet występował w filmie "Pieniądze to nie wszystko" :)

Odpowiedz

9. ~erh
1

2014-06-13 09:17:04

aby wiedzieć, także poza komunikatami, co się na rynku dzieje, ot proste

Odpowiedz

2

2014-06-13 09:15:39

Dlaczego uważacie, że to bzdety? Ta wiadomość pokazuje jak rozpaczliwie Orange szuka możliwości zwiększenia liczby klientów na szybki internet.

Odpowiedz