DAJ CYNK

Orange: w 3 lata podłączymy do szybkiego Internetu ponad 4,5 tys. szkół

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4203

Rząd chce, aby każda szkoła w Polsce miała dostęp do szerokopasmowego Internetu. Jednym z dostawców będzie Orange.Rząd chce, aby każda szkoła w Polsce miała dostęp do szerokopasmowego Internetu. Jednym z dostawców będzie Orange.

Polski rząd podjął dzisiaj uchwałę, w której zadeklarował, że wszystkie szkoły w Polsce będą podłączone do szerokopasmowego Internetu, tworząc Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Orange Polska chce wziąć czynny udział w realizacji rządowego pomysłu i zamierza w ciągu 3 lat podłączyć do światłowodu ponad 4,5 tys. placówek, co stanowi 15% wszystkich szkół w kraju. Do tej pory operator pomarańczowej sieci zapewnił 138 szkołom dostęp do Internetu z prędkością co najmniej 100 Mb/s.

Bardzo nas cieszy dzisiejsza uchwała, podkreślająca znaczenie dostępu szkół do szerokopasmowego Internetu. Przez ostatnie dwa miesiące w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej podłączyliśmy do światłowodu już 138 szkół w całym kraju, a to przecież dopiero początek. W ciągu kilkunastu ostatnich lat dostęp do szybkiego Internetu zyskało 3 tys. szkół. Nasza inwestycja pozwoli zwiększyć tę liczbę ponad dwukrotnie w zaledwie trzy lata. Doceniamy i w pełni wspieramy wysiłki polskich władz na rzecz najlepszej z możliwych inwestycji: cyfrowej edukacji Polaków - powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu