DAJ CYNK

Orange uruchomił serwis z ebookami

23.05.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3957

Ważne 0

0

Orange uruchomił serwis z książkami elektronicznymi, ebookami. Na start proponuje bezpłatnie 3 tytuły oraz wszystkie pozycje z 50% zniżką.

Orange uruchomił serwis z książkami elektronicznymi, ebookami. Na start proponuje bezpłatnie 3 tytuły oraz wszystkie pozycje z 50% zniżką.

Serwis Orange z ebookami znaleźć można pod adresem ebooki.orange.pl. Aby się do niego zalogować, wystarczy login oraz hasło wykorzystywane w serwisie orange.pl.

Na początek w ofercie dostępnych jest ponad 16 tys. pozycji, które pobrać można wielokrotnie w wybranych przez użytkownika formatach: ePUB (standardowy format książek elektronicznych), MOBI (wersja dla Kindle) oraz PDF. Oznacza to, że książki można otworzyć w większości systemów mobilnych za pomocą dedykowanych aplikacji lub na obsługujących oferowane formaty czytnikach ebooków.

Do 6. czerwca trwać będzie promocja, w której użytkownicy będą mogli pobrać bezpłatnie 3 tytuły:
Sosnowe dziedzictwo Marii Ulatowskiej,
Arytmia Anny Holt,
książka kucharska Zupy i sosy.

Aby je pobrać, należy wysłać SMS-a o treści EB pod bezpłatny numer 80060. W odpowiedzi użytkownik otrzyma SMS-a z kodem uprawniającym do pobrania jednego ebOoka. Każdy użytkownik może wysłać maksymalnie 3 SMS-y.

Oprócz tego do 10. czerwca trwać będzie promocja, w której użytkownicy otrzymać mogą zniżkę 50% na wszystkie pozycje z oferty.

Płatności dokonać można za pomocą m.in. systemu PayU, kartą, ePrzelewem oraz za pomocą telefonu i usługi Kody SMS. W ostatnim przypadku płatność zostanie doliczona do kolejnego rachunku lub potrącona z konta pre paid. Istnieje również możliwość dokonania zakupu bez konieczności posiadania konta.

Partnerem usługi jest księgarnia Nexto.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
40. ~
0

2012-05-25 08:49:59

Za ceną powinna iść jakość, a jak ebooki są droższe od książek tradycyjnych to skandal. Pomijam wysokość podatku VAT, ale cena netto takiego ebooka powinna być niższa, znacznie niższa.

Odpowiedz

39. ~
0

2012-05-25 07:52:03

@37 - zawsze można użyć Bullzip PDF Printer do tworzenia pdfa. Ja go wykorzystuję do odblokowania zabezpieczonych plików.

Odpowiedz

38. ~
0

2012-05-25 07:43:17

Przykladowy pdf to np gazetka z www zabka.pl 4 strony i ponad 26 MB a laduje sie jak wol wolno.

Odpowiedz

37. ~
0

2012-05-24 16:32:51

do 34 - jak już masz cos robić z pdf, to chyba lepiej przekonwertowac to na epub, bo co prawda pdf jest odczytywany, ale na czytnikach jest wyswietlany bezsensownie (zwykle), za to epub jest bardziej uniwersalny i mozna powiększac czcionke. Natomiast OpenOffice (darmowy) "produkuje" pdf jesli sa potrzebne.

Odpowiedz

36. ~
0

2012-05-24 14:01:42

Chyba PhotoShop a co do pdf x change to tylko za $$$ w wersji pro.

Odpowiedz

35. ~
0

2012-05-24 13:42:13

PDF X Change, ale PaintShop też ładnie otwiera do edycji.

Odpowiedz

34. ~
0

2012-05-24 13:37:40

Jest jakis program ktorym mozna poprawic pdf-a? Powycinac duze grafiki i czcionki itp.

Odpowiedz

33. ~
0

2012-05-24 13:10:06

pobrałem niektóre z darmowych książek z tamtej strony (nie te 3 bo nie jestem w orange), ale cześć z nich jest KIEPSKO wykonana - maja błędy w tytułach 9złe kodowanie0, pomijam fakt wpieprzenie fontów w wersji full, które potrajaja wielkośc ksiązki w kb - musiałem podmienić na wersję uzytwczną :)) Przy okazji niedawno pobrałem niektóre książki z publio (portal gazety), które znowu maja okładki podwajajace wielkosc ksiazki, a do tego otwieraja sie strasznie powoli (dlaczego???). Inny wydawca, bodaj virtualio znowu z uwielbieniem łaczy niektóre słowa (zapominaja dodac przerwe). Nie rozumiem dlaczego wydawcy robia taka kiche, bo jesli mam zapłacić 30PLN za takie badziewie (w sensie wykonania), to chyba nie ja jeden się jednak powstrzymam od wyrzucania pieniedzy w błoto...

Odpowiedz

32. a_lex
0

2012-05-24 11:44:16

No i papierowa książka jest przyjemniejsza - nie będę tu brnąć w kłótnie bo chodziło mi tylko o to, żeby zwrócić uwagę na niesprawiedliwą różnicę w VACie, która wcakle taka mała jak widać nie jest.

Odpowiedz

31. ~pupek
0

2012-05-24 10:52:10

do a_lex - pewnie się zdziwisz, ale tak, policzyłem. Koszty materiałowe? A gdzie np. koszty magazynowania? Przewozu? Myślisz, że to wszystko za darmo? Ceny wersji elektronicznych w stosunku do papierowych są wg mnie nieadekwatne. Tym bardziej, że bywa i tak, że ebook jest droższy niż wersja papierowa. I nie chodzi o to, że ludzie chcą wszystko za darmo. Tylko uważają, że ktoś próbuje ich niesłusznie naciągnąć. I żeby było jasne - nie, nie ściągam pirackich elektronicznych wersji książek ani tego nie popieram.

Odpowiedz

30. a_lex
0

2012-05-24 10:11:02

"czy by chcieli, by ich książki, artykuły były pobierane za darmo" - im to zwisa, bo nigdy nic nie napiszą ani nie stworzą. Jakby się wysilili i czasami coś przeczytali ze zrozumieniem to byłoby dobrze.

Odpowiedz

29. a_lex
0

2012-05-24 10:07:00

"Różnica w cenie netto obydwu wersji to śmiech na sali" - a policzyłeś to? Bo jeśli książka kosztuje 39,9, to netto 38, 23% vatu od tego to 8,74. Czyli różnica w VATcie to 6,64. Chyba wystarczy na koszty materiałowe? Można to też przeliczyć na chleby, jak pewien forumowy klasyk ;)

Odpowiedz

28. ~
0

2012-05-24 10:03:18

I jeszcze jedno do tych co popierają nielegalne pobieranie książek, czy by chcieli, by ich książki, artykuły były pobierane za darmo, co oznaczałoby mniej zysku? Chyba nie. W PL nie szanuje się pracy intelektualnej, dobrze, że trochę się to zmienia.

Odpowiedz

27. ~
0

2012-05-24 10:02:02

Ebooki i audiobooki powinny być tańsze. Jestem przeciwny piractwu, ale jak ceny są bandyckie to nie dziwie się, że chomikuj i inne prężnie działają i nieźle się mają.

Odpowiedz

26. ~pupek
0

2012-05-24 09:53:23

do 24 - to ciekawe, co prawisz, ale jak sięgam pamięcią, to wydawcy zawsze płakali, że wysokie koszty książek są spowodowane wysokimi kosztami papieru i druku. Teraz koszty druku i papieru wynoszą 0 zł, a ceny są, jakie są. A co do VAT - odlicz sobie 5% od 39,90 - wersja papierowa, oraz 23% od 38,90 - wersja elektroniczna. Różnica w cenie netto obydwu wersji to śmiech na sali. Życzę powodzenia w dalszym promowaniu wersji elektronicznych książek.

Odpowiedz