DAJ CYNK

Orange testuje streaming 4K

18.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4176

Ważne 2

6

Do biblioteki Orange Polska trafiły pierwsze treści 4K. Testować można je za darmo, wymagane jest jednak spełnienie dwóch warunków.

Do biblioteki Orange Polska trafiły pierwsze treści 4K. Testować można je za darmo, wymagane jest jednak spełnienie dwóch warunków.



Warunki te to łącze o przepustowości przynajmniej 80 Mb/s i Smart TV firmy Samsung z matrycą UHD. Orange poinformował przy tym, że trwają już prace nad aplikacjami dla telewizorów innych producentów.

Ofertę 4K na telewizory Samsunga przygotował też wcześniej TVN.

Źródło tekstu: blog.orange.pl

Tagi: orange
Komentarze
Zaloguj się
24. ~xxx
0

2016-01-18 20:27:27

@22 to jest polowa wiadomosci. druga czesc wiadomosci jest kierowana do handlowca ;)@23 tak orange

Odpowiedz

23. ~flh
0

2016-01-18 20:05:16

@21 ale to w oranżu?

Odpowiedz

22. orson_dzi
0

2016-01-18 19:24:56

@21 Wiemy już o tym. Masz możliwość podesłania mi @ z treścią maila, z którego to skopiowałeś? Bo mój niestety gdzieś wsiąkł po drodze ;) . Trzeba tu zaznaczyć, żę nie dotyczy to wszystkich zamówień.

Odpowiedz

21. ~xxx
0

2016-01-18 19:14:12

taka ciekawostka"Informujemy, że od dziś tj. 18 stycznia br. wprowadzamy płatną dostawę kurierską, dla Klientów indywidualnych składających zamówienie na wybrane usługi mobile w kanale telefonicznym. Oznacza to, że Klient który skorzysta z tej formy odbioru swojego zamówienia, poniesie opłatę w wysokości 15,99zł (dotychczas dostawa kurierska była bezpłatna).Klient może skorzystać również z odbioru w wybranych placówkach Poczty Polskiej (dotychczas była to opcja bezpłatna, obecnie to koszt 11,99 zł)."rozpoczyna sie zaciskanie pasa haha

Odpowiedz

20. ~msiemin
0

2016-01-18 17:37:51

Netflix 4K i dzwięk 5.1 bierze 15 Mb/s łącza brzmi i wygląda cudownie np. Daredevil

Odpowiedz

19. ~msiemin
0

2016-01-18 17:36:23

80 Mb/s nie przesadzili trochę???

Odpowiedz

18. ~
0

2016-01-18 16:14:30

@6 w artykule nie ma słowa że musi być neostrada tylko łącze min. 80 mega, czyli może być kablówka lub lte.

Odpowiedz

17. ~
0

2016-01-18 16:12:57

Wymagane łącze 80 mega to jeszcze rozumiem ale po co telewizor i to jeszcze konkretnej firmy i model? O downscallingu gruszka nie słyszała?

Odpowiedz

16. ~pare2s2
0

2016-01-18 15:47:18

Pfff ale jesteście glupi.to gdzie ambicja i jakość obrazu jak wam malo starczy.To nie róbcie magisterki po podstawówce yez da się żyć.

Odpowiedz

15. ~mago
0

2016-01-18 15:46:18

Szkoda że moja neostara to tylko do 10mb max a lte orane wyciąga zawrotne 20 mb przy nadajnku :<

Odpowiedz

0

2016-01-18 15:06:47

@11 No nie wiem. Ja przy FHD mam bitrate na poziomie 20-30 Mb/s na Netflix. Zależy czy /''paski/'' czy pełen ekran. Czy spore pieniądze? 7 funtów na miesiąc? Naprawdę? 4k nie próbowałem bo nie mam na czym :)

Odpowiedz

13. Pragmatyk
0

2016-01-18 14:33:39

@12 Sony 4K Video Unlimited Service

Odpowiedz

12. LuiN
1

2016-01-18 12:58:44

10, Hose - mam podobne podejście. A zapał do 4K skutecznie zgasiłem monitorem o tej rozdzielczości. Filmy 4K oglądam na nim jak sobie sam nagram ;-).

Odpowiedz

11. mac
1

2016-01-18 12:52:31

Netflix się nie przejmuje i nadaje 4k przy 15 Mb/s a nie 80 i jeszcze bierze za to spore pieniądze ;-)Na telefoniku czy tablecie nie ma sensu 4k, różnice widać dopiero od 50 cali wzwyż.

Odpowiedz

10. Hose
0

2016-01-18 12:46:34

@4- LuiN wiem że FHD obecnie wystarcza a z materiałami 4k obecnie jest kiepsko, wszystko to się z czasem zmieni. Znacznie lepiej prezentuje się materiał 4k na ekranie 60" niż FHD. Nie zmienia to faktu że osobiście posiadam FHD i szybko nie zmienię na 4k, nastąpi to gdy cena tego sprzętu spadnie, a materiały w tej podziałce będą powszechnie dostępne, jednak kierunek jest oczywisty.@5 - Jeśli Ty nie masz telewizora to wszyscy inni mają być zadowoleni z 720 linii?Możesz sobie pobierać materiały 320x240 jeśli są dla Ciebie odpowiedniej jakości, jednak pozwól innym decydować o tym co dla nich będzie odpowiednie.

Odpowiedz