DAJ CYNK

Orange testuje nowe sposoby przesyłania danych w istniejących technologiach

28.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 23

Ważne 8

0

Orange Polska chwali się kolejnymi dwoma rekordami prędkości sieci. Jeden z nich został osiągnięty na kablu miedzianym, drugi światłowodowym.

Orange Polska chwali się kolejnymi dwoma rekordami prędkości sieci. Jeden z nich został osiągnięty na kablu miedzianym, drugi światłowodowym.XG-Fast, to rozwinięcie znanej do tej pory technologii G-Fast. Bazuje ona na kablu miedzianym. Przy współpracy z Nokia Bell Labs z Belgii udało się osiągnąć na jednej wiązce kabla miedzianego prędkość 4,4 Gb/s. Gdyby zastosowano tutaj kabel dwuparowy, prędkość mogłaby wzrosnąć do 10 Gb/s. Oczywiście nie mówimy tutaj o sytuacji, w której kabel miedziany biegnie z centrali do gniazdka klienta. Technologia XG-Fast może być wykorzystywana w sytuacji, kiedy światłowód jest doprowadzony do budynku, a stamtąd kablem miedzianym Internet płynie do poszczególnych mieszkań.

Drugi test dotyczył nowej generacji światłowodów, technologii XG-PON1 i był realizowany wspólnie z ZTE. Tutaj z kolei udało się osiągnąć prędkość 10 Gb/s.

Testy zostały przeprowadzone w Miasteczku Orange.

Źródło tekstu: Orange

Tagi: orange
Komentarze
Zaloguj się