DAJ CYNK

Orange testuje HD Voice z sieciami Play i Plus

29.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7125

Ważne 25

1

Orange uruchomił testy technologii VoIP Interconnect we współpracy sieciami Play i Plus. Międzyoperatorski HD Voice będzie dostępny do końca roku.

Orange uruchomił testy technologii VoIP Interconnect we współpracy sieciami Play i Plus. Międzyoperatorski HD Voice będzie dostępny do końca roku.

Od chwili uruchomienia testów, liczba jednocześnie realizowanych połączeń HD Voice pomiędzy użytkownikami trzech sieci jest stopniowo zwiększana. Przez cały czas monitorowana jest ich jakość, dla zapewnienia jak najlepszego działania finalnej usługi.

Do końca roku HD Voice będzie dostępny w ramach połączeń ze wszystkimi sieciami - wkrótce do testów dołączyć ma T-Mobile. Wprowadzenie usługi będzie wiązało się z odczuwalnym przez wszystkich polepszeniem jakości połączeń głosowych.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
46. kozien70
1

2016-01-30 12:39:55

@44 - nie będzie. Telefon zestawiając połączenie wybierze kodek nie-HD. Sprawdzone, przetestowane.

Odpowiedz

45. ~JayCee
0

2016-01-30 12:33:28

@40 RAN tu nie ma nic do rzeczy

Odpowiedz

44. ~
0

2016-01-29 20:51:44

Mam pytanie jeżeli jedna z osób będzie używać bluetooth który nie obsługuje HD VOICE to rozmowa będzie HD czy nie?

Odpowiedz

43. Hose
2

2016-01-29 19:36:09

@42- Czy gdzieś napisałem że chce komuś wymienić telefon? Rozwój ciągle trwa, zakresy częstotliwości są ograniczone i trzeba zmieniać ich wykorzystanie, taka kolej rzeczy, czy tego chcesz czy też nie, poza tym telefonów obsługujących tylko i wyłącznie GSM jest na rynku z każdą chwilą coraz mniej. Przykład Japonii przytoczyłem dlatego gdyż obserwując ich rynek można wnioskować co z biegiem czasu będzie miało miejsce w innych rejonach świata. Oni TV HD mieli już w zeszłym stuleciu i jakoś dotarło to do europy, wyłączenie GSM też kiedyś się spełni.

Odpowiedz

42. kvasir
0

2016-01-29 19:18:58

@32 W Japonia to nie Polska tego nie można porównać. Pewnie chcesz wszystkim w kraju wymienić telefony na obsługujące 3G. Mi HD Voice działa w 2 i 3G w Orange, testowane :D

Odpowiedz

41. ~
3

2016-01-29 18:23:00

No wreszcie! Już czas żeby było HD między operatorami.

Odpowiedz

1

2016-01-29 17:57:20

Nie trzeba ikonki. Wyraźnie słychać różnicę. Dzisiaj dzwoniłem z T do P4 i działało. Być może całe Networks działa.

Odpowiedz

39. ~
1

2016-01-29 17:24:44

@38Androidy rzadko lub wcale. Lumie pokazują w większości softów ikonkę HD. Zresztą lumie obsługują HD voice również w 2G.

Odpowiedz

38. ~aaaa
0

2016-01-29 17:07:48

Podczas HD Voice telefon gdzieś wyświetla komunikat, że rozmowa jest w HD?

Odpowiedz

37. ~K
0

2016-01-29 17:03:45

Mnie ciekawi czy ten cały VoIP Interconnect będzie działał też z telefonią VoIP w której od dłuższego czasu też jest HD Voice. Czy operatorzy VoIP będą mogli dołączyć do punktu styku w technologi HD Voice? Było by ciekawie ale VoIP HD Voice korzysta z kodeka G.722 a telefonia komórkowa z kodeka G.722.2 AMR-WB.

Odpowiedz

35. ~
0

2016-01-29 16:55:13

W Оssa nadal nie ma zasięgu lte play.

Odpowiedz

34. zajadacz
3

2016-01-29 15:59:36

Spotkajcie się pośrodku w słynnym hotelu na O, skąd pochodził jeden słynny komentarzowy troll :D

Odpowiedz

33. Kryniczanin
1

2016-01-29 14:39:42

HalsetLokalizacja :-)W Uci pośrodku? Nigdy w życiu :-)

Odpowiedz

32. Hose
3

2016-01-29 14:35:46

@3 - W Japonii GSM wyłączyli w 2008/2009 roku, u nas też wyłączą, pewnie Plus/Polsat z racji braku 800MHz będzie starał się szybko przekształcić swój GSM 900MHz.

Odpowiedz

31. Halset
0

2016-01-29 13:48:36

@30 Słaba głowa czy wzrok :D?

Odpowiedz