DAJ CYNK

Orange testuje drugi numer na karcie SIM

27.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10

Ważne 0

0

Orange rozpoczyna testy Ekstra Numeru - usługi, która polega na dodaniu do obecnie używanej karty SIM drugiego numeru. Testy potrwają do 30. czerwca, potem usługa powinna wejść w fazę komercyjną.

Orange rozpoczyna testy Ekstra Numeru - usługi, która polega na dodaniu do obecnie używanej karty SIM drugiego numeru. Testy potrwają do 30. czerwca, potem usługa powinna wejść w fazę komercyjną.

Dzięki OEN możemy bez przekładania kart i noszenia dwóch telefonów mieć dotychczasowy, znany wszystkim numer i drugi tylko dla wybranych przyjaciół, czy też udostępniony np. na potrzeby ogłoszenia internetowego. To wygoda i bezpieczeństwo. Podobne testy odpalił też Play. Czasowo nas lekko ubiegli, ale moim zdaniem nasze rozwiązanie daje więcej możliwości - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Warunkiem udziału w teście jest wysłanie darmowego SMS-a o treści EN na numer 8041 Zwrotnie przyjdzie wiadomość o przyznaniu numeru, który będzie działał w taryfie Orange POP.

Numer pozwala na odbieranie i wykonywanie połaczeń, odbieranie i wysyłanie SMS-ów i MMS-ów, korzystanie z transmisji danych, a także korzystanie z usług dodanych niezależnych od numeru głównego. Połączenia przychodzące na drugi numer są oznaczone na wyświetlaczu znacznikiem #2 lub 2 (w zależności od typu telefonu).

Kod *121*2# służy do przełączania połączeń wychodzących na Extra Numer, a kod *121*1# - do powrotu do numeru głównego. Kodem *141*# można sprawdzić, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących.

Wykonywanie połączeń z Extra Numeru wymaga zasilenia jego konta jak w standardowej ofercie na kartę (na okres testów jest on ustawiony domyślnie z planem taryfowym Orange POP i nie można go zmienić). Extra Numer jest ważny 7 dni od daty zamówienia. Okres ważności może zostać przedłużony poprzez wysłanie SMS-a o treści PRZEDLUZ na numer 8041. Aby zrezygnować z testów należy wysłać SMS-a o treści REZ na numer 8041.

Od razu zapraszam do podzielenia się z nami uwagami o usłudze i przesyłanie komentarzy do naszych produktowców na adres Ekstra.Numer@centertel.pl Jeszcze ważna uwaga. Z powodów technicznych nie można testować usługi w roamingu. Dlatego przed wyjazdem za granicę należy zakończyć test - pisze Jabczyński.

Podobną usługę, ale działającą jak alias i pozwalającą tylko na odbieranie połączeń i SMS-ów, wprowadził niedawno Play, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: regulamin usługi Extra Numer (plik .pdf; 34 kB).


Źródło tekstu: blog.tp.pl

Komentarze
Zaloguj się