DAJ CYNK

Orange przyśpieszy Internet 1 października

28.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10811

Ważne 11

9

Orange zaprasza na konferencję prasową poświęconą nowej usłudze szybkiego Internetu. Weźmie w niej udział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Orange zaprasza na konferencję prasową poświęconą nowej usłudze szybkiego Internetu. Weźmie w niej udział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Wydarzenie odbędzie się 1 października o godzinie 11:30. Możemy spodziewać się na niej prezentacji nowych planów Internetu stacjonarnego z wykorzystaniem technologii FTTH.

Źródło tekstu: wł

Tagi: ftth orange
Komentarze
Zaloguj się
53. ~kurczak80
0

2015-09-30 17:04:14

Przypuszczam że będzie jutro prezentacja Gfast i jego testów :)Czyli żadne światełko tylko dalej miedź.Obecnie mam Funpacka do 80mbit, wyciągam 43mbit 800m do centrali.Przypuszczam że Gfast nic nie polepszy, o Ftth mogę zapomnieć bo moja mieścina ma do 8000 mieszkańców i cud że vdsl działa.Ogólnie nie psioczę na Orange bo net chodzi bezawaryjne mam multiroom który także chodzi bez zarzutów.W moim mieście po prostu nie ma lepszej alternatywy w tej cenie co daje orange.

Odpowiedz

52. ~xxx
0

2015-09-29 23:58:45

@50 nikt sie nie dziwi oprocz orange ze traca klientow ale to powtarzam od kilku lat jak tu pracuje ze orange zawsze budzi sie z reka w nocniku.byc moze nie pojawil sie monter bo jeszcze nie mieli testLab`ow wiec fizycznie nie mogli uruchomic uslugi.albo jakis inny problem tak czy siak zjeebali sprawe ;)ja puscilem w poprzednim tyg pierwsze zamowienia i podlaczyli bez problemuuwierz mi orange ma cisnienie aby to bylo dobrze przygotowane ale cos im nie idzie nawet juz nie wnikam czy to wina opka czy partnera. najwiekszy problem maja z dokumentacja a nie ze sprawami technicznymi.@49 juz to widze jak orange ciagnie kabel no chyba ze ktos tam slono zaplacil

Odpowiedz

51. jedrek
0

2015-09-29 23:53:37

@34 człowieku o czym ty piszesz? Jeżeli 20tys. osiedle w Krakowie, w bloku nie mają nic do zaoferowania więcej niż ADSL10Mb, to pytam się gdzie się im będzie opłacać? Orange to firma krzak, która tylko w reklamach jest obecna. Dziwne, że na tym samym osiedlu upc się wszystko opłacało i każdy blok ma kabel upc. Orange to takie dziady, że nawet jak nowy blok postawiono na osiedlu to oczywiście upc mogło się postarać o wejście tam, po orange tam śladu nie ma. Więc bez bajek mi tu, że oni w mieście inwestują. Widzę te inwestycje w reklamę.... Realnie ich nie ma! Gdyby szanowali klienta to by go mieli z roku na rok coraz więcej. Życie pokazuje jednak, że ta firma klienta ma w d... więc ludzie odchodzą jeżeli tylko jakaś normalna firma w okolicy się pojawia i łaski nie robi z podłączeniem. Jak dla mnie mogą się w ogóle już zwijać z osiedla, bo nic nie oferują godnego uwagi.

Odpowiedz

50. ~
1

2015-09-29 22:14:37

@48:Na zakończenie chciałbym podsumować całą tę historię z FTTH.Światłowód dociągnięto do ok. 160 mieszkań na osiedlu. Obecnie w listownikach znajdujemy ulotki z reklamami internetu FTTH z Orange, ale teraz już nie ma kto z tej oferty skorzystać, bo osiedle już w 90% zostało zasiedlone, mieszkańcy popodpisywali z kablówką 2-letnie umowy na dostarczanie internetu i nawet gdyby chcieli skorzystać z oferty Orange, to nie mogą, bo wiąże ich umowa z kablówką.Czy ktoś się jeszcze dziwi, dlaczego Orange traci rynek?

Odpowiedz

49. ~Punk
1

2015-09-29 20:35:38

Dla przeciętnego Kowalskiego starczy spokojnie 20 Mbps, ja teraz średnią mam tyle i wystarczyłoby gdyby nie przycinanie przez Plusa pasma i nakładanie FUP mimo aktywnego pakietu podstawowego.Kiedyś czyli jakiś rok temu, w sumie to jeszcze 3 miesiące temu internet od Plusa czyli Power LTE działał całkiem sprawnie, ale ostatnio od prawie 3 miesięcy jest coraz gorzej i przycinają też klientów którzy jeszcze nie wykorzystali pakietu podstawowego, a jak się złoży reklamacje to co plują prosto w twarz i mówią że pada deszcz.Mnie już tym podejściem do klienta tak wkurzyli że jak tylko będzie mi się kończyć umowa to pójdę od nich skoro mają klienta w d.....e to ja ich też będę miał w tym samym miejscu.Pieniądze dostanie albo lokalny ISP lub Netia gdyż ostatnio z nimi rozmawiałem i są skłonni przekonać Orange do pociągnięcia 200 m kabla do mojego domu.

Odpowiedz

2015-09-29 20:25:32

@47 FTTH zajmował się Lublin na Chodźkach :D Takie pudełko mógłby podpiąć wyspecjalizowany podmiot ds. obsługi technicznej w Orange, pewnie technik z Relacom albo innej firmy PT dla ex-TP. Lub ktoś o randze Orange Eksperta :) więc z radością powiem że to światło :P

Odpowiedz

47. ~
0

2015-09-29 20:18:41

@46:Właśnie! Ten biały kabelek z zielonymi końcówkami to światłowód (pigtail) i takie samo białe pudełko przykręcone do ściany jak widać na zdjęciu, to ja mam w swoim mieszkaniu. A ten "znawca" z komentarza #42, piszący z Departamentu Informatyki TPSA w Katowicach, to nawet nie odróżnia megabajtów (MB) od megabitów (Mb)!

Odpowiedz

2015-09-29 20:02:11

@44 faktycznie widać switch do obsługi FTTH :D montowałem takie kiedyś jako doradca salonowy ;)

Odpowiedz

2015-09-29 19:57:06

Zwyczajny LiveBox 3.0 z obsługą ADSL/VDSL2+ i FTTH na upartego po zmianie konfiguracji.

Odpowiedz

44. ~
-1

2015-09-29 19:49:47

@42:Bajki opowiadam? A ten zainstalowany sprzęt do FTTH na zdjęciu to wymyśliłem sobie?

Odpowiedz

2015-09-29 15:42:17

Jeszcze trochę i będziemy drugą Japonią z gigabitowym łączem :D

Odpowiedz

42. ~''''31''''
-2

2015-09-29 15:27:55

bajki opowiadasz: jak by było FTTH u sąsiada to i byłoby u Ciebie. bląd w bazach danych, który pokazywał FTTH i tyle. nie mogli Ci podłączyć czegoś czego nie ma w Twoim bloku i wszystko na ten temat.A sama usługa rewelka, zwłaszcza dla klientów Orange: za niespełna 60zł internet, telefon na UE/USA, itp. i 600 MB/s. Pozdr

Odpowiedz

41. ~
1

2015-09-29 15:23:24

@ 31. ~xxx:Nic podobne, to nie był problem z wprowadzeniem zamówienia przez WWW!W dwa dni po wprowadzeniu przeze mnie zamówienia przez WWW zadzwoniono do mnie z Orange i podano mi termin montażu. Niestety, monter się nie pojawił, a zamiast niego dostałem emaila o treści, którą już podawałem. Potem jeszcze przez jakieś dwa tygodnie usiłowałem wyjaśnić sprawę: przez email, na infolinii oraz w placówce Orange, wszystko bezskutecznie. Na emaila otrzymałem tylko jedną odpowiedź, zresztą całkowicie nie na temat: reklamowy obrazek w PDF-ie zaczynający się słowami "Dziekujemy Ci, ze jesteś Klientem Orange", chociaż ja wcale klientem Orange nie byłem, a dopiero chciałem zostać! Na moje następne emaile już w ogóle nikt nie odpowiedział!Na infolinii (płatnej!!!) oraz punkcie Orange był mniej więcej taki sam efekt; dostawałem odpowiedź, że w mojej lokalizacji nie ma możliwości zainstalowania internetu FTTH, chociaż jeden z sąsiadów w swoim mieszkaniu taki internet miał i ma go wciąż!Po dwóch tygodniach takiej przepychanki poddałem sprawę i zamówiłem internet u operatora miejscowej kablówki, który podpiął mnie już następnego dnia.Przy takim sposobie działania, Orange musi podzielić los PGR-ów, innego wyjścia nie ma.

Odpowiedz

40. ~tramalukta666 death
-1

2015-09-29 12:43:35

Najszybszy Internet jest w życiu najważniejszy!

Odpowiedz

39. maniek
1

2015-09-29 11:47:27

U mnie dziś orange kładzie światełko. Zobaczymy jak będzie z ofertą i sprzętem bo teraz to nie ma co porównywać z głównymi graczami na rynku.

Odpowiedz