DAJ CYNK

Orange potwierdza rozmowy w sprawie przejęcia Bouygues Telecom

05.01.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3186

Ważne 2

4

Orange potwierdził, że prowadzi wstępne rozmowy z Bouygues Group, mające na celu przejęcie Bouygues Telecom.

Orange potwierdził, że prowadzi wstępne rozmowy z Bouygues Group, mające na celu przejęcie Bouygues Telecom.

Prowadzone rozmowy nie są ograniczane konkretną datą, nie ma także zobowiązania doprowadzenia rozmów do określonego wyniku. Orange dodał, że będzie działać wyłącznie w interesie akcjonariuszy, pracowników i klientów. Bouygues potwierdził, że umowa o poufności została podpisana przez obie firmy, a szczegóły będą ujawniane w odpowiednim czasie.

Jeżeli doszłoby do połączenia firm, powstałby operator posiadający ponad 50% rynku mobilnego we Francji, a liczba operatorów zmniejszyłaby się z czerech do trzech.

Źródło tekstu: Orange, telecompaper, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2016-01-06 20:42:56

Macie babola w ostatnim zdaniu. Swoją drogą widać że mało kto czyta te artykuły. Od razu fajterzy od O i P biorą się za łby. :)

Odpowiedz

19. goral2099
0

2016-01-06 17:04:41

15: Nic mi nie umknęło. Nabijam się tylko. :)16: Oferty są mniej więcej wyrównane dziś u wszystkich. Raz okazja trafi się u jednego operatora, czasem u innego. Zależy czego akurat kto szuka. Potrafią widocznie więcej sprzedawcy playowi. :)

Odpowiedz

18. ~pablosox123
0

2016-01-06 12:14:52

@11 ale mimo ze play ma problemy finansowe to w Polsce juz niedługo wyrosnie na lidera pod względem abonentów.No norwiem czy play to taki szczawik.Plus niby najlepsza infrastruktura ale tobtez samotna wewnątrz lrajowa siec.

Odpowiedz

17. ~Ja±
0

2016-01-06 12:12:59

16). to Ty obywatelu po reklamie do plejozy trafiłeś..?

Odpowiedz

16. ~
0

2016-01-06 11:53:33

14, czyli zgodnie z podlinkowanym prze ciebie artykołem, Play nie jest od dawna nie ma najtańszych usług a wręcz przeciwnie sprzedaje najdrożej usługi a ich dobry wynik MNP świadczy o ogłupieniu społeczeństwa, co wg mnie nie przynosi powodów do dumy ich abonentom. Sam mam Play ale juz niedługo ponieważ ja nie ufam reklamom i potrafię sam przeliczyć gdzie jest taniej.

Odpowiedz

15. ~
1

2016-01-06 11:44:28

14, przypadkiem umknęło ci zadłuzenie na skromne 5mld i perspektywa dalszego zadluzania związana z koniecznoscia rozbudowy infrastruktury. ach te klakiery plejowe, na dyrzuze całą dobę,byle tylko chwalić pleja :)

Odpowiedz

14. goral2099
0

2016-01-06 11:07:17

2, 3: :)

Odpowiedz

2016-01-06 11:04:19

@12Ilu opow masz w USA, przy rynku o porownywalnej +- wielkosci? I czy jest tam drozej niz w UE?

Odpowiedz

12. ~asd
0

2016-01-05 23:59:52

Cała polityka UE właśnie do tego dąży, wielkie koncerny i tyle.

Odpowiedz

11. ~do 10
0

2016-01-05 22:03:11

Wiesz, do czasu. Teraz nie, za kilka lat możemy o tym już dyskutować, a za te 5-8 lat może to być faktem. Czemu? Jeśli integracja europejska nadal będzie postępować w wielu obszarach, to warto zobaczyć, że pierwszym krokiem już zaplanowanym jest zniesienie roamingu wewnątrz UE, jeśli to przestanie być barierą, pewnie wezmą się za ujednolicenie rozmów międzynarodowych na terenie UE. Wtedy podział na operatorów "wewnątrzkrajowych" przestaje mieć sens i bardziej opłaci się paneuropejska marka T-Mobile, Orange, Vodafone i O2, a mniejsze szczawiki może jako ratunek przed przejęciem sami stwierdzą o fuzjach, przejęciach i utworzeniu jakiejś nowej marki. I tutaj wydaje mi się, że jest miejsce dla Play, który może być takim szczawikiem. Nie obawiałbym się o różnice cenowe. Np. na Ukrainie jakoś pewne sieci mają rozdział oferty w zależności od obwodu zamieszkania. Po pewnym czasie jednak będą się niwelować. Gdzieś podrożeje, gdzieś potanieje, ale wielkie marki będą walczyły już na arenie całej UE.

Odpowiedz

10. ~asd
-1

2016-01-05 19:39:16

Po co Orange Play? Nikt by nie wyraził zgody na takie przejęcie. Zbyt duży udział w rynku

Odpowiedz

-2

2016-01-05 17:37:15

8). ale nie martw się, chyba, że plej będzie miał ochotę na romanse:-D

Odpowiedz

2016-01-05 17:08:24

@6Orange przymierza sie do zakupu afrykanskich operacji Airtel/''a.

Odpowiedz

6. ~Punk
2

2016-01-05 16:57:04

Orange więcej sprzedaje niż kupuje więc skoro teraz kogoś kupiło to zaraz znów coś sprzeda dla równowagi.

Odpowiedz

5. ~Ja±
-2

2016-01-05 16:27:56

Tego Bouyguesa - to u nas do kogo porównać można..? to taki t-mobile, czy Plus..?

Odpowiedz