DAJ CYNK

Orange Polska z certyfikatem UKE "Bezpieczny Internet"

09.01.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11

Ważne 8

2

Orange Polska otrzymał certyfikat UKE potwierdzający, że zapewnia użytkownikom swoich usług internetowych, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Orange Polska otrzymał certyfikat UKE potwierdzający, że zapewnia użytkownikom swoich usług internetowych, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przyznawane od kilku lat certyfikaty Prezesa UKE stanowią "znak jakości" istotny zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Celem programu certyfikacji jest zapewnienie użytkownikom jak najwyższej jakości usług i ochrony przed różnego rodzaju nadużyciami oraz wspieranie konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi - powiedziała Magdalena Gaj, prezes UKE.

Certyfikat UKE przyznawany jest na rok i po spełnieniu określonych kryteriów może być przedłużany na kolejne lata. Program obejmuje cztery kategorie: Bezpieczny Internet, Bez Barier, Senior oraz Porównywarka Ofert.

Ochrona i bezpieczeństwo w internecie, a także innych mediach elektronicznych oraz przygotowanie do świadomego korzystania z nich, jest dziś jednym z głównych aspektów społecznej odpowiedzialności Orange Polska. Klienci mogą korzystać z wachlarza narzędzi umożliwiających ochronę komputera oraz dostępu do treści przeznaczonych dla osób dorosłych przez dzieci i osoby niepełnoletnie (programy filtrujące, antywirusy oraz programy antyspamowe).

Orange Polska przy współpracy z Fundacją Orange oraz Fundacją Dzieci Niczyje zaplanował na 2014 r. również działania edukacyjne, 50. lekcji przeprowadzonych przez wolontariuszy dla uczniów szkół podstawowych na terenie całej Polski (w 2013 r. objęły one aż 1,9 tys. dzieci). Będą one poświęcone zagrożeniom i przemocy w sieci.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się